تحول در بهداشت، بهره‌وری و اقتصاد با اسکرابر صنعتی

۴ تیر ۱۳۹۸

دستگاه های اسکرابر برای شستشوی مکانیزه و خشک نمودن هم زمان سطح زمین طراحی و تولید شده اند، عملکردی که هیچ یک از ابزارهای دستی قادر به ارائه آن نخواهند بود. هنگامی که دستگاه کفشوی صنعتی از یک سطح عبور می کند، با یک بار حرکت نه تنها سطح کاملاً تمیز می شود بلکه به دلیل وجود سیستم مکش، سطح زمین به سرعت خشک شده و این امکان را فراهم می کند که بلافاصله بتوان بر روی آن سطح قدم گذاشت. این ویژگی دستگاه اسکرابر را جهت به کارگیری در محیط های عمومی و تجاری که دارای ترافیک انسانی هستند، مناسب می سازد، مکان هایی که مرطوب ماندن سطح زمین ایمن نبوده و مشکلاتی را به وجود می آورد. اساس کارکرد همه دستگاه های اسکرابر مشابه است و تفاوت ها به ویژگی های ساختاری باز می گردد. این دستگاه دارای بخش های ارزشمند و ویژگی های منحصر به فردی است که سبب گردیده شیوه های سنتی کنار گذاشته شوند و ماشین آلات مکانیزه به عنوان یک عنصر اصلی در زمینه حفظ و نگهداری محیط های کاری، تجاری، صنعتی و … مورد استفاده قرار گیرند.

اجزای بنیادی اسکرابر

کف شوی مکانیزه از چند بخش تشکیل شده که در یک نگاه می توان دریافت عملکرد هر یک از آن ها به چه میزان در کارایی خاص و قابل قبول اسکرابر نقش دارد:

 

 

 

 

 

 

مخزن آب تمیز

مخزن آب تمیز اسکرابر محلی برای نگهداری آب تمیز و یا محلول شوینده می باشد. این بخش می تواند کوچک و یا به اندازی کافی بزرگ باشد و این به ساختار کلی و ابعاد دستگاه بستگی دارد. آب تمیز هنگام کارکرد دستگاه بر روی برس پاشش می شود و زمین را شستشو می دهد. در چرخه شستشو همواره آب تمیز مصرف می گردد و سیستم مکش دستگاه آب و آلودگی باقی مانده را جمع آوری نموده و به مخزن آب کثیف می فرستد، مخزنی که به طور کامل از مخزن آب تمیز مستقل است.

واحد مکش

سیستم مکش یا خشک کن یک بخش مهم و متمایز کننده در دستگاه های اسکرابر به شمار می آید، چرا که سیستم مکش سبب جمع آوری آب و خشک شدن سریع سطح زمین می گردد. موتور مکنده (وکیوم) وظیفه ایجاد خلا را درون مخزن آب کثیف بر عهده دارد و انتقال آب و آلودگی از محیط بیرون به مخزن آب کثیف به دلیل وجود اختلاف فشار صورت می گیرد.

تی و مخزن آب کثیف

در بخش انتهایی همه اسکرابرها یک تی لاستیکی هلالی شکل قرار دارد که نسبت به خود دستگاه کمی پهنای بالاتری دارد. این تیغه لاستیکی در هنگام شستشوی سطح و حرکت دستگاه، آب باقی مانده روی زمین را جمع آوری می کند و با متمرکز نمودن آن در مرکز تی، کمک می کند موتور مکنده آلودگی را بهتر مکش کند. مواد از طریق شیلنگ مکش به مخزن آب کثیف راه پیدا نموده و در آن باقی می ماند. این مخزن به راحتی تخلیه شده و برای نظافت آسان دارای دسترسی راحت می باشد.

سیستم کنترلی

کاربر می تواند اسکرابر را خاموش و روشن نماید و سیستم برس زنی و مکش را فعال یا غیر فعال نماید. طراحی این دستگاه ها بسیار ساده بوده و کاربر پس از یادگیری کار با اسکرابر می تواند به کنترل کفشوی بپردازد. کفشورهای صنعتی دارای یک پنل ساده هستند که دکمه های روشن و خاموش، تنظیم سرعت، شاخص شارژ و … بر روی آن قرار دارد.

اسکرابر چه مزایایی دارد که آن را به ابزاری محبوب و ارزشمند تبدیل نموده است؟

با پیشرفت و توسعه روز افزون تجهیزات مکانیزه نظافتی کارایی فوق العاده اسکرابر بیش از پیش نمایان می شود و مصرف کنندگان بر مزایای بی رقیب آن اشراف می یابند. برخی از این مزیت ها عبارت اند از:

 

 

 

 

 

 

ایمنی بیشتر

در محیط های صنعتی، تجاری، درمانی، آموزشی و … که روزانه تعداد زیادی از کارکنان و مراجعه کنندگان در آن ها حضور دارند، تامین امینت این افراد در درجه اول اهمیت قرار دارد. لغزندگی سطح زمین به راحتی ایمنی و سلامت افراد را به مخاطره می اندازد و اگر هنگام شستشوی سطوح به این امر توجه نشود، خسارت های جبران ناپذیری به بار خواهد آمد. اسکرابر با برخورداری از سیستم مکنده قوی بهترین و کارآمدترین ابزار برای نظافت محیط های عمومی به شمار می آید. این بدان معنا است که هر شخصی می تواند زمان کار دستگاه در محل حضور داشته باشد بدون آن که خطر لغزندگی و یا آسیب های دیگر در انتظار این افراد باشد و علاوه بر آن نیرو و زمان اضافه برای خشک نمودن سطح زمین صرف نخواهد شد.

بهره وری بالا

نظافت محیط های وسیع چالش های خاص خود را دارد و برای مقابله با این چالش ها دستگاه اسکرابر سرنشین دار طراحی و تولید شده است. کفشوی خودرویی دارای مخازنی با گنجایش بالا و پهنای نظافتی بزرگ است که باعث می شود شستشوی سطح زمین در مدت زمان کوتاه تری انجام گیرد و از طرف دیگر تعداد دفعات تخلیه / پر کردن مخازن به حداقل کاهش یابد. به این ترتیب علاوه بر این که در وقت و هزینه صرفه جویی به عمل می آید، میزان بهره وری نیروهای انسانی و در نتیجه راندمان جمعی کار به شدت افرایش می یابد. این در حالی است که با استفاده از روش های دستی و سنتی اپراتور زمان زیادی را صرف تمیز شدن سطوح می نماید و در انتها با احساس خستگی به کار خود پایان می دهد.

کاربرد آسان

دستگاه اسکرابر به نحوی طراحی شده که یک کاربر آماتور طی فراگیری نکات کار با دستگاه، بتواند به راحتی کفشوی را مورد استفاده قرار دهد. اجزای داخلی اسکرابر دارای دسترسی آسان هستند و قطعات مصرفی دستگاه نظیر برس، تی، شیلنگ ها و … با سهولت از دستگاه جدا شده و نظافت می شوند. مخازن آب تمیز و آب کثیف دسترسی سریع و آسان دارند و بعد از هر بار استفاده به سادگی تخلیه و نظافت شده و برای دفعات بعدی استفاده، آماده می شوند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :