حفظ سرمایه با تعمیر و نگهداری اسکرابر | شرکت ابراهیم

حفظ سرمایه با تعمیر و نگهداری اسکرابر

۱۱ آذر ۱۳۹۸

برای هر کاری باید ابزار مفید و مناسب همان کار استفاده شود و بهره مندی از تجهیزات مناسب برای هر عملی زحمت کمتر و بازدهی بهتری را به ارمغان می آورد. ابزار مناسب شستشوی سطح زمین دستگاه اسکرابر است. کفشوی صنعتی نقش بسیار مهم و حیاتی در تمیزی و انضباط یک مجموعه دارد و تهیه آن یک سرمایه مقرون به صرفه است، به طوری که پس از مدت کوتاهی بازگشت سرمایه به روشنی مشاهده می شود. از آن جایی که اسکرابرها روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و نظافتی موثرتر و کارآمدتر ارائه می دهند و در نهایت مدیران و کاربران دستگاه ها بازده قابل توجه از این سرمایه گذاری را در می یابند. جهت محافظت از این سرمایه گذاری و تثبیت عملکرد تجهیزات در حالت بهینه، مهم است که به درستی مراقبت و سرویس شوند.

اسکرابر شامل چه بخش‌هایی است و چرا باید رسیدگی شوند؟

دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی در مدل ها و اندازه های متنوعی طراحی و تولید شده اند که اساس کارکرد آن ها یکسان بوده و هماهنگی اجزای مختلف، عملکرد بهینه دستگاه را رقم می زند. اگر هر یک از این اجزا هر چند کوچک دچار آسیب شده باشند و به درستی به وظیفه خود عمل نکنند، کارکرد کلی دستگاه مختلف خواهد شد. بنابراین رسیدگی به هر جز از اسکرابر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به معنای داشتن دستگاهی سالم و بی عیب و نقص می باشد.

 

 

 

حفظ و نگهداری اسکرابر

تمامی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان دستگاه های اسکرابر یا سایر ماشین آلات مکانیزه نظافتی برنامه ها و دستورالعمل هایی را برای تعمیر و نگهداری تجهیزات خود ارائه می دهند. برنامه های ارائه شده عملکرد بهینه و شرایط مناسب سرمایه گذاری را در بلند مدت تضمین می کنند. راهکارهای ساده ای در زمینه نگهداری های پیشگیرانه وجود دارد که طول عمر کف شوی را چندین سال افزایش می دهد. در هر محیطی با توجه به میزان رفت و آمد و حجم آلودگی برنامه شستشوی سطوح کف دارای زمان بندی مشخص و منظم می باشد و براساس آن برنامه های تعمیر و نگهداری نیز تعریف می شود. این بدان معنا است که باید برخی امور تعمیر و نگهداری به صورت روزانه، برخی هفتگی و چند برنامه دیگر به صورت سالانه اجرا شوند.

 

نگهداری روزانه

– مخزن آب اسکرابر کثیف تخلیه و شستشو شود، مخزن آب تمیز تخلیه شود و فیلتر نظافت شود.

– لاستیک تی جدا شود، آلودگی های باقی مانده در آن نظافت شود و دوباره در جایگاه خود نصب شود.

– برس / پد باید جدا شود، نظافت و شستشو شود و پس از خشک شدن در جای خود نصب گردد.

– به منظور جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و آلودگی در هنگام عدم استفاده از اسکرابر ، درب مخزن آب کثیف باز باشد.

– شیلنگ ها تمیز و تخلیه شوند، شاسی و بدنه در صورت نیاز تمیز شوند.

نگهداری هفتگی

– اگر لاستیک تی اسکرابر دچار پستی و بلندی شده، باید تنظیم شود تا با سطح زمین هم طراز و کامل در تماس باشد.

– شیلنگ ها بررسی شوند تا اثری از پارگی و زدگی وجود نداشته باشد.

نگهداری سالانه

– موتور مکنده و زغال های موتور بررسی شود و در صورت لزوم تعویض گردند.

– شاسی تی، سوئیچ، نوار آب بندی، درپوش ها و … بازبینی و در هنگام نیاز تعویض شود.

نکات کلی در زمینه حفظ و نگهداری اسکرابر

– کاربران باید همواره در تلاش باشند کف شوی را در بهترین حالت خود نگه دارند.

– بهتر است نقص های کوچک به وجود آمده در دستگاه بلافاصله رفع گردد تا از تبدیل شدن آن ها به خرابی های بزرگ تر و در نتیجه تعمیرات پرهزینه و خرابی های طولانی جلوگیری به عمل آید.

– باید توجه داشت که محافظت از اسکرابر به معنای محافظت از سرمایه گذاری است و اطمینان از عملکرد درست و بهینه آن ضرورت دارد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :