برس کارواش اتوماتیک با طراحی و تکنولوژی جدید

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

دستگاه کارواش اتوماتیک یکی از کارآمدترین و جذاب ترین تجهیزات برای شستشوی خودرو و وسایل نقلیه سنگین است که در فرآیند شستشو را به شکلی کاملا متفاوت و فوق العاده به انجام می رساند. اغلب این دستگاه ها به سه برس تجهیز گردیده اند که شستشوی باکیفیت و بدون آسیب رساندن به بدنه و شاسی را به ارمغان می آورند. کیفیت برس های نصب شده بر روی دستگاه کارواش بسیار حائز اهمیت است و برسی مناسب خواهد بود که نتایج موثری را برای نظافت ارائه دهد. در سال های اخیر تحولات زیادی در طراحی و تولید برس کارواش اتوماتیک و در راستای بهبود کیفیت و اثربخشی آن، انجام گرفته که با انواع گوناگون وسایل نقلیه سازگاری کامل دارند.

کارواش اتوماتیک چیست؟

کارواش های تمام اتوماتیک دستگاه هایی با سیستم برس زنی، خشک کن، زیرشویی و سیستم های تصفیه و بازگشت آب هستند که فرآیند شستشو و خشک شدن وسایل نقلیه را از ابتدا تا انتها به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت فیزیکی کاربر انجام می دهد. در این میان کاربر تنها وظیفه رصد و کنترل عملکرد دستگاه و برنامه ریزی آن را بر عهده دارد. برس عنصر مهمی از چنین دستگاه هایی است که بدنه بیرونی خودرو را به طور کامل می شوید و بنابراین درجه کیفیت و کارایی آن در اولویت قرار می گیرد.

برس کارواش اتوماتیک

برس کارواش اتوماتیک

برس کارواش اتوماتیک با چه پارامترهایی معرفی می شود؟

برس هایی که برای دستگاه های کارواش تمام اتوماتیک ساخته شده اند که مواد به کار رفته در آن و هم چنین سیستم جای گذاری و نصب برس بر کیفیت و کارایی برس ها تاثیر مستقیم دارد. سه نوع متداول از برس دستگاه کارواش اتوماتیک: برس پلی اتیلن که به طور معمول برای شستشوی وسایل نقلیه سنگین مانند اتوبوس، کامیون، تراک و قطار مورد استفاده قرار می گیرد، برس فوم و برس های پارچه ای برای کاربردهای خاص.

 

سیستم نصب برس باکیفیت چگونه است؟

سیستم اتصال برس باکیفیت دارای مکانیزمی است که اجازه می دهد الیاف مختلف شستشو بر روی یک پایه جدا شونده جداگانه تشکیل شده از دو قسمت، متصل و با یکدیگر ترکیب شوند تا یک بخش کامل برس را تشکیل دهند. با بهره مندی از این سیستم به راحتی امکان تغییر نوع برس فراهم می گردد.

با استفاده از تکنولوژی های نوین و کاربردی، ابداعات و ابتکارات جدید و تازه ای در زمینه تولید برس های باکیفیت و مناسب روی داده است. برس های جدید سبک تر و بی صداتر از گذشته هستند و علاوه بر آن می توان برس هایی با قطرهای متفاوت را بر روی سیستم نصب نمود؛ به این ترتیب انطباق پذیری برس ها با سطح وسایل نقلیه به نحو شگفت انگیزی افزایش می یابد.

یکی دیگر از پیکربندی های جدید طراحی شده مربوط به برس افقی دستگاه می باشد که برای شستشوی بخش فوقانی خودرو به کار می رود. در طراحی جدید، بخش دارای قطر کوچک تر برس به سمت مرکز قرار گرفته است که سبب می شود برس افقی تطابق کامل با سطح خودرو داشته و شستشو را به بهترین شکل به انجام رساند.

برس های پارچه ای با طراحی جدید، برس هایی بسیار نرم و باکیفیت هستند که در حال حاضر به عنوان مناسب ترین برس کارواش اتوماتیک برای شستشوی وسایل نقلیه به شمار می آید؛ چرا که این برس دارای حرکات آرام تر بوده و زاویه آن با سطح خودرو به گونه ای است که کمترین میزان سایش را دارد.

 

برس کارواش اتوماتیک

برس کارواش اتوماتیک

اهمیت حفظ و نگهداری

برای انتخاب برس و تجهیزات مناسب شستشوی خودرو دقت و توجه ویژه لازم است اما نباید اهمیت نگهداری صحیح و اصولی را فراموش کرد. در طول شستشو، برس گرد و خاک و ذرات آلودگی را در خود جمع کرده و در صورتی که به طور مرتب و درست تمیز نشوند، از میزان کارایی آن کاسته شده و استانداردهای شستشو را تضعیف می کند. به همین منظور شامپوهایی با کیفیت و کارایی بالا تولید شده اند که علاوه بر شستشوی عالی وسایل نقلیه به طور خودکار به تمیزی برس ها منجر شده و باعث می شود موثرتر و ماندگارتر باشند.

گذشته از موارد ذکر شده،‌ فضای میان الیاف و رشته های برس ها همواره باید مورد بررسی قرار گیرد تا برس عاری از هر گونه گرد و خاک و ذرات خارجی باشد، زیرا وجود چنین آلودگی هایی به آسیب دیدن وسایل نقلیه منتهی خواهد شد. براساس تجربه های به دست آمده، توصیه می شود بسته به نوع مواد به کار رفته در برس (پلی اتیلن، فوم یا پارچه)، برس پس از 25000 تا 60000 چرخه شستشو تعویض گردد. مراقبت از برس ها، رسیدگی و نوسازی آن ها ارتقای کیفیت و استانداردهای شستشو را به همراه دارد که در نهایت سبب جلب رضایت مشتریان و افزایش تعداد آن ها خواهد شد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :