آسان نمودن عملیات نظافت و شستشوی قطار با واترجت صنعتی

شستشوی قطار با واترجت صنعتی

۱۴ تیر ۱۳۹۹

نظافت به عنوان یک اصل مهم، همواره و در هر محیطی بسیار حائز اهمیت می باشد. این درحالی است که نظافت برخی محیط ها به دلایل متعدد با مشکلات زیادی روبه رو است به گونه ای که بدون استفاده از دستگاه ها و روش های تخصصی عملیات نظافت عملا غیرممکن بوده و یا به صرف هزینه و وقت زیادی نیاز دارد و گاها در نهایت نتیجه حاصل چندان مورد پسند نمی باشد. امروزه با کمک دستگاه های نظافت صنعتی می توان به راحتی حتی تخصصی ترین، دشوارترین و آلوده ترین محیط ها را با دقت بالا مورد نظافت قرار داد. شستشوی قطار با واترجت صنعتی یکی از این موارد است که در ادامه به بررسی بیشتر آن پرداخته می شود.

مشکلات مهم در شستشوی قطار

جابه جایی و مسافرت با قطار همچنان یکی از مهمترین روش ها در حمل و نقل های بین شهری است. قطار به دلیل عبور از محیط های مختلف در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارد. عوامل محیطی و شرایط جوی، انواع گرد و غبار، لکه ها و آلودگی های گاها چسبنده تثبیت شده، همگی از عوامل مهم در ایجاد جلوه ای نازیبا به بدنه قطار و آسیب به رنگ و بدنه قطار می باشد. مساحت بالای مورد نظافت متناسب با تعداد واگن ها در کنار ارتفاع نسبتا زیاد واگن ها از عواملی است که زمان نظافت را طولانی کرده و این امر دشوار می نماید. به کارگیری روش های سنتی علاوه بر افزایش زمان نظافت، نیاز به تعداد بالایی نیروی خدماتی و درنتیجه به صرف هزینه ای قابل ملاحظه برای انجام عملیات نظافت منجر می شود. این درحالی است که شستشوی قطار با واترجت صنعتی یک راه کاملا ایده آل و مقرون به صرفه برای افزایش سهولت نظافت می باشد.

شوینده پرفشار و شستشو قطار

شوینده پرفشار و شستشو قطار

شستشوی قطار با واترجت

شستشو سطوح و تجهیزات مختلف با آب پرفشار موجب شده تا دستگاه واترجت صنعتی به ابزاری محبوب و پرکاربرد در نظافت صنعتی تبدیل گردد. این وسیله با افزایش فشار آب ورودی به وسیله یک پمپ پرقدرت می تواند آب را به ماده ای بسیار پرقدرت در از میان برداشتن انواع مختلف لکه و آلودگی تبدیل نماید. دبی و فشار دو عامل مهم در انتخاب کارواش صنعتی مناسب است که باید با توجه به نوع آلودگی و جنس سطح درباره آنها تصمیم گیری کرد. در صورتی که فشار به درستی انتخاب نشود آلودگی ها به راحتی از روی سطوح پاک نشده و یا به بدنه قطار آسیب وارد می شود.

انواع واترجت صنعتی مناسب برای شستشو قطار

دستگاه کارواش صنعتی عموما بر دو اساس دسته بندی می شود:

منبع تغذیه واترجت صنعتی و شستشو قطار

دستگاه های واترجت صنعتی براساس منبع تغذیه به دو دسته بنزینی و الکتریکی تقسیم بندی می شوند، یک واترجت بنزینی عموما از توان نظافتی بالاتری برخوردار می باشد، این درحالی است که از مدل الکتریکی غالبا به منظور انجام شستشو صنعتی سبک استفاده می شود. نیاز به دسترسی به کابل برق از دیگر عوامل مهم در در استفاده از مدل الکتریکی می باشد این درحالی است که در نوع بنزنی از سوخت فسیلی به منظور تامین نیروی مورد دستگاه استفاده می شود.

دمای آب خروجی واترجت

براساس دمای اب خروجی یک دستگاه واترجت به دو دسته آب سرد و آب گرم تقسیم بندی می گردد. درصورت وجود آلودگی های چرب و روغنی، شستشوی با آب گرم موثرتر بوده و کیفیت بالاتری را به همراه می آورد. استفاده از واترجت آب گرم به منظور شستشو قطعات مکانیکی و چرخ های قطار می تواند آلودگی ها را با سرعت بالاتری از میان بردارد.

مزایای استفاده از واتر جت در شستشوی قطار

شستشو بخش های مختلف یک قطار اعم از قسمت های زیرین و فوقانی، چرخ ها و بخش های در تماس با ریل، فضای میان واگن، پنجره ها و… با استفاده از واترجت صنعتی عملیاتی آسان و سریع است. امکان اضافه نمودن مواد شوینده به اب، شستشو را سهولت می بخشید، همچنین با استفاده از واترجت بنزینی می توان در فضای باز بدون نیاز به کابل برق به نظافت پرداخت.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :