اهمیت سرویس و بازبینی دستگاه های نظافت صنعتی

۲۶ آذر ۱۳۹۷

دستگاه ها و تجهیزات نظافت صنعتی به علت ساختار مکانیزه و عملکرد مناسب و بی نقص در کارخانه ها، نواحی صنعتی، تجاری و درمانی و غیره مورد توجه واقع شده است و توانسته است تا حد بسیار زیادی نیاز آن ها را در این زمینه برطرف نماید و رضایت آن ها را به دست آورد. این دستگاه های باید به صورت مرتب بازبینی شوند تا علاوه بر این که قطعات مصرفی آن ها در صورت لزوم تعویض گردد، خرابی هایی نیز که به علت عدم استفاده درست ایجاد شده اند، تعمیر گردند. عدم تعمیر و بازبینی می تواند باعث عملکرد نادرست دستگاه، در نتیجه نارضایتی مشتری و حتی خرابی کلی دستگاه می گردد. عدم بررسی و تعمیر به موقع دستگاه باعث افزایش هزینه ها می شود و ممکن است دستگاه را کنار گذاشته و از روش های سنتی و خسته کننده استفاده نمایند. بنابراین باید دستگاه را از تامین کننده ای تهیه نمود که که از اعتبار کافی برخوردار باشد و دارای نمایندگی در مناطق مختلف بوده و سطح بالایی از خدمات پس از فروش را نیز ارائه دهد، تا بتواند به موقع و سریع امور مربوط به تعمیر دستگاه را انجام دهد.

 

نگهداری مناسب از دستگاه های نظافت صنعتی

اسکرابردستگاه های نظافت صنعتی مانند اسکرابر و سوییپر که برای نظافت سطوح کف به کار می روند، عمل نظافت و شستشو را با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ابزارهای دستی انجام می دهند. این دستگاه ها باید طبق دفترچه راهنما و آموزش های متخصص مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان علاوه بر دست یافتن به بیشترین کارایی دستگاه، موجب افزایش طول عمر آن نیز می شود. بررسی دستگاه پس از هر بار استفاده و همچنین بازبینی کل در طول دوره های منظم باعث می شود عیب ها و خرابی های کوچک در صورت وجود یافت شوند و تعمیر گردند تا باعث خرابی های بزرگتر و در نتیجه هزینه های بیشتر نگردند. برای چنین عملی بهتر است از مرکز خدمات پس از فروش یاری گرفت که دارای متخصص های باتجربه ای در این زمینه می باشد.

 

اهمیت مرکز خدمات پس از فروش

سوییپر صنعتیمراکز خدمات پس از فروش دارای نیروهای متخصص در حوزه کاری خود هستند و مشتریان را برای استفاده از دستگاه راهنمایی می نمایند تا نحوه استفاده درست و بازبینی های منظم از دستگاه برای او شرح داده شود تا از آسیب ها و خطرات احتمالی دستگاه جلوگیری شود. همچنین مشتریان مدتی پس از استفاده از دستگاه در صورت بروز مشکل می توانند از  خدمات پس از فروش برای رفع مشکل درخواست یاری نمایند. در صورت بروز مشکل بررسی شود که این مشکل مربوط به قطعات مصرفی است یا خیر. زیرا قطعات مصرفی مانند برس و لاستیک تی برای اسکرابر صنعتی در طی زمان خواه ناخواه فرسوده می شوند و باید حتما تعویض گردند تا کارایی دستگاه حفظ گردد. بنابراین با درخواست قطعات و تجهیزات از خدمات پس از فروش نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایند. در صورتی که مشکل از بخش های دیگر بود مشتری درخواست خود را به صورت کاملات شفاف و دقیق به شرکت اعلام می دارد تا کارشناسان بهتر بتوانند مشکل وی را برطرف نمایند.

 

واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم

خدمات پس از فروش شرکت ابراهیمشرکت ابراهیم دارای نمایندگی انحصاری برندهای معتبر اروپایی برای تامین تجهیزات و دستگاه های نظافت صنعتی در ایران می باشد. این شرکت با ارائه دستگاه های با کیفیت همراه با خدمات پس از فروش در سطح بالا، به مشتریان ارائه خدمت می نماید. واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم با 6000 متر مربع وسعت شامل سه بخش انبار محصولات، انبار قطعات و بخش خدمات فنی می باشد. انبار محصولات دارای انواع دستگاه های نظافت صنعتی شامل اسکرابر ، سوییپر ، واترجت صنعتی ، جاروبرقی صنعتی و … می باشد و این امکان برای مشتریان وجود دارد تا با مراجعه به این بخش با دستگاه ها آشنا شده، آن ها را تست نمایند و متناسب با نیاز خود دستگاه مناسب را به کمک کارشناسان انتخاب کنند. در صورت نیاز مشتریان به قطعات مصرفی و تجهیزات جانبی، بخش انبار قطعات نیز آماده ارائه خدمت به آن ها می باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه ها و نیاز به تعمیر، بخش خدمات فنی با مشاوره تلفنی و حتی اعزام کارشناس به محل پاسخگوی نیاز مشتریان خواهد بود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :