6 دلیل برای آن‌که بدانیم چرا اسکرابر باید جایگزین روش‌های سنتی گردد

۲۷ فروردین ۱۳۹۸

شستشوی سطح زمین با تی رشته ای و سطل آب کاری خسته کننده است و به ویژه در محیط های اداری، تجاری، درمانی، صنعتی و … که حجم آلودگی بیشتر بوده و سطح نظافتی بالاتری مورد نظر است، دشواری کار بیش از هر زمان و مکان دیگری احساس می شود. به همین جهت برای تمیز نمودن سطح زمین در محیط های مذکور به روش ساده تر و کارآمدتر، دستگاه های اسکرابر تولید شده و توسعه پیدا کرده اند. اسکرابرهای دستی به شستشوی هرچه بهتر و موثرتر سطوح در فضاهای کوچک و محدود مانند یک کلاس درس، اتاق بیمارستان و … کمک می کند و در کنار آن اسکرابر بزرگ خودرویی شستشوی محیط های وسیع را آسان می نماید. اسکرابر دستی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین انواع کفشوی صنعتی است که فرآیند نظافت را به نحو چشمگیری دگرگون می سازد. اگر در یک کسب و کار هنوز برای تهیه اسکرابر سرمایه گذاری نشده است، دلایلی را مطرح می کنیم که می تواند بر تغییر دیدگاه ها اثر گذار باشد.

جایگزین نمودن شیوه‌های سنتی با اسکرابر

دستگاه اسکرابر دستی یا کف شور صنعتی بنا به دلایل مختلف جایگزین روش های قدیمی و سنتی می گردد :

 

1-صرفه اقتصادی

در نگاه اول شاید به نظر رسد یک دستگاه اسکرابر هزینه بالاتری نسبت به روش های سنتی دارد اما امروزه برای افراد فعال در زمینه های اقتصادی گوناگون و کسب و کارهای مختلف آشکار گردیده که دستگاه های اسکرابر در بلند مدت چه میزان بر کاهش هزینه های نظافتی تأثیر دارند. اسکرابر در مقایسه با روش های سنتی زمان نظافت را 50 تا 150 درصد کاهش می دهد. با کاهش شدید مدت زمان نظافت در هزینه های نیروهای انسانی صرفه جویی خواهد شد. در حقیقت هزینه اولیه ای که در هنگام خرید اسکرابر پرداخت شده به مرور زمان جبران می گردد.

 

 

 

2-اثربخش و کارآمد

دستگاه اسکرابر آب یا محلول شوینده را بر روی سطح زمین قرار داده، کار شستشو را انجام می دهد و هم زمان آب آلوده را جمع آوری می کند. چنین عملکردی سطحی بسیار پاکیزه تر و درخشان تر و با رطوبت بسیار کمتر نسبت به تی رشته بر جای می گذارد. این در حالی است که با استفاده از سطل آب و تی ضریب لغزندگی سطح بالا می رود، آلودگی به جای آن که کامل از محیط برداشته شود فقط روی سطح پخش می شود و زمین علاوه بر کثیفی مرطوب باقی می ماند.

 

 

 

3-طراحی دقیق

هنگام استفاده از تی های های قدیمی بر اثر چرخش رشته های تی آب آلوده به بخش های پایینی دیوارها پاشش می شود و برای نیروهای خدماتی یک کار اضافه به وجود می آورد. هم چنین آب کثیف در میان بند کاشی و سرامیک باقی می ماند که نه تنها ظاهری نازیبا دارد بلکه طول عمر کفپوش ها را نیز کاهش می دهد. طراحی دستگاه های اسکرابر صنعتی به گونه ای است که آب به محیط اطراف پاشیده نمی شود و فقط در مسیر حرکت دستگاه آب بر روی سطح قرار می گیرد. هم چنین به دلیل وجود سیستم برس زنی و سیستم مکش قدرتمند آب و آلودگی در میان بندها و درزها باقی نخواهد ماند.

 

 

 

4-کاربری آسان

اسکرابرها ابزارهایی با کاربری فوق العاده آسان هستند و کاربران به راحتی می توانند به کار با آن بپردازند. طراحی و ساخت این تجهیزات به شکلی است که مدت زمان و هزینه آموزش به حداقل کاهش یافته و کاربران دستگاه طی یک آموزش ساده توسط کارشناسان کار با اسکرابر را فرا می گیرند. کاربری آسان دستگاه مانع از خستگی کاربر و کاهش میزان بهره وری او خواهد گردید.

 

 

 

 

5-طراحی ارگونومیک

عملیات تی کشی شامل پر کردن سطل، تی کشیدن، خالی نمودن سطل و فشردن تی می شود. در طول نظافت نیروی انسانی باید پیوسته آب سطل را به دلیل گنجایش پایین و آلودگی آب تعویض کند و حرکات تکرار شونده برای تمیزی سطح زمین انجام دهد. حرکت های تکراری به کاربر آسیب های فیزیکی وارد می کند. اما کار با اسکرابر چنین نبوده یعنی ظرفیت مخزن به اندازه کافی بوده و فرآیند تخلیه و پر کردن دوباره آن به راحتی صورت می گیرد. هم چنین زمین شوی صنعتی فاقد حرکات تکرار شونده است و اپراتور فقط دستگاه را به سمت جلو هدایت می کند.

 

 

 

 

6-ایمنی بیشتر

روش های سنتی همواره مقداری آب و رطوبت بر روی سطح زمین باقی می گذارند که این امر در محیط های پر رفت و آمد خطرناک است زیرا احتمال لغزش را بالا می برد. هم چنین کفشورهای دستی ساختاری منسجم دارند و جهت نگهداری فضای بسیار کمی را در بر می گیرند؛ از همین رو هنگام خاموشی به سادگی می توان آن را در انبار یا گوشه ای مطمئن قرار داد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :