شستشوی ماشین آلات سنگین کار با استفاده از واترجت صنعتی

۵ مرداد ۱۳۹۸

ماشین آلات سنگین کار ابزاری تخصصی برای انجاام امور صنعتی چون حفر معدن،‌کانال ها و خطوط مترو می باشد. استفاده از این تجهیزات برای انجام امور ضروری است. اما تماس مستقیم ماشین الات سنگین کار با انواع آلودگی ها و کارکرد مستمر آنها موجب آلوده شدن تجهیزات می گردد. با توجه به اینکه هزینه خریداری و تهیه این گونه ماشین آلات بالا می باشد، نگهداری و سرویس به موقع آنها با هدف افزایش عمر مفید آنها و کاهش استهلاک امری لازم و ضروری می باشد. یکی از اصلی ترین عوامل آلوده کننده ماشین آلات سنگین کار، ریزش روغن هایی می باشد که به منظور عملکرد بهتر دستگاه در بخش های گوناگون آن استفاده می شود. مسلما با توجه به ابعاد بزرگ خودرو های سنگین کار و سفت و سخت شدن آلاینده های انباشته بر روی این سطوح، استفاده از شیوه های دستی و سنتی نظافت قادر به حذف موثر آلانیده ها نمی باشد. این در حالی است که دستگاه های واترجت صنعتی راهکار مناسب و ایده آلی برای شستشو و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از روی سطوح خودرو ها و ماشین آلات سنگین کار می باشد.
چرا شستشو و نظافت ماشین آلات سنگین کار ضروری می باشد؟

واترجت صنعتیاکثر آلاینده ها خاصیت اسیدی داشته و ماندگاری آنها بر روی سطوح موجب خورده شدن رنگ بدنه می شود. از آنجایی که پوشش رنگ به عنوان نوعی پوشش محافظ در برابر رطوبت هوا می باشد، خوردگی ایجاد شده در رنگ  بدنه خودرو ها، موجب تماس مستقیم سطوح زیرین بدنه ماشین آلات با هوا و رطوبت بیرون شده و در نتیجه موجب خوردگی و استهلاک زود هنگام خودرو ها می گردد. از این رو شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح بدنه خودرو ها به منظور افزایش عمر مفید آنها،‌ امری لازم و ضروری می باشد.
شیوه های متداول برای شستشو و حذف آلانیده ها

واترجت صنعتیاز جمله شیوه های متداول برای شستشو و حذف آلودگی های انباشته بر روی سطوح بدنه خودرو ها شیوه های دستی و سنتی و شیوه های مکانیزه می باشد. اما استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت با توجه به حجم آلانیده های انباشته بر روی این سطوح امری دشوار و زمان بر می باشد. با توجه به تمام چالش های پیش رو در استفاده از شیوه های سنتی، دستگاه های واتر جت صنعتی راهکار مناسب و ایده آلی برای شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی انباشته بر روی این سطوح می باشد.

دلایل منطقی و کاربردی برای شستشو و نظافت ماشین آلات سنگین با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتیواترجت صنعتی دستگاهی مکانیزه و کاربردی برای شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی انباشته بر روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. استفاده از فشار بالای آب در این دستگاه ها موجب سهولت در شستشو و نظافت انواع سطوح می شود. همچنین استفاده از سامانه های مکانیزه موجب می شود که عملیات شستشو و نظافت در زمان کوتاه تری انجام شود. بر خلاف شیوه های سنتی و دستی نظافت استفاده از سامانه های مکانیزه، موجب سهولت بیشتر در شستشو و نظافت می گردد. از سوی دیگر،‌ شستشو و نظافت با استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت به حجم بالایی از آب و مواد شوینده نیاز دارد،‌ در حالی که استفاده از دستگاه مکانیزه ای چون واترجت صنعتی عملیات شستشو و نظافت را با حجم کمتری از آب و مواد شوینده انجام می دهد. همچنین استفاده از واترجت صنعتی آب گرم در عملیات های ظافتی، به واسطه استفاده از پاشش پر فشار آب با حرارت های بالا موجب تسهیل در شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی های چرب و روغنی از روی سطوح می گردد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :