جاروبرقی صنعتی و کاربردهای آن در مصارف گوناگون

۱۴ دی ۱۳۹۸

یکی از پرکاربردترین محصولات در زمینه نظافت مناسب دستگاه جاروبرقی صنعتی است که امروزه برای حفظ نظافت محیط زندگی و کار به صورت وسیع از آن استفاده می شود. این دستگاه یک راه کار بسیار مؤثر و ایده آل برای مهار هرگونه آلودگی است که با کمک و قدرت مکش بالای ایت مکنده صنعتی می توان در رفع آلودگی و لکه های سخت هم چون گریس و زنگ آهن که به صورت لایه های سخت سطوح کف را در برمی گیرد و موجب اخلال در ساخت و ساز می شود و در گذشته سخت به نظر می رسید را با سهولت و در کوتاه ترین زمان از میان برد.

مکنده مکانیزه در مقایسه با جاروبرقی خانگی توان و کارایی قابل قیاسی ندارد. جاروبرقی خانگی از پس نظافت محیط های وسیع برنمی آید و سختی نظافت را چند برابر می کند. جاروبرقی صنعتی به نسبت جاروهای دیگر قدرت مکش بالاتری دارد و مخزن آن به راحتی پر نمی شود.

استفاده از این مکنده در تمامی محیط ها امکان پذیر نیست و باید متناسب با شرایط محیطی انتخاب شود. انتخاب صحیح مکنده تأثیر به سزایی در سودآوری و بهره وری در کسب و کار ایجاد می کند.

جاروی مکانیزه باید متناسب با وسعت محیط انتخاب و در واحدهای صنعتی تولید و توزیع به کارگرفته شود و نیز این دستگاه برای انواع محصولات و افزایش سطح ایمنی و بهداشت و ایجاد شرایط مطلوب مؤثر است و به کار گرفته می شود.

قابلیت های جاروبرقی صنعتی

-افزایش سرعت و عملکرد بالا
-جلوگیری از اتلاف زمان
-کاهش هزینه به دلیل کاهش بهره گیری از نیروی انسانی
-استفاده بسیار راحت
-طراحی مناسب برای استفاده در راهروهای باریک و محیط های بسیار کوچک
-ساختار ساده و مستحکم
-طول عمر بالا
-کیفیت و کارایی بالا
-قدرت فیلتراسیون ذرات با ایمنی بالا در محیط های مستعد برای انفجار
-طراحی ارگونومیک و فشرده دستگاه
-بدنه و چرخ های مناسب
-صدای مناسب
-قابلیت جمع آوری هم زمان مواد خشک و تر
-دارای تکنولوژی سایلکون

محیط های کاربردی برای استفاده از جارو برقی صنعتی

دستگاه جارو برقی صنعتی به دلیل کارایی بسیار بالا و کاربردی خود برای بسیاری از صنایع نیازی مهم و اساسی محسوب می شود که در این مقاله به چند نمونه از آن ها اشاره خواهد شد.

کاربرد جارو برقی صنعتی در نظافت پرینتر سه بعدی

جارو برقی صنعتیدستگاه پرینتر سه بعدی به فشردن و متبلور کردن مایعات و مواد پودری می پردازد و در صنایعی چون خودروسازی، قطعات صنعتی، هنر، تجهیزات پزشکی و هوافضا به کار می رود و همواره چاپگر سه بعدی با مواد مختلف زیر پودری در تماس هستند که در پایان حجم بالایی از آلودگی و گرد و غبار اشتعال زا و رسانا یا نارسانا را در محیط باقی می گذارند و در صورت رسانا بودن باید برای پاکسازی آن از آلودگی در برخورد با مواد پرخطری چون کربن و آلمینیوم باید از این مکنده صنعتی بهره گیری کرد.

 

 

 

جاروبرقی صنعتیکاربرد در صنایع شیرینی پزی

در صنایع شیرینی پزی برای رسیدن به بهترین کیفیت باید از قوانینی مانند تکنیک های متعادل سازی ، کیفیت مواد اولیه و ثابت بودن دما در طول فرآیند تولید و فرآوری،کنترل محصول، کیفیت بسته بندی بهره گیری شود.

در این گونه صنایع به دلیل وجود مواد سبک و فرار چون آرد، چربی، کاکائو و لبنیات، مواد شکننده چون فندوق و بادام، مسدود کننده چون پودر شیر و…نیاز به دستگاه مکنه برای جمع آوری محسوس است زیرا آلودگی پراکنده محیطی می تواند منجر به ایجاد آلودگی در محصولات گردد.

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد جارو برقی صنعتی در کارخانه سیمان و سرامیک

صنایع سیمان و سرامیک به دلیل حجم بالای محصولات همواره در ایجاد حجمی از ذرات معلق گرد و غبار در هوا معلق می کنند و وارد سیستم تنفسی می شوند. قائدتاً در این محیط حجم بالایی از آلاینده تولید می شود که پاک سازی آن بسیار دشوار و هزینه بر و موجب اتلاف زمان می شود.

از این روی برای جمع آوری این آلاینده ها چاره ای جز استفاده از یک دستگاه مکانیزه صنعتی چون جاروبرقی صنعتی وجود ندارد که استفاده از آن منجر به حذف سریع آلاینده ها و در نتیجه بهره وری و سودآوری را به همراه دارد.

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد در کیفیت بسته بندی

بسته بندی محصولات تولیدی برای مصرف کنندگان از جمله اموری است که باید در محیطی تمیز و پاکیزه و عاری از هر نوع آلودگی تأثیر به سزایی درکیفیت و سلامت در بسته بندی می تواند داشته باشد و وجود هرگونه آلودگی تاثیرات نامطلوبی بر کیفیت محصولات ایفا می کند.

در نتیجه جمع آوری آلودگی ها و حذف آلاینده ها و ضایعات و جلوگیری از ایجاد فساد محصولات می شود از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از مکنده در روش بسته بندی باعث بالا بردن کیفیت در این امر و جلوگیری از استهلاک و خرابی دستگاه ها در اثر نفوذ آلاینده ها است.

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد جاروبرقی صنعتی در نظافت سینما و آمفی تئاتر

سالن های سینما و آمفی تئاتر به دلیل این که جز اماکن عمومی محسوب می شود و همواره افراد بسیار زیادی در این امکان در حال رفت و آمد هستند و از انواع تنقلات استفاده می کنند و موجب آلودگی محیط می شود.

وجود آلاینده های محیطی در این مکان ها باعث ایجاد بوی نامطبوع در محیط می شود و از این روی نیازمند نظافت دقیق و جامع است، نیز از نظر بصری نیز جلوه زشتی را به همراه دارند.

از این روی برای از بین بردن این آلاینده های محیطی بهترین پیشنهاد استفاده از جاروبرقی مکانیزه است زیرا برای نظافت سطوح ناهموار طراحی شده است.

 

 

کاربرد در صنایع داروسازی

جارو برقی صنعتیفرآیند تولید، پرکردن، بسته بندی و حمل و نقل در صنعت داروسازی دارای چالش های بسیاری است که برای بهبود فرآیند تولید دارویی و پر شدن بسته ها و روند ساخت و بهداشت و سرعت عمل بالا استفاده از جاروبرقی صنعتی نیاز عمده در این صنعت به شمار می آید، زیرا به تولید پیوسته خطوط تولیدی کمک می کند و به منظور مکش برای افزایش سرعت عملیات و ایمنی و سیستم مکنده به صرفه جویی در انرژی اشغال شده است.
کاربرد مکنده صنعتی در صنایع تولیدی چون آلمینیوم و پی وی سی چون پروفیل در و پنجره و… فرآیند تولید و گرد و غبار و… اجتناب ناپذیر می باشد. این مسئله می تواند بر روی ماشین آلات و تولید مؤثر باشد و به انباشت گرد و غبار آلمینیوم که باعث ایجاد خطر آتش سوزی و انفجار باشد و راهی  ایده آل در جلوگیری از این مشکلات استفاده از مکنده ضد انفجار مکانیزه خواهد بود.

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد جارو برقی صنعتی در صنعت جوشکاری

یکی از کاربردی ترین و پرخطرترین صنایع به دلیل ماهیت گرد و غبار و گازها سمی و بخار و ماهیت آتش زا در عملیات جوشکاری می باشدو برای حفظ سلامت کارکنان و داشتن امنیت کاری و خطرات ناشی از آن را جبران ناپذیر است. دستگاهی مورد نیاز آن ها می باشد که مکش و حذف ضایعات و آلاینده ها را از بین ببرد.

 

 

 

جاروبرقی صنعتیکاربرد در صنایع فولاد و فلزکاری

صنایع فلزکاری،تراش کاری و ذوب آهن و دیگر صنایع فعال سیالات و جامدات ،براده ها،پوسته های نورد، مواد ساینده، ضایعات سمباده زنی، ضایعات حاصل از پانچ، لجن،فلاکس،..برای مقابله با آلاینده های صنعتی چون گرد و غبار، پودر سنگ آهن،مایعات و براده ها نیاز به نظافت عمقی و بالا دارد و باعث ایجاد نوعی ارتقا و افزایش ایمنی کار و تجهیزات و ماشین آلات است و با استفاده از دستگاه جارو برقی و مکنده امکان پذیر است.

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد جارو برقی صنعتی در دفع آزبست

آزبست از ترکیبات معدنی است که مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش دارد و برای ساخت تجهیزاتی چون آتش نشانی و لباس های آتش نشانان و در ترکیب موادی که در سقف و دیوار، عایق، چسب کفپوش ها و… به دلیل مقاومت بالا استفاده می شود به کار می رود و از انتشار گرد و خاک در هوا و جلوگیری از ایجاد خطرات و مشکلات زیاد به همراه دارد که حفظ آن ها در محیط و به احتیاط و ایمنی منجر می شود و بهره گیری از مکنده صنعتی راهی بسیار مناسب برای دفع محسوب می گردد.

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد در صنایع هواپیمایی

صنایع هواپیمایی شامل فرایندهای عرضه،ساخت،تولید و نگهداری از هواپیما است.کنترل و حذف آلاینده ها برای محیط بسیار پر اهمیت است و لزوم رعایت راهکارهای نظافتی به منظور بهینه سازی از فرآیندهای بسیار مهم در این زمینه محسوب می شود.

 

 

 

 

جارو برقی صنعتیکاربرد جارو برقی صنعتی در صنایع الکترونیک

صنایع الکترونیک به ساخت دقیق و حساس قطعات همراه با ظرافت و مینیاتوری شکل به کار می رود که جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی در این محصولات سخت می باشد و برای ایجاد کیفیت در استانداردها و حداقل ضایعات و پسماندها و رفع آلاینده و زائده ها و خطراتی که می تواند به همراه داشته باشد نیاز به مکش مستقیم بر روی آن ها محسوس است و برای رسیدن به این هدف باید از مکنده صنعتی استفاده شود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :