اسکرابر چگونه به ارتقای بهداشت کمک می کند؟

۲۷ اسفند ۱۳۹۸

بهداشت به معنای اقداماتی است که برای حفظ سلامت همه انسان ها انجام می گیرد و به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بهداشت به شرایطی گفته می شود که به حفظ سلامتی و جلوگیری از شیوع بیماری ها کمک می کند و به نظافت شخصی، پاکیزگی بدن، پاکیزگی محیط کار و زندگی و دوری از تمامی عوامل بیماری زا اشاره دارد. بهداشت دارای یک مفهوم گسترده است و تنها تمیزی ظاهری را در بر نمی گیرد. هر شخص باید در طول روز به بداشت بدن و لباس های خود اهمیت دهد و برای تمیزی انواع محیط های کاری و تجاری نیز اقدامات لازم و ضروری انجام گیرد. یکی از راهکارهای مهم حفظ بهداشت محیط کار شستشوی سطوح کف با استفاده از دستگاه اسکرابر است. روش نظافت دستی سطح زمین فقط می تواند به طور ظاهری سطح را تمیز گرداند و مانند اسکرابر عمیقا نمی تواند به ایجاد بهداشت کمک کند. اما کفشوی صنعتی دارای چه ویژگی هایی است که توانایی برقراری بهداشت محیط را دارد؟ابداع ماشین آلات مکانیزه

تحولات دنیای علم و فناوری از جنبه های گوناگون بر زندگی همه انسان ها تاثیر گذار بوده و این پیشرفت ها بر فرآیند نظافت نیز بی اثر نبوده و آن را از روش های دستی به سمت مکانیزه و حرفه ای شدن سوق داده است. طراحی خلاقانه و تولید انواع ماشین آلات مکانیزه نظافتی بر پایه علوم مهندسی و نیازهای روز جوامع صنعتی، نشان می دهد بهداشت و پاکیزگی به چه میزان در زندگی همه ما حائز اهمیت است و سرمایه گذاری برای این تجهیزات مفید و پربازده خواهد بود.

 

 

آشنایی با اسکرابر

یکی از مهم ترین و نوآورانه ترین ماشین آلات مکانیزه که با استفاده از علم مهندسی ساخته شده و به بازارهای جهانی ارائه شده است دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی می باشد. این دستگاه ابزار تخصصی نظافت و شستشوی سطوح کف است که بدون دخالت دست کاربر، سطح زمین را هم زمان شستشو داده و خشک می کند. این دستگاه با هدف ارتقای بهداشت انواع محیط های کاری، صنعتی، تجاری و … تولید شده و به خوبی چالش های نظافتی را از پیش رو برمی دارد. دستگاه اسکرابر علاوه بر تمیز نمودن سطوح کف سبب ارتقای بهداشت محیط می شود چرا که از ویژگی های برجسته زیر برخوردار است:

 

 

سیستم برس زنی

هر دستگاه اسکرابر براساس ابعاد و ظرفیت یه یک یا دو برس تجهیز گردیده که این برس ها با سطح زمین تماس مستقیم داشته و حرکت چرخشی آن ها آلودگی های سطح را جدا می کند. برس ها براساس مشخصات سطح قابل انتخاب هستند و مدل های نرم، استاندارد و زبر را در بر می گیرند. برس کفشوی به وسیله نیروی مکانیکی آلاینده های سخت و عمیق را از میان برمی دارد و برخلاف روش های سنتی برای دست یابی به تمیزی بیشتر دیگر نیازی به مصرف زیاد آب و مواد شوینده نخواهد بود.

سیستم مکش

یکی از تفاوت های کاملا چشمگیر کفشوی در مقایسه با روش های سنتی، سیستم مکش می باشد. این بخش از یک موتور مکنده، تی لاستیکی و شیلنگ مکش تشکیل شده که هم زمان با شستشو آلوده ها را جمع آوری نموده و در حقیقت اجازه نمی دهد این مواد در محیط باقی بمانند. وجود سیستم مکنده در اسکرابر به اندازه زیادی بهداشت محیط را فراهم می سازد.

مخازن جداگانه

کف شوی صنعتی دارای مخزنی برای نگه داری آب تمیز یا محلول شوینده است که در تمام طول شستشو این محلول مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف دیگر مخزن دیگری مستقل از مخزن آب تمیز درون دستگاه تعبیه شده که محل تجمع آب آلوده به شمار آمده و در حقیقت اجازه نمی دهد دوباره به چرخه شستشو راه پیدا کند.

بهداشت با اسکرابر

با توجه به ویژگی های یاد شده به راحتی می توان دریافت که اسکرابر سهم مهمی در تامین بهداشت محیط های گوناگون با هر وسعتی دارد. این دستگاه با حذف آلودگی از محیط و جلوگیری از بازگشت دوباره آن استانداردهای بهداشت و سلامت را بیش از هر روش دیگری در یک فضای صنعتی، تجاری، درمانی و … پیاده سازی می کند و ساختار انطباق پذیر و انعطاف پذیر آن امکان بهره مندی از کفشوی را در هر زمان و مکانی فراهم می آورد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :