اسکرابر دستگاه شستشوی زمین

دستگاه شستشوی زمین

دستگاه شستشوی زمین یا زمین شوی یک ابزار مکانیزه و حرفه ای جهت انجام شستشو و خشک کردن سطح زمین است که این دو عملیات را به طور هم زمان به انجام می رساند. اساس عملکرد دستگاه شستشوی زمین صنعتی بر پایه سامانه برس زنی، سامانه آب و مخازن جداگانه آب تمیز و آب کثیف استوار است. برس کف شوی صنعتی با سرعت زیاد می چرخد و آلودگی های چسبیده به سطح زمین را جدا کرده و هم زمان با حرکت دورانی برس نیز آب تمیز بر روی سطح پاشش می گردد. هم زمان با این فرآیند آب کثیف و آلودگی های باقی مانده توسط تی تعبیه شده در قسمت عقب دستگاه جمع شده و از طریق سامانه مکش که شامل موتور مکنده و شلنگ مکش است، به سمت مخزن آب کثیف فرستاده می شود و در نتیجه آن سطح زمین تمیز، درخشان و خشک خواهد شد. مخازن مجزای آب تمیز و کثیف از ورود آب آلوده به چرخه شستشو و انتقال آلودگی از نقطه ای به نقطه دیگر جلوگیری می نماید. دستگاه های زمین شوی صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی طراحی و روانه بازار شده اند و همین امر موجب گشته که در بسیاری از محیط های مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی، درمانی، ورزشی، صنعتی و ... می توان از دستگاه دستگاه شستشوی زمین صنعتی جهت نظافت و شستشوی سطح زمین با هر جنس و نوعی از کف پوش استفاده نمود. بهره گیری از کف شور صنعتی مزیت های فراوانی به همراه دارد که از جمله آن می توان به افزایش سرعت شستشو، کاهش هزینه های مربوط به نظافت، افزایش قابل توجه کیفیت شستشو، کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده و .... اشاره کرد. به علاوه این دستگاه ها از کاربری آسان برخوردار هستند و عموم کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود؛ هم چنین ساختار و کارکرد دستگاه شستشوی زمین کاملاً ایمن بوده و در محیط هایی با حساسیت بالای ایمنی و بهداشتی با اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع اسکر ابر

تفاوت وسعت، مشخصات محیطی و سطح بهداشت مورد نیاز در محیط های گوناگون، لزوم استفاده از دستگاه شستشوی زمین هایی با مشخصه‌های متفاوت را ایجاب می نماید. سودمندی یک دستگاه دستگاه شستشوی زمین و کارایی آنس در یک محیط معین، نه تنها به پهنای شستشو و ظرفیت مخازن آن، بلکه به مشخصه هایی همچون نوع هدایت، منبع تغذیه بستگی دارد. بر این اساس می توان دستگاه شستشوی زمین ها را بر اساس پارامترهای زیر تقسیم بندی نمود.


انواع دستگاه شستشوی زمین از نظر نوع هدایت

نوع هدایت دستگاه دستگاه شستشوی زمین غالبا بر ابعاد دستگاه دستگاه شستشوی زمین و به تبع آن پهنای شستشو و ظرفیت مخازن تاثیرگذار بوده و همچنین از لحاظ انرژی صرف شده توسط کاربر و بازده وی مهم می باشد. بر این اساس دستگاه شستشوی زمین ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند.


دستگاه شستشوی زمین دستی

در این نوع کف شوی، کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و ضمن حرکت دستگاه را در جهت مورد نظر هدایت می نماید. مدل های دستگاه شستشوی زمین دستی معمولا بصورت منسجم و با ابعاد فشرده طراحی و تولید می شوند و در نتیجه برای کاربرد در محیط های با وسعت کم و متوسط و کاربرد در فضاهایی همانند راهرو مناسب می باشند. طراحی فشرده این دستگاه ها، قابلیت مانور لازم را برای کاربرد دستگاه در فضاهایی با تراکم بالای موانع محیطی همانند کلاس های درس و .. فراهم می نماید.


دستگاه شستشوی زمین سرنشین دار

دستگاه شستشوی زمین سرنشین دار مدل کارآمدی از دستگاه های کفشوی است که در آن فضایی برای نشستن کاربر و هدایت دستگاه همانند یک خودرو در نظر گرفته شده است. میزان انرژی مصرف شده توسط کاربر و خستگی وی هنگام کاربرد دستگاه شستشوی زمین خودرویی به حداقل رسیده و بازده وی به نحو چشمگیر افزایش می یابد. طراحی دستگاه شستشوی زمین سرنشین دار امکان بهره گیری دستگاه از پهنای شستشوی وسیع تر و مخازنی بزرگتر نسبت به مدل های دستگاه شستشوی زمین دستی را فراهم می آورد. این رده از دستگاه های دستگاه شستشوی زمین معمولا برای فضاهای دارای وسعت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.


انواع دستگاه شستشوی زمین از نظر منبع تغذیه

نوع منبع تغذیه دستگاه شستشوی زمین بر روی قدرت مانور دستگاه و مشخصه های فنی سامانه های عملگر آن تاثیرگذار می باشد. همچنین مشخصه های همچون وجود رمپ و سطوح شیبدار، سهولت دسترسی به پریز برق، وجود یا عدم وجود سیستم تهویه مناسب هنگام انتخاب دستگاه شستشوی زمین ی با نوع خاص منبع تغذیه باید مورد توجه قرار گیرد. دستگاه شستشوی زمین ها از لحاظ نوع منبع تغذیه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند.


دستگاه شستشوی زمین های عمل کننده با جریان الکتریسیته

الکتریسته یک منبع انرژی پاک و بدون آلودگی و قابل اطمینان می باشد که به دلیل سهولت دسترسی، هزینه مقرون به صرفه و عدم ایجاد هیچ گونه آلودگی غالبا بعنوان منبع تغذیه برای دستگاه های دستگاه شستشوی زمین انتخاب می گردد. موتورهای الکتریکی تامین کننده انرژی مورد نیاز دستگاه های زمین شوی از طریق باتری یا اتصال مستقیم به جریان برق شهری عمل می نمایند. بدین ترتیب دستگاه شستشوی زمین های الکتریکی خود به دو دسته دستگاه شستشوی زمین باتری دار و دستگاه شستشوی زمین برقی (کابلی) تقسیم می شوند. در دستگاه شستشوی زمین های باتری دار محدودیت کابل برق و لزوم دسترسی به پریز برق حذف شده است در مقابل دستگاه شستشوی زمین های کابلی به دلیل اتصال پیوسته به منبع برق مشکل اتمام شارژ باتری را نداشته و موتورهای الکتریکی قدرتمندتر آنها در مقایسه با مدل های باتری دار مشابه، امکان بهره گیری از سامانه های برس زنی و مکش قوی تر را فراهم می نماید.


دستگاه شستشوی زمین های عمل کننده با سوخت فسیلی 

در برخی موارد محدودیت دسترسی به منبع الکتریکی و همچنین نیاز به دستگاه هایی با قدرت بالاتر برای محیط های صنعتی دارای حجم آلودگی بالا، استفاده از موتورهای عمل کننده با سوخت های فسیلی همانند بنزین، دیزل و LPG را در تولید دستگاه های دستگاه شستشوی زمین ایجاب می نماید.


انواع دستگاه شستشوی زمین از نظر امکانات و مشخصه های ویژه

استفاده از ورژن های استاندارد دستگاه های دستگاه شستشوی زمین در اغلب محیط ها به خوبی پاسخگوی نیاز نظافتی آنها می باشد. اما اضافه شدن برخی امکانات و تجهیزات خاص به دستگاه شستشوی زمین ها می تواند سودمندی آنها را هنگام کاربرد در محیط های ویژه افزایش دهد. دو دسته مهم از دستگاه شستشوی زمین های دارای امکانات خاص عبارتند از:


دستگاه شستشوی زمین بیمارستانی

این رده از دستگاه های زمین شوی صنعتی برای کاربرد در محیط های نیازمند سطح بالای بهداشت طراحی و تولید شده اند. در تولید مخازن این دستگاه شستشوی زمین ها از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است. خاصیت ضد باکتری دستگاه یک ویژگی دائمی آن محسوب می شود. وجود افزودنی های آنتی باکتریال در ماده سازنده مخازن موجب از بین رفتن 9/99 % باکتری و میکروب ها ظرف مدت سه روز شده و از رشد و تکثیر عوامل بیماری زا جلو گیری می نماید. همچنین موتورهای به کار رفته در مدل های دستگاه شستشوی زمین بیمارستانی با توجه به محیط نیازمند آرامش بیمارستان ها، درمانگاه ها، سرای سالمندان و ... دارای عملکرد با سطح صدای بسیار پایین می باشند.


دستگاه شستشوی زمین مجهز به موتور جلوبرنده

نیروی لازم برای حرکت رو به جلوی دستگاه در دستگاه شستشوی زمین های دستی توسط حرکت چرخش برس و نیروی به جلو راننده وارد شده از سمت کاربر قابل تأمین می باشد اما تجهیز دستگاه شستشوی زمین به موتور جلوبرنده قدرت حرکتی دستگاه را افزایش داده، موجب افزایش سهولت حرکت آن روی سطوح شیبدار و رمپ ها شده و خستگی کاربر را به هنگام کار با دستگاه کاهش می دهد. همچنین وجود موتور حرکتی در دستگاه، امکان تنظیم سرعت حرکت دستگاه را فراهم نموده و کارایی دستگاه را افزایش می دهد.


دستگاه شستشوی زمین کم صدا

دستگاه شستشوی زمین های کم صدا یا silent در مقایسه با مدل های مشابه استاندارد  دارای عملکرد کم صداتری می باشند. در نتیجه امکان استفاده از آنها در طول شبانه روز و ساعات کاری نیز وجود دارد. این دستگاه ها به ویژه برای کاربرد در محیط های آموزشی و اداری گزینه ای مطلوب به شمار می آیند. 


مرتب سازی بر اساس :
1 2
1 2