کمک به محیط زیست با دستگاه اسکرابر

۲۴ دی ۱۳۹۸

شرکت ابراهیم ارائه دهنده انواع دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی در طول سه دهه فعالیت خود همواره در تلاش بوده به محیط زیست کمک نماید و ارزش های آن را به آن باز گرداند. محیط زیست در حقیقت همه فضاهایی است که زندگی و حیات در آن جریان دارد و عناصر آن با یکدیگر در ارتباط و تعامل هستند. عوامل مختلفی وجود دارد که به محیط زیست پیرامون ما آسیب می رساند و در بر هم زدن تعادل آن دخالت دارند. در سالیان گذشته استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی به روش های مختلف آسیب های زیست محیطی را کاهش داده است. دستگاه های اسکرابر و واترجت صنعتی سهم به سزایی در کاهش زیان های وارد شده به محیط زیست ایفا می نمایند.اثر مواد شوینده بر محیط زیست

مواد شوینده دارای مولکول ها و ترکیبات شیمیایی هستند که پس از مصرف به سیستم پساب، جوی ها و یا باغچه ها راه پیدا می کند. در نهایت این مواد وارد سفره های آب زیرزمینی می شوند، خاک را آلوده می کنند و بر چرخه زندگی جانداران اثرات بسیار منفی و نامطلوب بر جای می گذارند. هنگامی که مواد شوینده وارد سیستم فاضلاب می شود، براثر فعالیت های بی هوازی مواد سمی (از جمله متان و سولفید هیدروژن) به وجود می آید و فسفات که در بسیاری از شوینده ها وجود دارد، سیانوباکتری ها را تقویت کرده و منجر به کاهش غلظت آب می شود. هم چنین مصرف مواد شوینده با تولید کف همراه می باشد و این کف کارکرد دستگاه های تصفیه خانه ها را مختل می سازد. نباید فراموش کرد که تمامی مواد مضری که وارد طبیعت می شوند، از طریق جذب آب و غذا به بدن ما رسیده و سلامتی انسان را به مخاطره می اندازد. بدون تردید این امکان وجود ندارد که در زندگی روزمره خود مصرف مواد شوینده را به صفر برسانیم اما با رعایت الگوهای مصرف صحیح شوینده و بهینه سازی روش های مصرف می توان میزان مصرف مواد شوینده را به حداقل کاهش داد و از بروز زیان های بیشتر جلوگیری نمود. به همین منظور ابزارهای نظافتی که می توانند مصرف چنین موادی را هنگام نظافت و شستشو کاهش دهند، جایگزین روش های قدیمی گردیده اند.

 

دستگاه نظافت صنعتی چگونه به حفاظت از محیط زیست کمک می کند؟

ماشین آلات مکانیزه نظافتی با هدف بهینه سازی عملیات نظافت و شستشو از جنبه های گوناگون طراحی و ساخته شده اند که فرآیند نظافت محیط را سهولت و سرعت بخشیده اند. در کنار ویژگی های بیان شده،‌ تجهیزات نظافتی ابزارهایی سازگار با محیط زیست به شمار می آیند. شرکت ابراهیم همواره به رعایت نکات حفاظت از محیط زیست پایبند است و محصولاتی را ارائه می دهد که برای محیط زیست کمترین زیان را دارد.

 

 

1- کاهش مصرف آب و مواد شوینده با اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین دستگاه های مکانیزه نظافتی است که به طور اختصاصی برای شستشو و خشک کردن هم زمان سطح زمین طراحی شده و جهت تمیز نمودن کوچک ترین و متراکم ترین محیط ها تا فضای بسیار وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. اسکرابر دارای سیستم برس زنی مکانیزه می باشد و با حرکت سریع و دورانی خود آلودگی های سطح زمین را از آن جدا می سازد. در سامانه برس زنی نیروی مکانیکی می تواند به از بین بردن آلودگی های سخت و عمیق کند و دیگر لزومی ندارد برای دست یابی به تمیزی بیشتر آب و ماده شوینده بیشتری مصرف گردد. اسکرابر دارای مخزن آب تمیز است و در صورت نیاز می توان مقداری ماده شوینده به آن افزود. ماده شوینده ای که به همراه کفشوی مکانیزه مصرف می گردد، بسیار کمتر از مقداری است که در روش های دستی شستشوی سطوح کف به کار می رود و بنابراین مقدار کمتری ماده شوینده به چرخه محیط زیست وارد می شود.

2- قابلیت بازیافت بدنه

دستگاه های اسکرابر شرکت ابراهیم از موادی تولید شده اند که قابلیت بازیافت دارند. این ماشین آلات از طول عمر بالایی برخوردار می باشند و پس از آن که عمر آن ها به پایان رسید به راحتی امکان بازیافت آن فراهم است. کفشوی ها از جنس پلی پروپیلن ساخته شده اند که ماده ای مقاوم و قابل بازیافت می باشد.

3- عدم تولید دود و آلاینده

دستگاه های کفشوی صنعتی بیشتر در محیط های سرپوشیده به کار می روند و به همین دلیل دارای موتور الکتریکی هستند که به وسیله برق و یا باتری تغذیه می شوند. منبع تغذیه الکتریکی دود تولید نمی کند و بهره مندی از دستگاه اسکرابر صنعتی برای محیط هایی که فضای بسته دارند و فاقد تهویه مناسب هستند، کاملاً ایده آل و کارآمد می باشد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :