معرفی انواع ترولی و کاربرد آن ها

۳۰ بهمن ۱۳۹۷

کیفیت زندگی جوامع انسانی به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از مهم ترین عوامل اثر گذار بر زندگی همه انسان ها بهداشت و تمیزی محل سکونت و کار می باشد. افرادی که در محیط های تمیز و پاکیزه زندگی می کنند کمتر دچار بیماری خواهند شد و سطح سلامت بالاتری خواهند داشت. افراد سالم هم از لحاظ جسمی و هم روحی افراد کارآمدتری هستند و هر یک در جایگاه خود زندگی باکیفیت تری را تجربه می نمایند. با این تفاسیر می توانیم دریابیم نظافت و تمیزی محیط کار و زندگی به چه میزان حائز اهمیت است. برای ارتقای سطح بهداشت و پاکیزگی محیط ماشین آلات مکانیزه نظافتی و ابزارهای پیشرفته نظافت دستی یعنی ترولی کاربردهای فراوان دارند.

ترولی چیست و چه کاربردی دارد؟

ترولی پیشرفته ترین ابزار نظافت دستی می باشد که در عین سادگی بسیار کاربردی و مفید است و انجام عملیات نظافتی و خدماتی را در محیط های گوناگون آسان می سازد. ترولی مجموعه ای از بخش های مستقل از هم بوده که به کمک این بخش ها هم زمان می توان چندین فرآیند مرتبط با نظافت قابل انجام خواهد بود. تی شورها دارای دو سطل مجزا برای نگهداری و حمل آب تمیز و کثیف هستند و مدل های پیشرفته تر آن توانایی حمل ابزار نظافت و مواد شوینده را نیز دارند؛ ابزارهایی مانند وسایل گردگیری، جاروب، کیسه حمل زباله، بطری های مواد شوینده و … . با توجه به این که اغلب تی شورها بخش های تفکیک پذیر و قابل سرهم بندی دوباره هستند که در نتیجه آن می توان متناسب با نوع نیاز کاربران بخش های مختلف را به ترولی اضافه نمود که سبب افزایش و ارتقای کارایی آن می گردد.

 

ساختار ترولی

ترولی به عنوان ابزاری بسیار مدرن و کاربردی از طراحی و ساختی منحصر به فرد برخوردار است. ساختاری منسجم و مقاوم و دسترسی آسان به تجهیزات نظافتی از ویژگی های برجسته تی شور به شمار می آید. این تجهیز نظافی از ماده باکیفیت پلی اورتان تولید شده و قابلیت بازیافت دارد. علاوه بر این ترولی ها از طراحی کاربر پسند برخوردار هستند به گونه ای که همه نیروهای انسانی که با این تجهیزات سر و کار دارند، به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانند با این ابزارها کار کنند.

 

انواع ترولی

تی شورها در مدل ها و اندازه های متنوعی تولید و به بازارهای جهانی ارائه شده است.

 

ترولی نظافت

از پرکاربردترین تی شورها در اماکن گوناگون ترولی نظافت یا نظافتی می باشد که جهت عملیات نظافت و تی کشی مورد استفاده قرار می گیرند. ساده ترین تی شورهای نظافتی نیز دارای دو سطل جداگانه برای حمل آب تمیز و کثیف هستند و به سیستم آبگیر نیز تجهیز گردیده اند. به گونه های پیشرفته تر تی شور نظافتی تجهیزاتی از قبیل نگهدارنده کیسه زباله، محفظه های حمل ابزارهای نظافتی، سبد جانبی و افزوده شده است. این تی شوی نظافت در محیط های مسکونی، تجاری، درمانی، اداری، آموزشی و … کاربردهای بسیار زیادی دارند.

 

 

 

چند منظوره

اگر در یک محیط نیاز باشد چند عملیات مختلف مانند تی کشیدن سطح زمین، گردگیری و نظافت، جمع آوری زباله و … انجام گیرد، ابزار نظافت دستی چند منظوره بهترین و کارآمدترین ابزار مطرح می شود. انجام همه این امور بدون استفاده از ترولی چند منظوره و تنها با به کارگیری ابزارهای معمول نظافت چنین محیطی بسیار زمان بر خواهد بود. ترولی چند منظوره سطل ها و محفظه هایی با ظرفیت های متفاوت، نگهدارنده کیسه زباله، سبد نظافتی و دیگر تجهیزاتی دارد که افزایش سرعت  کیفیت نظافت و شستشوی یک محیط را به دنبال دارد.

 

 

 

خدماتی

ترولی خدماتی مانند تی شور نظافتی و چند منظوره سطل حمل آب تمیز و آب کثیف ندارد و به منظور سرویس دهی در مراکز ارائه خدمات به مشتریان مانند هتل ها، مهمان پذیرها، رستوران ها، سالن های بزرگ و … مورد استفاده قرار می گیرد. تی شور خدماتی دارای طبقه بندی های مختلفی است که انواع ظروف، حوله، ملحفه، وسایل بهداشتی و سایر تجهیزات را حمل می نماید.

 

 

 

 

بیمارستانی

بیمارستان ها و به طور کلی مراکز پزشکی درمانی اماکنی هستند که نسبت به آلودگی محیطی و آلودگی صوتی حساسیت بالایی دارند. ترولی بیمارستانی به طور اختصاصی جهت به کارگیری در چنین محیط هایی طراحی و تولید شده است. وجود درپوش های دارای آرام بند و چرخ های لاستیکی نرم و بی صدا سبب گردیده این ترولی کاملاً مناسب استفاده در بیمارستان ها باشد. هم چنین ترولی بیمارستانی از مواد آنتی باکتریال تولید شده است. این ترولی علاوه بر بیمارستان در سرای سالمندان، کلینیک ها و … کاربرد دارد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :