کاربرد جاروبرقی صنعتی در عملیات کفسابی

۲۹ آبان ۱۳۹۷

برای احیا و آماده سازی سطوح برای پرداخت نهایی و یا نصب کفپوش های تازه ماشین آلات و ابزارهای کفسابی مورد استفاده قرار می گیرد. کفسابی شامل لایه برداری از سطوح سخت مانند انواع سطوح سنگی، بتنی، چوبی، گچی و … است و در این فرآیند به دلیل جدا شدن لایه هایی از بافت خود سطح، تولید گرد و غبار و ضایعات جامد اجتناب ناپذیر می باشد. شرکت های ساخت و ساز، پیمانکار، خدماتی و ارائه دهنده خدمات کف در زمینه احیای سطوح فعالیت دارند و انواع دستگاه های کفساب را برای دست یابی به این منظور به کار می گیرند. گرد و غبار حاصل از کف سابی یا ساب زنی که به سرعت در هوا پراکنده می شوند، حاوی درصد زیادی ذرات سمی و خطرناک هستند. برخی از دستگاه های کفسابی سیستم های محافظتی دارند اما آن چنان که باید ایمنی کافی ندارند و لازم است در کنار دستگاه های کف سابی تجهیزات پیشرفته تری هم چون جاروبرقی صنعتی استفاده گردد.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در کف سابی

آلاینده ها و ضایعات تولید شده در عملیات کف سابی مشکلات زیادی را در زمینه ایمنی، سلامتی و نظافت به دنبال دارد. جهت به حداقل رساندن حجم آلودگی ها و در نتیجه کاهش مضرات آن می توان دستگاه جاروبرقی صنعتی را به طور مستقیم به دستگاه کفساب متصل نمود. با اتصال مکنده صنعتی به دستگاه ساب گرد و غبار و ذرات جامد ایجاد شده از منبع تولید و به صورت مستقیم مکش می شوند و بدون این که به محیط راه پیدا کنند درون مخزن مکنده و مخزن رابط می ریزند. مکش آلاینده از نقطه تولید به معنای تمیزی دست یابی به تمیزی بیشتر و افزایش سرعت نظافت در پایان کار می باشد.

 

 

نحوه اتصال جاروی صنعتی به دستگاه کفساب

امکان نصب دستگاه جاروبرقی صنعتی به کف ساب هم به طور مستقیم و هم به همراه مخزن رابط وجود دارد. به هنگام استفاده از مخزن رابط ذرات پودری و ضایعات به جا مانده از لایه برداری کف به داخل مخزن رابط می ریزد و ذرات ریز گرد و غبار نیز به مخزن جاروبرقی صنعتی انتقال می یابند. با توجه به حجم کاری، مدت زمان کفسابی و شدت آلودگی می توان از دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی نیز بهره گرفت.

 

 

 

حذف گرد و غبار خطرناک با جارو برقی صنعتی

گرد و غبار ایجاد شده در طی فرآیند کفسابی برای ایمنی محیط کار و سلامتی کاربران و دیگر افرادی که در محیط حضور دارند، بسیار مضر و خطرناک هستند و بهترین و کارآمدترین روش برای مقابله با این آلاینده ها مکش از نقطه تولید به وسیله جاروبرقی صنعتی می باشد. مکنده های صنعتی علاوه بر دارا بودن ساختار صنعتی، قدرتمند و مستحکم از سیستم فیلتراسیون کارآمدی برخوردار هستند که از بازگشت دوباره ذرات به محیط جلوگیری به عمل می آورد. بنابراین یک جاروی صنعتی به منظور جمع آوری و حذف انواع آلاینده ها با ماهیت های متفاوت مثل گرد و غبار، مواد خشک و پودری و حتی مایعات کاربرد دارد.

 

 

نظافت حرفه ای با جاروبرقی صنعتی

دستگاه های مکنده صنعتی با هدف کاهش و به حداقل رساندن تولید آلودگی برای عملیات کف سابی به کار می روند و سطح ایمنی و سلامت محیط را برای کاربران ارتقا می دهند. برای انتخاب جارو برقی مناسب و متناسب با شرایط محیطی در زمان کف سابی باید چند نکته مهم در نظر گرفته شود:

 

 

 

 

 

 

1- سیستم فیلتراسیون : یکی از مهم ترین بخش هایی که عملکرد مکنده صنعتی مستقیماً تحت تاثیر قرار می دهد، فیلتر دستگاه است. تمامی دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی مجهز به فیلتر اولیه با کلاس های L یا M هستند. اغلب این جاروها امکان تجهیز به فیلتر ایمنی هپا (HEPA) را نیز دارند که می توانند ذرات 3/0 میکرونی را در خود نگه دارند. با توجه به این که در فرآیند کف سابی گرد و غبار ریز به وجود می آید، تجهیز جارو برقی به فیلتر هپا ضرورت دارد و به نحو موثری کارایی مکنده را بهبود می بخشد.

2- سیستم تخلیه مخزن ایمن : جهت تخلیه آسان مکنده ها، مخزن به وسیله اهرم مخصوص از دستگاه جدا می گردد و توسط چرخ های کوچک و روان قرار گرفته در زیر آن تا محل تخلیه حمل می شود. از طرف دیگر نوعی از مخزن ها با عنوان مخزن کیسه طراحی و تولید شده اند که امکان ریزش آلودگی را به طور مستقیم در این کیسه ها فراهم نموده و در نهایت کاربر بدون هیچ گونه تماسی با آلاینده و کاملاً ایمن کیسه را از دستگاه خارج نموده و به محل دفن می برد.

3- ابعاد و ظرفیت : تنوع در طراحی جاروهای صنعتی یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه ها به شمار می آید و پیش روی کاربران این امکان وجود دارد که با توجه به حجم کار و میزان آلودگی مکنده ای با ابعاد و ظرفیت مناسب انتخاب نمایند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :