ویژگی های اسکرابر بیمارستانی

۱۵ تیر ۱۳۹۸

ایجاد آلودگی در محیط زندگی و کسب و کار امری بدیهی و اجتناب ناپذیر می باشد. اما حضور آلاینده ها در محیط و ماندگاری بلند مدت آنها در فضای کاری و مسکونی محیط مناسبی را برای رشد و تکثیر انواع عوامل بیماری زا فراهم می نماید. مسلما کاهش بهداشت محیط تهدیدی جدی برای سلامت افراد حاضر در محیط می باشد. با توجه به مخاطرات ناشی از حضور آلانیده ها در محیط، شستشو و نظافت آلودگی و حذف آنها از محیط امری لازم و ضروری می باشد. اگر چه از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی و دستی برای شستشو و نظافت آلانیده های انباشته ر روی سطوح کف استفاده می شود اما استفاده از چنین شیوه هایی قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط نبوده و نمی تواند نیاز های نظافتی را انگونه که باید و شاید تامین نماید. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های مکانیزه وتخصصی همانند دستگاه اسکرابر راهکار مناسب و ایده آلی برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد. یکی از کاربردی ترین دستگاه های مکانیزه که علاوه بر شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح کف، قادر به ضدعفونی و حذف عوامل بیماری زا می باشد، ‌دستگاه اسکرابر بیمارستانی می باشد.ساز و کار دستگاه اسکرابر بیمارستانی

اسکرابر بیمارستانیکفشوی بیمارستانی یا اسکرابر آنتی باکتریال، دستگاهی ایده ال برای شستشو و از بین بردن آلاینده های انباشته بر روی سطوح کف می باشد. دستگاه اسکرابر بیمارستانی به منظور حذف آلاینده ها از سیستم برس زنی و پاشش آب بهره می گیرد. تجهیز اسکرابر بیمارستانی به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف موجب می شود که همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و حذف آلاینده ها استفاده شود. علاوه بر این دستگاه های کفشوی بیمارستانی به منظور جمع آوری آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، و همچنین خشک نمودن سطوح، مجهز به سیستم مکنده می باشند. سیستم مکنده این دستگاه ها که شامل تی و موتور مکنده می باشد، با جمع آوری آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو سطوحی خشک و عاری از آلودگی بر جای می گذارد.


ویژگی خاص دستگاه های اسکرابر بیمارستانی

اسکرابر صنعتیاگرچه ساز و کار دستگاه های اسکرابر بیمارستانی همانند دستگاه های کفشوی استاندارد می باشند، اما این نمونه از دستگاه های زمین شوی صنعتی به واسطه داشتن نانو یون های نقره در ساختار دستگاه، خاصیت آنتی باکتریالی دارند. به عبارت دیگر استفاده از نانو یون های نقره در ساختار دستگاه اسکرابر بیمارستانی موجب شده تا این دستگاه ها علاوه بر شستشوی سطوح کف قادر به ضدعفونی سطوح نیز باشند. نانو یون های نقره به کار رفته در کف شوی آنتی باکتریال،‌ قادر است 9/99% باکتری ها و قارچ های موجود در محیط را ظرف مدت سه روز از بین ببرد. همچنین خاصیت آنی باکتریال این دستگاه ها مادام العمر بوده و در نتیجه تا مادامی که دستگاه قابل استفاده می باشد، دستگاه خاصیت آنتی باکتریالی دارد.


مزایای استفاده از دستگاه کفشوی بیمارستانی

دستگاه کفشوراسکرابر صنعتی آنتی باکتریال ضمن اینکه از توان نظافتی برخوردار است قادر به ضدعفونی سطوح می باشد. به عبارت دیگر این دستگاه ها بدون استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده عملیات شستشو و ضدعفونی سطوح کف را انجام می دهند. در نتیجه همین محدودیت ایجاد شده در مصرف مواد شوینده و ضدعفونی کننده، موجب سازگاری بالای دستگاه های اسکرابر بیمارستانی با محیط زیست شده است. ضمن اینکه استفاده از سیستم برس زنی در این دستگاه ها و نفوذ الیاف برس ها در خلل و فرج کفپوش ها با بیرون کشیدن آلانیده های تثبیت شده در این بخش ها، موجب ارتقا کیفیت شستشو و نظافت می شوند. علاوه بر این کاهش  در مصرف آب، مواد شوینده و مواد ضدعفونی کننده موجب کاهش قابل ملاحظه در هزینه های مربوطه می گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :