نکات مهم در ارتباط با استفاده از سوییپر صنعتی جهت نظافت محیط

۲۱ خرداد ۱۳۹۷

سویپر دستگاه نظافتی پر کاربردی است که به منظور جمع آوری زباله و خاک از اطراف محیط استفاده می شود. این دستگاه که از برس های جانبی و مرکزی برای جمع آوری و انتقال زباله ها به مخزن بهره می برد، بایستی بطور صحیح و طبق دستورالعمل های سازنده سوییپر استفاده و نگهداری گردد. در این مقاله نکات مهمی در این ارتباط بیان می شود.

ضرورت توجه به نکات مهم در ارتباط با سویپر صنعتی

سوییپرسوییپر صنعتی بصورت دستی یا خودرویی هدایت و کنترل می شود. هر دو مدل بطور چشم گیری ساده تر از ابزار های دستی نظافت قابل استفاده هستند. اما با این وجود، نکات و دستورالعمل هایی وجود دارد که پیروی از آن ها امر نظافت را ساده تر و ایمن تر خواهد نمود. با استفاده از این دستورالعمل، کاربر حرفه ای سویپر نیز از دستگاه بیشترین بازدهی را خواهد برد و خرابی یا آسیب دیدن آن را به حداقل خواهد رساند. مطالعه دقیق و کامل دفترچه راهنمای دستگاه، آشنایی با بخش های مختلف سوییپر و تعمیر و نگهداری مناسب آن از جمله مواردی هستند که توجه به آن ها منجر به استفاده ایمن و آسان از سویپر صنعتی می شود.

 

بررسی جزییات دفترچه راهنما

دفترچه راهنمای سویپر در زمان خرید، به مشتری تحویل داده می شود. در این دفترچه مطالبی مانند معرفی بخش های مختلف دستگاه، نکات تعمیر و نگهداری، شرح عملکرد دستگاه و نکات ایمنی هنگام کار با سویپر ارائه می گردد. دفترچه راهنما باید همواره در دسترس کاربر باشد و قبل از استفاده از دستگاه بطور دقیق مطالعه شود. کاربران تازه کار بطور کامل با جزییات دستگاه آشنایی پیدا می کنند و کاربران حرفه ای با سابقه نیز امکان آشنایی با قابلیت ها و تنظیمات مخصوص سوییپر مورد نظر را دارند. عیب یابی لحظه ای مشکلات احتمالی، کاربرد دیگر دفترچه راهنما می باشد.

 

آشنا بودن با بخش های مختلف سوییپر

سوییپرشناخت چشمی بخش های مختلف دستگاه، از وظایف مهم کاربر سوییپر صنعتی می باشد. البته شناخت کلی این بخش ها اهمیت دارد و آشنایی با جز به جز بخش های سوییپر ضرورت ندارد. در واقع بیشتر آشنایی با عملکرد بخش های اصلی دستگاه و نحوه تعمیر و نگهداری آن ها مهم است. این امر سبب می شود که کاربر بطور مناسب و ایمن دستگاه را هدایت نماید و در صورت بروز خطا و مشکل، به راحتی مشکل را تشخیص و حتی حل کند.

 

 

 

جمع آوری اجسام بزرگ قبل از نظافت با سوییپر

برای حرکت ایمن و بی دردسر سوییپر صنعتی، زباله ها و اجسام بزرگ باید از محیط جمع آوری شوند. زباله های بزرگ ممکن است در داخل برس های سوییپر به دام می افتند و موجب کاهش کارایی دستگاه و حتی آسیب دیدن آن شوند. اجسام قابل جابجایی در محیط نیز بهتر است قبل از نظافت جمع گردند تا اختلالی در فرآیند نظافت بوجود نیاید.

 

تخلیه منظم مخزن

تخلیه مخزن سوییپر صنعتیمخزن زباله سوییپر بوسیله چرخش برس مرکزی به مرور پر می شود. پر شدن مخزن حرکت دادن سویپر دستی را با دشواری روبرو می سازد. همچنین در مدل های خودرویی می تواند برای عملکرد دستگاه مشکل ساز باشد. بنابراین برای عملکرد بهتر سوییپر، مخزن باید بطور منظم تخلیه شود.

 

 

بازبینی بخش های مختلف سوییپر

بخش قابل توجهی از عملکرد صحیح و ایمن سوییپر ، به دلیل بازبینی منظم بخش های مختلف و نگهداری و  تعمیر درست آن ها می باشد. همچنین بازبینی دقیق سوییپر از آسیب های جدی دستگاه جلوگیری می نماید. بنابراین در نظر گرفتن بازبینی منظم سوییپر دارای اهمیت ویژه ای است. از جمله این بازبینی ها می توان به بررسی رد برس ها، بررسی گیر افتادن احتمالی سیم، طناب یا اجسام دیگر در داخل مویی برس ها، بررسی  شارژدهی و اتصالات باتری مدل های باتری دار، نظافت فیلتر گرد و غبار و نظافت فیلتر هوای موتور اشاره نمود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :