شستشوی ماشین آلات کشاورزی و ساخت و ساز با واترجت صنعتی

۲ بهمن ۱۳۹۷

ماشین آلات راه‌سازی، ساختمان سازی، معدنی، کشاورزی و سایر ماشین آلات سنگین صنعتی همواره در معرض آلودگی های شدید قرار دارند. گرد و خاک، روغن و گریس، گازوئیل، قیر، دانه های ریز و … از جمله آلودگی هایی هستند که می توانند به سرعت با این ماشین آلات تماس پیدا کنند. حفظ عملکرد بهینه، ایمنی و ارزش پایدار ماشین آلات سنگین صنعت، معدن و کشاورزی در گرو نگهداری اصولی و نظافت منظم و کامل آن ها است. می توان این گونه اظهار داشت که نظافت و شستشوی این ماشین آلات یک چالش بزرگ به شمار می آید. شستشوی ماشین آلات صنعتی بخش مهمی از فرآیند تعمیر و نگهداری آن ها بوده و باید به طور مرتب به وسیله دستگاه حرفه ای و تخصصی واترجت صنعتی شستشو گردند.

ماشین آلات ساخت و ساز

همه افرادی که در صنعت ساخت و ساز و راه‌سازی مشغول به فعالیت هستند، می دانند که نظافت و شستشوی ماشین آلات چه اندازه صرف انرژی و زمان دارد. ماشین آلاتی مانند میکسر بتن، میکسر آسفالت، فینیشر، غلتک، لودر، بولدوزر، بیل مکانیکی، ماشین های حفاری و … بیشترین آلودگی را به خود جذب می کنند. اجزای حساس ماشین آلات مانند سطوح دارای پوشش رنگ، سطوح دارای پوشش لاستیکی، شیشه ها و … بیشتر در معرض آسیب هستند و  نباید اجازه داده آلودگی های نقش بسته بر روی آن ها به دستگاه صدمه ای وارد کند. اگر به روند تمیز نمودن و شستشوی ماشین آلات صنعتی و معدنی توجهی نشود، این بی توجهی و عدم رسیدگی تأثیر منفی بر طول عمر ماشین آلات و کارایی آن ها می گذارد.

 

 

شستشوی ماشین آلات صنعتی و معدنی با واترجت صنعتی

دستگاه واترجت صنعتی سر سخت ترین آلودگی های ماشین آلات ساخت و ساز را پاک می کند. با توجه به این که ماشین آلات صنعتی با آلودگی های شدیدی مانند قیر، گازوئیل، گل و لای، روغن و گریس تهدید می شوند. دستگاه های واترجت صنعتی در مدل های متنوعی طراحی و تولید شده و به منظور شستشوی ماشین آلات راهسازی و ساخت و ساز واترجت های قدرتمند با فشار عملیاتی 250 تا 500 بار و حتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. جریان خروجی از واترجت صنعتی تمامی بخش ها و زوایای غیر قابل دسترس ماشین آلات صنعتی را شستشو داده و آلودگی ها را حذف می نماید.

 

 

 

ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی

کشاورزی اساس زندگی همه انسان ها در سرتاسر دنیا می باشد. در برخی کشورها هنوز برای کاشت و برداشت محصولات کشاورزی از روش های سنتی استفاده می شود اما امروزه در بسیاری از کشورها روش های نوین یعنی به کارگیری تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تخصصی کشاورزی جایگزین شیوه های سنتی گشته است. ماشین آلات کشاورزی ابزارهای حرفه ای هستند که برای تولید مواد غذایی سالم و تمیز، نظافت و شستشوی منظم آن ها اهمیت و ضرورت دارد و می تواند یک مزرعه را زنده و سالم نگه دارد. تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی نیاز به نگهداری دوره ای دارند تا بتوانند بهترین عملکرد و توانایی خود را ارائه دهند.

 

 

 

شستشوی ماشین آلات کشاورزی با واترجت صنعتی

دستگاه های واترجت صنعتی علاوه بر این که فرآیند شستشوی عمیق و حرفه ای را به انجام می رسانند، یک سرمایه گذاری در امر محافظت از ماشین آلات نیز به حساب می آیند. واترجت صنعتی سریع تر، دقیق تر و عمیق تر از هر روش دیگری ماشین آلات کشاورزی مانند تراکتور، کمباین و ده ها نوع دیگر از ماشین های مکانیزه را شستشو می دهند. پیش از انجام عملیات جدید به عنوان مثال قبل از برداشت محصول باید از تمیز بودن تجهیزات و ماشین آلات اطمینان حاصل نمود و در صورت وجود آلودگی باید با واترجت صنعتی شستشو گردند. با استفاده از واترجت صنعتی آب گرم که آب داغ را با فشار بالا پاشش نموده و انواع آلودگی های سخت به ویژه آلاینده های چرب و روغنی را به خوبی از میان برمی دارد و حتی دمای بالای آب سبب صد عفونی شدن ماشین آلات می شود.

 

 

 

اثربخشی بالای واترجت صنعتی در شستشوی حرفه ای ماشین آلات صنعتی

شستشوی ماشین آلات ساخت و ساز و تجهیزات کشاورزی مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد که از جمله مزیت های آن عبارت اند از:

 

محافظت از محصولات

استفاده مشترک از ماشین آلات کشاورزی یکی از دلایل اصلی رشد و گسترش علف های هرز، بیماری های نباتی و تکثیر آفات و دیگر گونه های تهاجمی است. جلوگیری از این پدیده با حذف کامل میکروارگانیسم ها و دانه های باقی مانده در میان تجهیزات ممکن می شود و ساده ترین و موثرترین راه استفاده از یک واترجت یا کارواش صنعتی می باشد. جریان آب به بخش هایی راه دارد که دستگاه دمنده برگ یا جاروی معمولی به آن ها دسترسی ندارد.

 

افزایش طول عمر ماشین آلات

ماشین آلات پاکیزه و عاری از آلودگی نسبت به ماشین آلاتی که حاوی آلودگی، جرم، خاک، مواد شیمیایی، قیر، گریس، گازوئیل …  و هستند، طول عمر بالاتری دارند زیرا که چنین آلاینده هایی به راحتی فرسایش و خرابی دستگاه ها را به همراه دارد. شستشوی تجهیزات با واترجت صنعتی پس از هر بار استفاده از آن ها ایده بسیار خوبی است و سبب بهبود کارایی، کاهش خرابی و در نتیجه افزایش طول عمر دستگاه به میزان قابل توجهی می گردد.

 

سازگاری با محیط زیست

شوینده فشار قوی در مقایسه با شیلنگ ها متداول نیرو و قدرت بسیار بالاتری دارد و از همین رو با مصرف آب کمتر و با بهره مندی از نیروی آب این ماشین آلات را شستشو می دهد. بنابراین در کنار افزایش سرعت عمل مصرف آب کاهش می یابد و علاوه بر آن با استفاده از واتر جت صنعتی میزان مصرف مواد شوینده و مواد شیمیایی کاسته شده و بنابراین اثرات منفی زیست محیطی بر جای نمی گذارد. در صورت کاربرد واترجت آب گرم و یا مقدار کمی ماده شوینده عملیات شستشو ساده تر شده و باکتری ها و میکروب ها از بین می روند.

 

صرفه جویی در وقت و هزینه

دستگاه های واترجت صنعتی تجهیزاتی با کاربری آسان هستند و کاربران یک آموزش ساده از سوی کارشناسان خواهند توانست خود به کار با دستگاه بپردازند. سرعت عمل بالای شوینده فشار قوی و فوق فشار قوی مانع از هدر رفت بیهوده زمان می شود و هزینه های نظافت و شستشو را در دوره زمانی بلند مدت کاهش می دهد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :