بهبود پاکیزگی و بهداشت رستوران با واترجت صنعتی – شرکت ابراهیم

بهبود پاکیزگی و بهداشت رستوران با واترجت صنعتی

۱۵ بهمن ۱۳۹۸

پاکیزگی یک رستوران همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و برقراری بهداشت در سطح استاندارد برای همه رستوران ها ضرورت دارد. زیبایی ظاهری یک رستوران در جذب مشتریان بیشتر بسیار مؤثر است اما مدیران و دارندگان رستوران باید این باور را داشته باشند که زیبایی صرفاً به معنای استفاده از لوازم لوکس و گران قیمت نیست، بلکه پاکیزه نگه داشتن همواره نمای رستوران، وسایل و تجهیزات پذیرایی امری حیاتی و کلیدی تلقی می شود. نظافت و شستشوی منظم به شیوه درست و اصولی بخش های مختلف یک رستوران جلوه ای بی نظیر به محیط آن می بخشد و رونق کسب و کار بیش از پیش کمک می کند. تمیزی بی نقص رستوران با بهره مندی از دستگاه واترجت صنعتی فراهم می گردد.

اهمیت بهداشت و تمیزی رستوران

 بسیاری از مشتریان آشنایی با رستوران ندارند و تنها به دنبال مکانی مناسب برای غذا خوردن هستند، بنابراین بر اساس تمیزی و زیبایی محوطه و نمای بیرونی ساختمان قضاوت نموده و وارد رستوران می شوند. قضاوت این افراد هنگامی درست خواهد بود که با قدم گذاشتن به داخل رستوران و مشاهده محیط و تجهیزات، از پاکیزگی و بهداشت آن اطمینان حاصل نمایند. دستگاه واترجت یک ابزار نظافتی چند منظوره است که در رستوران کاربردهای زیاد و منحصر به فردی ارائه داده و به میزان قابل توجهی به ارتقای سطح بهداشت محیط کمک می کند.

 

بخش ها و لوازم نیازمند شستشو با واترجت صنعتی در رستوران

در یک رستوران هر بخش، سطح و جسمی که قابل شستشو باشد باید شستشو گردد و بدون تردید برای تمیز شدن هر یک راهکاری وجود دارد. واترجت صنعتی دستگاهی قدرتمند با کارایی بالا بوده که طی چند دقیقه انواع سطوح آلوده را در بخش های بیرونی و داخلی رستوران تمیز می گرداند.

 

شستشوی آشپزخانه

آشپزخانه مهم ترین بخش یک رستوران می باشد چرا که فرآیند پخت و پز و آماده سازی غذا در این قسمت انجام می گیرد و از همین رو تمیز بودن محیط آشپزخانه و تمامی وسایلی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مواد غذایی در تماس هستند، باید به طور صحیح و مداوم شستشو شوند. دیگ ها، قاشق و چنگال، فیلترهای هود و دیگر سطوح چرب و روغنی که در برابر آب و فشار بالا مقاوم هستند، به وسیله واترجت صنعتی شستشو می شود و با توجه به این که در آشپزخانه رستوران اغلب آلودگی ها از نوع روغنی است باید از واترجت آب گرم استفاده شود. این دستگاه علاوه بر این که چربی ها را از بین می برد سبب ضد عفونی شدن سطوح نیز می گردد. در صورت وجود راه آب در محیط آشپزخانه امکان شستشوی دیوارها، لوله ها و سطح کف نیز با استفاده از شوینده فشار قوی وجود دارد که این طریق جرم های قدیمی را از میان بر می دارد.

 

شستشوی محوطه

گاهی اوقات برخی از صاحبان رستوران به اندازه ای بر زیبایی فضای داخلی تمرکز و توجه دارند که نظافت منظم و درست محوطه بیرونی و تأثیر آن بر موفقیت کسب و کار را فراموش می کنند. محوطه بیرونی اولین تصویری است که مشتریان آن را می بینند و فرصتی به جذب و جلب توجه این افراد می دهد. برای شستشوی پیاده رو، جداول، آبنما و … دستگاه واترجت صنعتی کاربرد دارد و گرد و خاک، سیاهی ها، آدامس و سایر آلودگی های مربوط به محوطه بیرونی رستوران را از بین می برد. از دیگر کاربردهای مهم دستگاه کارواش صنعتی در رستوران ها می توان به شستشوی سطل های زباله اشاره نمود. سطل های زباله دارای بیشترین آلودگی هستند و هیچ روشی به اندازه شستشوی فشار قوی نمی تواند از میزان آلودگی آن بکاهد.

 

مزایای واترجت صنعتی برای رستوران

شستشوی فشار قوی در مقایسه با روش های دستی مزیت های مهمی به همراه دارد:

– کاهش حجم کاری

تمیز نگه داشتن محیط رستوران به صورت پیوسته می تواند یک چالش واقعی باشد چرا که انبوهی از فعالیت های نظافتی باید به طور روزانه انجام پذیرد. اما یک واترجت صنعتی آب گرم با دارا بودن سرعت عمل بالا و کیفیت مناسب بخش زیادی از فشارهای ناشی از فعالیت های نظافتی را از میان می دارد. در حقیقت شستشوی فشار قوی سبب می شود به جای آن که کاربران با عمل فیزیکی و مصرف آب و مواد شوینده زیاد سطوح مورد نظر را در رستوران شستشو دهند، بدون احساس خستگی و فشار در مدت زمانی کوتاه به تمیزی مورد نظر دست یابند.

– ارائه نتایج بهتر

بهره مندی کارواش آب گرم نه تنها سبب از بین رفتن سریع انواع آلودگی ها در بخش های مختلف رستوران می شود بلکه سطح بالاتری از بهداشت را ارائه می دهد. جریان پرفشار آب با ضربه زدن به جرم ها این آلاینده ها را از سطح جدا نموده و آن ها را به طور کامل از بین می برد، هم چنین با استفاده از مدل های آب گرم، حرارت بالای آب سبب ضدعفونی شدن سطوح می گردد و به بهداشت بیشتر رستوران و در نتیجه تولید مواد غذایی باکیفیت تر کمک می کند.

– پیشگیری از آسیب ها

ریزش چربی و روغن در آشپزخانه یک مشکل متداول در آشپزخانه رستوران ها است. در صورت وجود روغن و چربی بر روی سطوح کف، زمین به شدت لغزندگی پیدا می کند و احتمال خطر برای کارکنان آشپزخانه بالا می ورد. واترجت آب گرم مواد چرب و روغنی باقی مانده بر روی سطوح زمین را کاملاً در خود حل کرده و از بین می برد و ایمنی محیط کار برای کارکنان فراهم می گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :