همه چیز درباره تی لاستیکی اسکرابر

۲ تیر ۱۳۹۷

تجهیزات نظافت صنعتی هم چون اسکرابر دارای طراحی مهندسی است و هرچند سهولت کاربری از ویژگی های برجسته این دستگاه ها به شمار می آید، باید آموزش های لازم و اطلاعات کافی درباره تجهیزات در اختیار کاربر قرار گیرد. استفاده نادرست از تجهیزات نظافت صنعتی کارایی آن ها را کاهش داده و در نهایت به کم شدن طول عمر مفید دستگاه منتهی می شود. دانش کافی کاربران درباره بخش های مختلف اسکرابر به ویژه قطعات مصرفی به بالا رفتن توانایی این افراد در تعمیر و نگهداری صحیح دستگاه و در نتیجه افزایش کارایی و کاهش هزینه های سرویس و نگهداری کمک می کند. تی لاستیکی یکی از اجزای مهم کف شوی است که عملکرد مناسب آن سبب جمع آوری هر چه بهتر آب و آلودگی از سطح زمین می گردد. بنابراین دانستن نکات مربوط به آن هر چند ساده اما مهم، بسیار مفید خواهد بود.

تی لاستیکی دستگاه اسکرابر

دستگاه های زمین شوی مکانیزه مجهز به تی لاستیکی هلالی شکل هستند که در انتهای دستگاه تعبیه شده است. این تی سیستم نصب خلاقانه ای دارد به صورتی که متناسب با حرکات اسکرابر حرکت می کند و در هنگام چرخش دستگاه آب و آلودگی بر روی سطح زمین را به طور کامل جمع آوری می نماید. شناخت ویژگی های ظاهری و ساختاری تی هم چون جنس، اندازه، نحوه اتصال به شاسی و … ضروری می باشد تا هر گونه حالت غیر طبیعی تی را کاربر به سرعت تشخیص دهد و درصدد تعویض آن برآید.

لاستیک تی کف شوی چه کاربردی دارد؟

یکی از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه های کف شور صنعتی وجود سیستم مکش می باشد که باعث خشک شدن سریع سطح زمین می شود. این سیستم از موتور مکنده، شیلنگ مکش و تی لاستیکی تشکیل شده است. هم زمان با شستشو و حرکت دستگاه تی لاستیکی آب و آلودگی های باقی مانده روی سطح را جمع آوری کرده که این مواد به وسیله شلنگ مکش به درون مخزن آب کثیف انتقال پیدا می کند. موتور مکنده درون مخزن خلأ به وجود می آورد و اختلاف فشار میان محیط بیرون و مخزن سبب مکش آب آلوده جمع آوری شده توسط تی به داخل مخزن می شود و به این ترتیب اهمیت عملکرد بهینه تی نمایان خواهد شد.

نشانه های اختلال در کارایی تیغه لاستیکی تی

فرسودگی لاستیک تی کفشور و نصب نادرست آن بر روی سطح زمین رد آب بر جای می گذارد، بنابراین مراقبت و نگهداری تی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و لازم است پس از هر بار استفاده از دستگاه کف شوی، تی آن مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت باقی ماندن آلودگی و ذرات جامد در میان دو تیغه لاستیکی، این آلودگی ها رفع گردد.

جایگیری صحیح تی لاستیکی

تیغه لاستیکی دستگاه کف شوی صنعتی به یک شاسی فولادی و توسط پیچ های مخصوص متصل می شود و اسکرابرهای خودرویی علاوه بر قسمت انتهایی در کناره های دستگاه نیز دارای تی لاستیکی هستند. برای آن که تی حداکثر بازدهی را داشته باشد، درکنار سالم و بی نقص بودن باید روی شاسی فولادی به درستی نصب گردد تا فضاهای خالی و در نتیجه رد آب بر روی سطوح باقی نماند.

مشخصه های ظاهری

تی اسکرابر از جنس لاستیک (پلی اورتان) ساخته شده است که انعطاف پذیری بالا، مقاومت زیاد و خاصیت ارتجاعی و ضد سایش دارد. اندازه لاستیک تی به ابعاد دستگاه بستگی دارد و همواره نسبت به پهنای شستشو و پهنای اسکرابر بزرگ تر می باشد، با این ویژگی آب مصرف شده و آلودگی ها با کیفیت بهتری جمع آوری خواهند شد و اطراف دستگاه چیزی باقی نمی گذارد.  لاستیک تی کفشوی هلالی شکل است که به دنبال آن مواد جمع آوری شده دوباره به محیط اطراف باز نمی گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :