کاربرد اسکرابر و سوییپر در رستوران و تالار پذیرایی

۲۵ خرداد ۱۳۹۷

تالارها و رستوران ها روزانه پذیرای افراد زیادی هستند و صاحبان این کسب و کار می دانند که دست یابی به موفقیت در شغل خود در گرو عوامل مختلفی است که از مهم ترین آن ها بهداشت و تمیزی محیط می باشد. با بزرگ تر شدن رستوران دامنه مسئولیت ها و مدیریت گسترده تر شده و تمرکز بیشتری برای رسیدگی به شرایط صرف می شود. هر چند که پاکیزگی و بهداشت تالارها و رستوران های کوچک تر نیز به همان اندازه اهمیت دارد. از همین رو برای اداره یک مجموعه برنامه ریزی ها و هماهنگی هایی صورت می گیرد. مدیریت نظافت و شستشوی بخش های مختلف تالار پذیرایی مستلزم طرح برنامه هایی است که در آن با استفاده از شیوه های مناسب فضای تالار همواره در شرایط تمیزی و درخشندگی قرار داشته باشد. در چنین فضاهایی علاوه بر کیفیت خدمات و غذاهای ارائه شده رعایت استانداردهای بهداشت و تمیزی به شدت بر جلب رضایت مشتریان و جذب بیشتر مشتری تأثیر می گذارد. بنابراین بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و کارآمد نظافت هم چون اسکرابر و سوییپر می تواند برنامه های نظافتی را به نحو شگرفی متحول سازد.

نظافت محوطه بیرونی تالار پذیرایی با سوییپر

محوطه بیرونی یک تالار و یا رستوران نقش به سزایی در جلب توجه افراد دارد و زیبایی و تمیزی آن به طور ناخود آگاه مشتریان را به سمت خود جذب می کند. طراحی محوطه و استفاده از ابزارهای تزئینی تأثیرات ویژه خود را بر نگرش افراد می گذارد اما در کنار آن تمیزی محیط بیش از هر چیز دیگری حائز اهمیت خواهد بود که مانع انتقال آلودگی از بیرون به داخل تالار می گردد. به این معنا که می توان با نظافت دقیق و منظم و بدون صرف هزینه های گزاف برای طراحی، به طور مستقیم مخاطبان بیشتری را به سمت کسب و کار جذب نمود. به منظور نظافت محوطه های بیرونی یک تالار پذیرایی به ویژه در وسعت بالا دستگاه سوییپر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

سوییپر چیست ؟

سوییپر یک ماشین مکانیزه نظافتی با ساختار صنعتی و قدرت بالا بوده که آلودگی های سطح زمین مانند گرد و خاک، برگ درختان، زباله، ته سیگار و … را جمع آوری می نماید. دستگاه سوییپر بر روی انواع سطوح مانند سنگ آسفالت، موزائیک، بتن، سنگ، سنگ فرش و چمن مصنوعی حرکت می کند و با دارا بودن یک برس رولی مرکزی و دو برس دیسکی کناری تمامی آلودگی ها را در طول مسیر خود جمع نموده و به درون مخزن خاکروبه می فرستد. به این ترتیب یک ابزار حرفه ای با کارایی بالا و سهولت کاربری جایگزین روش های دستی می شود که می تواند برخلاف شیوه های دستی و قدیمی فرآیند نظافت را با سرعت بالا، کیفیت عالی و بدون ایجاد خستگی و زحمت برای کاربر  به انجام برساند.

 

شستشوی سطوح کف رستوران و تالار با اسکرابر

سالن های تالار و رستوران اغلب دارای کفپوش های براق و درخشان مانند سنگ و سرامیک هستند که آلودگی های هر چند کوچک را به وضوح نشان می دهد، بنابراین لازم است نظافت و شستشوی این سطوح به تعداد دفعات بیشتری انجام گیرد. تکرار چند باره این فرآیند به امری خسته کننده و پرزحمت برای نیروهای انسانی تبدیل می شود و هزینه های نظافت، مصرف آب و مواد شوینده را افزایش می دهد؛ اما نگرانی در این راه وجود ندارد زیرا با بهره مندی از دستگاه ها اسکرابر صنعتی سطوح آلوده به سرعت و به آسانی تمیز و پاکیزه می گردند و به دلیل داشتن طراحی ارگونومیک و سهولت کاربری کاربران می توانند مدت های طولانی به کار با دستگاه بپردازند بدون آن که احساس خستگی داشته باشند.

 

اسکرابر چیست ؟

کف شوی صنعتی به منظور شستشو و خشک نمودن هم زمان سطح زمین طراحی و ساخته شده است که این دستگاه دارای سیستم برس زنی مکانیزه، سیستم مکش (خشک کن) و مخازن آب جداگانه می باشد. دستگاه های اسکرابر در مدل ها و اندازه های متنوعی طراحی و تولید شده اند و از همین رو فضای داخلی تالار و رستوران به هر شکلی که باشد امکان انتخاب اسکرابر مناسب وجود دارد. اسکرابر دستی با داشتن ابعاد ایده آل و قدرت مانور بالا به آسانی در میان تراکم میزها و صندلی ها حرکت می کند و در صورتی که محیط تالار به اندازه کافی بزرگ و وسیع باشد می توان از دستگاه های اسکرابر خودرویی بهره گرفت.

 

 

مزایای بهره مندی از تجهیزات مکانیزه در نظافت تالار

دستگاه های نوین و پیشرفته نظافتی از قبیل سوییپر، اسکرابر و … محیط های بیرونی و درونی تالار پذیرایی و رستوران را همواره در شرایط تمیز و پاکیزه نگه می دارد که در نهایت جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان حاصل می گردد. هم چنین نظافت و شستشوی حرفه ای و باکیفیت، کاهش مصرف آب و انرژی، کاهش هزینه های نظافت، افزایش بهره وری نیروهای انسانی و … از دیگر مزیت های بهره گیری از اسکرابر صنعتی و سوییپر به شمار می آید.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :