جاروبرقی کارواش و نحوه انتخاب آن

۹ دی ۱۳۹۴

یکی از دستگاه هایی که در کارواش ها برای نظافت خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، جاروبرقی می باشد. جارو برقی برای نظافت فضای داخلی خودرو و صندلی ها مورد استفاده قرار می گیرد. جارو برقی ها دارای انواع مختلفی از قبیل جاروبرقی خانگی، جارو برقی تجاری و جاروبرقی صنعتی می باشند که برای کارواش ها رده تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. در این محیط ها به دلیل استفاده زیاد از دستگاه جاروبرقی،‌ معمولا این دستگاه ها پس از مدت کوتاهی کارایی مفید خود را از دست می دهند. به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت های لازم را داشت تا دستگاهی مناسب با این کار تهیه کرد،‌ به نحوی که طول عمر آن زیاد بوده و کارایی لازم را داشته باشد.

جاروبرقی مناسب برای کارواش

بهترین گزینه برای جارو برقی در کارواش ها، جاروبرقی صنعتی می باشد اما این دستگاه ها بر خلاف ظاهری که دارند برای انجام کارهای طولانی مدت و تحت شرایط خاص می باشند، در نتیجه هزینه بالایی دارند. به دلیل هزینه های بالایی که این نوع جارو برقی دارد، معمولا در کارواش از جاروبرقی سطلی استفاده می شود. ویژگی بارز جارو برقی سطلی این است که فیلتر آن در داخل مخزن قرار گرفته است و برای تخلیه مخزن باید ابتدا موتور جارو برقی را از بالای آن باز کرد، سپس فیلتر را خارج کرده و اقدام به تخلیه مخزن نمود. با توجه به نیاز و شرایط محیطی کارواش، جارو برقی سطلی آب و خاک که برای جمع آوری مواد جامد و مایع مورد استفاده قرار می گیرد، بهترین گزینه می باشد.

استفاده از جارو برقی سطلی در کارواش

در صورتی که از جارو برقی سطلی در کارواش استفاده شود، باید چند نکته را مدنظر قرار داد تا بتوان از دستگاه بهترین بهره را برد. در ادامه این نکات بیان شده اند.

بدنه جاروبرقی

بدنه جاروبرقی های سطلی معمولا از استیل ساخته شده است که معمولا در ساخت آن ها از ورق نازک استیل استفاده شده است. به همین دلیل بدنه جاروبرقی مقاومت کافی را برای استفاده در محیط ها و شرایط سخت کاری را ندارند و ممکن است آسیب ببینند. بنابراین بهتر است در کارواش ها از جارو برقی با بدنه پلاستیکی یا فولادی استفاده شود که مقاومت بالاتری در برابر ضربه دارند. با این که بدنه پلاستیکی نسبت به بدنه فولادی مقاومت کمتری دارد، اما در صورت آسیب دیدگی هزینه آن نسبت به تعویض بدنه استیل هزینه بسیار مناسب تری خواهد داشت.

خرطومی جاروبرقی

خرطومی مناسب برای جاروبرقی کارواش دارای طول 5 متر و قطع حدود 40 میلیمتر می باشد. جنس خرطومی باید محکم باشد به نحوی که علاوه بر مقاومت بالا، انعطاف پذیری قابل قبولی نیز داشته باشد. در صورتی که از خرطومی با طول بیشتر از 5 متر استفاده شود، به موتور جارو فشار آمده و زودتر مستهلک می شوند.

موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی در جاروبرقی سطلی می تواند دو یا سه عدد باشد. در جارو برقی کارواشی به دلیل مساحت کمی که فیلتر دارد، نباید بیش از دو موتور به طور همزمان روشن باشند، در غیر این صورت موجب عملکرد نامناسب دستگاه می شود. اما با روشن نگه داشتن دو موتور به صورت همزمان، جارو برقی دچار مشکل نخواهد شد و نیازی به خاموش کردن موتورهای آن در بازه های زمانی مختلف نمی باشد.

جنس فیلتر

جنس فیلتر یکی از نکاتی است که در هنگام انتخاب جاروبرقی کارواش باید توجه نمود. در هنگام خرید دستگاه شاید تشخیص کیفیت فیلتر دشوار باشد، اما در هنگام استفاده باید به آن توجه نمود که از خروجی هوای موتور بوی خاک استشمام نشود. اگر بوی خاک استشمام شد و یا ذرات گرد و غبار در هوا نمایان شد یا فیلتر نامناسب است و یا فیلتر به خوبی آب بندی نشده است. عبور خاک از فیلتر و ورود آن به موتور در طی زمان می تواند موجب مستهلک شدن سریع موتور ها گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :