چرایی و چگونگی انتخاب دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب | شرکت ابراهیم

چرایی و چگونگی انتخاب دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب

30 نوامبر 2019

جاروبرقی صنعتی یک راهکار مناسب و ایده آل برای مهار آلودگی ها می باشد. این دستگاه ها به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون در مدل های متنوع و سازگار با نیاز های نظافتی محیط طراحی و تولید می شوند. از این رو در انتخاب دستگاه مناسب لازم است فاکتور های متعددی بررسی شود. به عبارت دیگر، قدرت مکش بالای یک دستگاه در مقایسه با دیگر مدل ها، دلیل بر کاربردی تر بودن دستگاه نمی باشد. لازم به ذکر است دستگاه های جاروبرقی صنعتی برای کار در شرایط سخت طراحی و تولید شده اند و از این رو توان و کارایی آنها قابل قیاس با نمونه های خانگی نمی باشد. از آنجایی که در محیط های صنعتی میزان و شدت تولید آلاینده ها و همچنین ماهیت آلاینده ها متفائت می باشد، استفاده از یک نوع مکنده در تمامی محیط ها امکان پذیر نبوده و در نتیجه نیازمند استفاده از دستگاه هایی متناسب با شرایط کاری محیط می باشد.

 

پرسش های مطرح شده در هنگام انتخاب و خرید دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیخریداری دستگاه مکنده همانند یک سرمایه گذاری مهم در کسب و کار بوده و انتخاب نوع مناسب دستگاه مکنده می تواند تاثیر بسزایی در بهره وری و سود آوری کسب و کار داشته باشد. از این رو در هنگام خریداری و تهیه دستگاه مکنده صنعتی باید به این نکات توجه نمود که دستگاه مکنده به چه منظوری تهیه می شود؟ حجم آلاینده های موجود در محیط چه میزان بوده و ماهیت آنها چگونه است؟ مسلما توجه به چینین نکاتی تاثیر بسزایی در انتخاب دستگاه مناسب داشته و همین امر موجب افزایش ظرفیت کاری صنایع می شود.

 
 

دلایل استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یک تجهیز کاربردی می باشد که با هدف جمع آوری سریع، آسان و ایمن مواد و آلاینده ها طراحی و تولید شده است. این دستگاه ها به منظور بر طرف نمودن مشکلات پسماند در صنایع طراحی و تولید شده اند. از این رو کاملا منطبق با شرایط سخت کاریی این محیط ها می باشند. از دستگاه های مکنده صنعتی می توان به چند روش در صنایع استفاده نمود.

 

متحرک یا پرتابل: در این مدل دستگاه مکنده جا به جا شده و با انتقال به بخش آلوده، پسمانده ها را جمع آوری می نماید. با توجه به اینکه دستگاه های جاروبرقی صنعتی دارای ابعاد بزرگ و وزن بالایی می باشند، به منظور سهولت در جا به جایی و نقل و انتقال، مجهز به ترولی های چهار چرخ هستند. از این رو به راحتی از جایی به جای دیگر قابل انتقال می باشند.

 

ثابت: در این شیوه دستگاه مکنده صنعتی در یک بخش قرار گرفته و عملیات مکش را تنها از یک نقطه انجام می دهد. به عنوان نمونه دراین سبک دستگاه مکنده به بخشی از خط تولید متصل شده و با مکش آلاینده ها در مبدا مانع از انتشار آنها در محیط می گردد.

 

مکنده مرکزی: در این مدل دستگاه مکنده به صورت ثابت در بخشی قرار گرفته و به واسطه اتصال به یک سیستم لوله کشی صنعتی امکان مکش آلاینده ها را در بخش های مختلف فراهم می نماید. قدرت مکش بالا در دستگاه های مکنده صنعتی امکان انجام همزمان عملیات مکش در بخش های مختلف را به راحتی برای اپراتور ها فراهم نموده و در نتیجه بخش های گسترده ای را پوشش می دهد.

 

بررسی مواد و پسمانده ها

جاروبرقی صنعتییکی از اقدامات ضروری قبل زا مکش و جمع آوری مواد، حجم و ماهیت آنها می باشد. به طور کلی آلاینده های موجود در صنایع از نظر نوع و ماهیت به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند که از جمله آنها می توان به انواع گرد و غبار ذرات جامد و بخارات اشاره نمود. از این رو دستگاه مکنده کاربردی در یک صنعت باید داری استاندارد های لازم جهت مکش آلاینده ها باشد.

به طور کلی با در نظر گرفتن ویژگی های محیطی و ماهیت آلاینده ها می توان دید کلی در مورد ویژگی ها و خصوصیات دستگاه مکنده کسب نموده و در نهایت یک مکنده مناسب انتخاب نمود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :