تجهیزات کفشوی

اسکرابر صنعتی دستگاهی کاربردی برای شستشو و حذف آلاینده های انباشته از روی سطوح کف می باشد. این دستگاه ها به واسطه استفاده از سامانه های کاملا مکانیزه سرعت عمل بالایی در نظافت داشته و موجب بهبود و ارتقا کیفیت شستشو می گردند. این دستگاه ها به منظور شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح کف از سیستم برس زنی و پاشش آب استفاده می نمایند. مخازن مجز برای آب تمیز و اب کثیف از دیگر بخش های اصلی در دستگاه های کفشوی می باشد. همین امر موجب می شود تا در حین عملیات شستشو و نظافت همواره از پاشش آب تمیز استفاده گردد. سیستم مکنده از دیگر بخش های مهم و کلیدی در دستگاه های اسکرابر صنعتی می باشد که وظیفه جمع آوری و انتقال آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو را به داخل مخزن آب کثیف بر عهده دارد. 

تجهیزات دستگاه اسکرابر

اسکرابر ها نیز همانند دیگر دستگاه های مکانیزه برای ارائه عملکرد پیوسته و بی وقفه و تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون، نیازمند استفاده از تجهیزات تخصصی و مناسب با نوع آلاینده ها و جنس سطوح می باشند. تجهیزات مصرفی این دستگاه ها با گذشت زمان و مصرف مستمر و پیوسته، فرسوده شده و نیازمند تعویض می باشند. علاوه بر این به واسطه نوع آلاینده ها و همچنین سازگاری با جنس کفپوش ها نیز به تعویض و جایگزین قطعات مناسب دارند. استفاده از قطعات و تجهیزت جانبی مناسب ضمن اینکه عملکرد دستگاه را در بالاترین سطح ممکن حفظ می نماید، طول عمر آن را نیز افزایش داده و از کفپوش ها نیز در برابر آسیب ها و خط و خش ناشی از استفاده از تجهیزات فرسوده و نامناسب محافظت می نماید. از جمله تجهیزات مصرفی و قابل تعویض دستگاه کفشوی می توان به برس، پد، باتری و لاستیک تی اشاره نمود. 

مزایای استفاده از تجهیزات جانبی

تجهیزات جانبی دستگاه کفشوی تنها محدود به قطعات مصرفی نبوده و شامل مواد شوینده نیز می گردد. با توجه به اینکه استفاده از تجهیزات نو و مناسب با کفپوش ها، تاثیر مهمی در افزایش عمر مفید دستگاه و حفاظت از کفپوش ها دارد، استفاده از مواد شوینده نیز می تواند موجب تسهیل در امر شستشو به ویژه حذف آلاینده های چرب و روغنی از روی سطوح گردد.