لزوم استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا در محیط های مختلف

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا در محیط های مختلف می تواند با اهداف متفاوتی صورت پذیرد. ایجاد یک رایجه مناسب در محیط ممکن است با هدف حذف بوی نامطلوب ایجاد شده در اثر فعالیت محیطی بوده، یا ممکن است با هدف به وجود آوردن یک جو مناسب به منظور جلب مشتری بیشتر باشد. ایجاد یک رایحه دلنشین در محیط با هر هدفی که صورت پذیرد تنها با انتخاب یک دستگاه و اسانس مناسب می تواند به موفقیت بینجامد. توجه به ویژگی های محیطی یکی از اصلی ترین موارد در انتخاب یک دستگاه مناسب می باشد.

انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب

اولین نکته در انتخاب دستگاه رایحه افشان مناسب، توجه به وسعت محیط می باشد. هرچه محیط از وسعت بالاتری برخودار باشد به دستگاه قوی تری برای پوشش دهی نیازمند است. ارتفاع سقف، تعداد دفعاتی که هوای محیط تهویه می شود مانند باز و بسته شدن در ها و پنجره ها و … همگی می توانند در انتخاب دستگاه مناسب نقش مهمی ایفا کنند.

ویژگی های یک رایحه افشان مناسب

آنچه تحت عنوان ویژگی های یک دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب شناخته می شود متناسب با محیط و نیاز افراد متفاوت است، اما به طور کل می توان گفت چند ویژگی مهم در مورد یک دستگاه خوشبو کننده هوا ایده آل را نام برد:

  • امکان نصب بر روی دیوار
  • ابعاد مناسب و عدم اشغال فضای زیاد
  • قابلیت تنظیم میزان  اسانس پاشش شده
  • مخزن قابل شستشو و امکان تعویض اسانس در زمان دلخواه کاربر
  • امکان کنترل از راه دور
  • تجهیز به صفحه نمایشگر برای مشاهده تنظیمات صورت گرفته

اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا

اسانس، اصلی ترین ماده به کارگرفته شده در هر خوشبو کننده اتوماتیک است. یک رایحه افشان بدون اسانس عملا بدون استفاده می باشد. درنتیجه انتخاب اسانس مناسب با محیط دقیقا به اندازه انتخاب دستگاه مناسب از اهمیت برخوردار می باشد.

انتخاب اسانس مناسب با محیط

فعالیت انجام شده در محیط به معنی بوی غالب در آن فضا می باشد. برای انتخاب اسانس مناسب توجه به این دو امر بسیار اساسی است. از آنجایی که طبع بوهای مختلف می تواند گرم، خنک، شیرین و یا تند باشد، تنوع اسانس ها به قدری زیاد است که تمامی افراد با هر سلیقه ای می توانند رایحه مورد نظر خود را بیابند. شرایط فصلی نیز می تواند در این امر تعیین کننده باشد، برای مثال در فصل های گرم سال استفاده از رایحه های حنک و در فصل های سرد رایحه های گرم می تواند انتخاب مناسبی باشد. در ادامه به بررسی برخی از رایج ترین محیط هایی که می توان از این دستگاه استفاده نمود پرداخته می شود:

باشگاه های ورزشی

یکی از محیط هایی که استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا در آن امری ضروری است باشکاه ها، مجتمع ها و سالن های ورزشی می باشد. استفاده از یک سیستم تهویه هوای مناسب نیز در این مکان ها به ایجاد هوایی مناسب و دلنشین و حذف بوهای نامطلوب کمک می کند. در نتیجه استفاده از اسانس های سبک و خنک با امکان جایگزینی سریع با بوی نامطبوع بسیار انتخاب مناسبی است. همچنین دستگاه هایی که امکان اتصال به سیستم هواساز داشته باشند در ایجاد بوی خوب در کنار تهویه هوا تاثیر بسزایی دارند.

رستوران ها و آشپزخانه ها

ترکیب بو غذاهای مختلف امری است که در اکثر محیط های مرتبط با پخت و توزیع غذا به مشام می رسد. این امر در کنار آزاردهندگی ممکن است به کاهش تعداد مشتریان نیز بینجامد. در این قبیل محیط ها استفاده از اسانس هایی با رایحه غالب و ماتدگار در محیط توصیه می شود.

سرویس های بهداشتی

ذهنیت افراد از سرویس های بهداشتی به ویژه در محیط های عمومی چندان مثبت نیست چراکه اغلب به علت مراجعه افراد مختلف tضای مناسبی بر این محیط ها غالب نمی باشد. درنتیجه استفاده از یک دستگاه خوشبو کننده که در عین ساختار زیبا، ابعاد مناسبی نیز داشته باشد و یا قابل نصب بر روی دیوار باشد انتخاب مناسبی است. استفاده اسانس های با بوی میوه و شیرین می تواند انتخاب مناسبی برای این محیط ها باشد.

سایر محیط ها

کاربرد دستگاه خوشبو کننده هوا محدود به موارد گفته شده نبوده و تقریبا در تمامی محیط ها می توان از این تجهیزات استفاده نمود. ازجمله: مراکز درمانی و بیمارستانی، سالن های زیبایی، مهدکودک ها و سالن های بازی کودکان، مراکز اداری، لابی هتل ها، بانک ها، فروشگاه ها، نمازخانه ها، مراکز مذهبی و…

Comments

Name :
Email :
website :
Message :