چرا باید در یک انبار از سوییپر یا اسکرابر استفاده شود؟ (2)

۲۸ اسفند ۱۳۹۷

حفظ و نگهداری از انبارهایی که انواع کالاهای فاسد شدنی و غیر فاسد شدنی در آن ها ذخیره سازی می شود، یک امر ضروری است، اما دارای اصول و قواعد مخصوص به خود می باشد. برای رسیدن به این هدف یعنی مراقبت از محصولات و محافظت از کارکنان و نیروهای انسانی، یکی از مهم ترین اقدامات نظافت و شستشوی سطوح کف با استفاده از دستگاه های اسکرابر و سوییپر می باشد. هر انبار با توجه به شرایط و محصولات نگهداری شده در آن ویژگی های خاص خود را دارند و متناسب با آن باید اقدامات به درستی انجام گیرد. در ادامه به چند نکته درباره فرآیند تمیز نمودن سطح زمین می پردازیم.

برنامه ریزی دقیق

شستشوی سطوح کف انبار به صورت دوره ای و منظم بهترین راه مراقبت از انبار است. برای ایجاد برنامه های نظافتی مناسب، پیرامون محیط و شرایط انبار خود شناخت و آگاهی دقیق کسب نمایید. اگر به نظافت هفتگی نیاز دارد، برای آن برنامه ریزی کنید، اگر به چند روز نظافت در ماه نیاز دارد زمان کافی برای آن در نظر گیرید و اگر روزانه باید تمیز شود، برنامه ریزی خود را بر مبنای همین هدف قرار دهید. مناطقی که تراکم بالاتری از کالاها دارند، در معرض آلودگی بیشتر قرار دارند و یا گرد و غبار در آن ها سریع در هوا پخش می شود شناسایی کنید. نظافت و شستشوی سطوح کف در این بخش ها را توسط دستگاه های سوییپر و اسکرابر در اولویت قرار داده و یک برنامه مناسب روزانه یا هفتگی به آن اختصاص دهید.

 

نظافت و شستشوی پیوسته

همیشه کثیف شدن یک سطح یا محیط آسان است اما تمیز نمودن آن به همان میزان می تواند آسان باشد اگر شیوه های مناسب به کار گرفته شود. نظافت و شستشوهای کوچک روزانه از انباشت آلودگی ها جلوگیری نموده و سبب می شود فرآیند تمیز کاری راحت تر و سریع تر انجام گیرد. شستشوی سطوح با اسکرابر و یا جمع آوری زباله های خشک با دستگاه سوییپر به آسانی این وظیفه را به انجام می رسانند. بخش های مورد نظافت را تقسیم بندی نمایید و مسئولیت هر یک را به افراد مختلف اختصاص دهید و یا زمان های مشخص را بر هر قسمت در نظر بگیرید. به این ترتیب عملیات نظافت و شستشوی سطوح کف انبار سریع تر و با کیفیت بالاتر صورت می پذیرد.

 

 

اسکرابر و سوییپر ابزارهای تخصصی شستشو و نظافت

به منظور شستشوی سطوح کف در محیط های وسیع نظیر سوله های انبار بهره مندی از دستگاه های اسکرابر ضرورت دارد. وجود این تجهیزات در چرخه نظافت انبار علاوه بر این که کمک می کند تا محیطی پاکیزه تر ایجاد شود، میزان بهره وری را افزایش داده و منجر به فروش بیشتر، کار با کیفیت، کاهش هزینه ها و کاهش وقت و انرژی صرف شده برای نظافت می شوند. اسکرابر و سوییپر با دارا بودن دوام و کارایی بالا ابزاری سازگار و منعطف برای انبار به شمار می آیند.

 

 

 

انتخاب بهترین ماشین آلات نظافت صنعتی

دستگاه های اسکرابر صنعتی یا کف شوی صنعتی و همین طور دستگاه های سوییپر در مدل های متنوعی طراحی و تولید شده اند و به واسطه آن امکان به کارگیری آن ها در محیط های گوناگون فراهم است. برای هر انبار با هر ویژگی می توان اسکرابر مناسب را انتخاب نمود. از میان مدل های دستی و سرنشین دار با اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ همواره دستگاه زمین شوی مناسب با شرایطی که مسئولان و نیروهای انسانی با آن رو به رو هستند، قابل انتخاب خواهد بود.

 

 

 

انواع کفپوش انبار

به طور معمول انبارها دارای کفپوش بتنی و یا اپوکسی هستند. به منظور افزایش طول عمر کفپوش ها شستشوی منظم آن ها ضرورت دارد و اسکرابر می تواند بهترین وسیله برای شستشو و محافظت از انواع کفپوش های سخت انبار از جمله بتن و اپوکسی باشد. با توجه به مساحت انبار و فضای میان قفسه ها و ماشین آلات مسئولان انبار می توانند هر یک از دستگاه های اسکرابر دستی و یا سرنشین دار را متناسب با شرایط انتخاب نمایند. در انبارها جهت جا به جا نمودن کالاها و بسته بندی ها حجم رفت و آمد لیفتراک ها بالا بوده و از همین رو سطح زمین با سرعت بیشتری آلوده می شود. اسکرابر با دارا بودن کارایی بالا امکان شستشوی روزانه را فراهم آورده و آلودگی های بر جای مانده در سطح انبار را به سرعت شستشو داده که علاوه بر حفظ تمیزی محیط سبب افزایش طول عمر کفپوش ها می گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :