سوییپر مناسب انبار چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱۱ تیر ۱۳۹۸

در مراکز صنعتی و تولیدی مواد اولیه و یا محصولات نهایی در انبارها و سوله ها نگهداری می شود و این مواد برای کوتاه مدت یا بلند مدت در این فضا باقی می مانند. ماهیت کالاهای ذخیره شده در انبار متفاوت است و می تواند محصولات فاسد شدنی و غیر فاسد شدنی را در بر گیرد. در هر یک از این موارد رعایت اصول انبارداری حائز اهمیت بوده و برای محافظت از کالاها باید اقدامات لازم انجام پذیرد. در این شرایط نظافت محیط انبار ضروری بوده و نه به عنوان یک کار اضافه بلکه به عنوان یکی از مهم ترین مراحل حفظ و نگهداری کالاها، محیط انبار و ارتقای ایمنی و بهداشت محیط کار شناخته می شود. با توجه به مساحت بالای انبارها و نیاز به نظافت باید روش هایی برای تمیز کاری محیط به کار رود که به یک امر دشوار و فرسایشی تبدیل نشود و نیروهای انسانی بتوانند محیط انبار و سوله را بدون ایجاد مشکلات و فشار مضاعف همواره پاکیزه نگه دارند. استفاده از ماشین آلات مکانیزه نظافتی هم چون سوییپر و اسکرابر دست یابی به اهداف مورد نظر را امکان پذیر می سازد.

ضرورت نظافت انبار و سوله

نخستین تصویری که در زمینه نظافت یک محیط در ذهن نقش می بندد، جاروب آن محیط است. جمع آوری آلودگی های سطح زمین یک گام مهم و کلیدی در ارتقای بهداشت و تمیزی محیط انبار می باشد و میزان نشست گرد و غبار بر روی محصولات را به حداقل کاهش می دهد. جهت ورود و خروج کالاهای مختلف به انبار رفت و آمدها گسترش یافته و تردد لیفتراک ها به دفعات صورت می گیرد و به دنبال آن آلودگی از محیط خارج انبار به داخل آن منتقل می شود. وجود گرد و خاک و مواد نشتی سطح بهداشت محیط را کاهش داده،‌ به کیفیت محصولات آسیب می رساند و هم چنین تهدیدی برای سلامت پرسنل به شمار می آید. از همین رو باید پیش از آن که آلودگی گسترده تر شود و به داخل بسته بندی ها نفوذ پیدا کند، فرآیند نظافت انجام گیرد و به این ترتیب از به بار آمدن هزینه های نظافتی بالا و خستگی نیروهای انسانی هم جلوگیری به عمل می آید.

چگونگی جاروب انبار

در یک انبار یا سوله صنعتی با متراژ بالا نمی توان با جاروب دستی یا همان روش سنتی اقدام به نظافت محیط نمود چرا که ذرات آلودگی و گرد و خاک در هوا پراکنده می شود به دلیل داشتن حرکات تکرار شونده و فرسایشی، مشکلات جسمانی و حتی تنفسی برای کاربر به وجود می آورد. جاروب مکانیزه یعنی دستگاه سوییپر صنعتی انقلابی در پاکسازی محیط های صنعتی و انبارها می باشد که این توانایی را دارد تا در مدت زمانی کوتاه ذرات ریز و درشت آلودگی را از سطح زمین حذف گرداند.

کاربرد سوییپر در انبار و سوله

سوییپر بهترین و کارآمدترین گزینه برای نظافت سطوح کف انبار به شمار می آید و دلایل زیادی برای اثبات این موضوع وجود دارد. شرح مشخصات ساختاری، ساز و کار و ویژگی های سوییپر گواهی بر کارایی منحصر به فرد آن در انبار و سوله می باشد.

عملکرد سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی با الهام از جاروب دستی طراحی و تولید شده است‌،‌ به این صورت دستگاه به سیستم برس زنی تجهیز گردیده که با حرکات مکانیکی آلودگی های سطح زمین را به داخل مخزن خاکروبه هدایت می کند. یک برتری مهم سوییپر صنعتی بر شیوه های سنتی وجود سیستم مکش بر روی برس های دستگاه می باشد؛‌ این سیستم هم زمان با برس زنی سطح زمین، گرد و غبار را به سرعت مکش نموده و اجازه نمی دهد این گرد و غبار به محیط راه پیدا کنند.

چه سوییپری برای نظافت انبار مناسب است؟

طراحی و تولید دستگاه های سوییپر صنعتی بر اساس نیازهای مشتریان صورت گرفته و از همین رو از تنوع بالایی برخوردار است و در میان ماشین آلات تولید شده ویژگی ها را بررسی می نماییم تا به بهترین انتخاب برای نظافت انبار دست یابیم.

سوییپر الکتریکی

سویپر صنعتی در مدل های موتور دیزلی و موتور الکتریکی ساخته و به بازار ارائه شده است و انتخاب هر یک از آن ها به شرایط محیطی بستگی دارد. انبارها و سوله ها دارای فضای بسته و سرپوشیده هستند و بهتر است سوییپر به کار گرفته شده در این محیط دارای موتور الکتریکی باشد تا اگر محیط تهویه مناسبی نداشته باشد، مشکلی از لحاظ تولید ذرات آلاینده به وجود نیاید.

سوییپر با ساختار منسجم

به طور معمول انبارها دارای قفسه بندی های متعدد هستند و این نوع از چینش سبب ایجاد مسیرهایی با پهنای کم می شود. بنابراین برای آن که نظافت این بخش ها به راحتی انجام پذیرد، می توان از دستگاه سوییپر با ساختار فشرده بهره گرفت. سوییپرها هم زمان با دارا بودن کارایی بالا ساختاری منسجم دارند که استفاده از آن ها را در فضاهای با قدرت مانور کمتر امکان پذیر می سازد.

کابین راننده

برخی از انواع دستگاه های سوییپر به کابین راننده و یا سپر محافظ تجهیز گردیده اند و جهت استفاده در انبار کالا ماشین آلات مناسبی هستند؛‌ اگر چیدمان کارتن ها و بسته بندی ها درست و منظم نباشد، با خطر سقوط همراه است و کابین و سپر محافظ می تواند نقش محافظتی برای کاربر داشته باشد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :