جاروبرقی دائم کار جاروبرقی دائم کار

جاروبرقی دائم کار

جاروبرقی دائم کار

مکنده دائم کار یکی از انواع مکنده های صنعتی است که با برخورداری از پمپ های قدرتمند و موتور با عملکرد پیوسته قادر به جمع آوری بی وقفه آلودگی ها می باشد. جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی یکی از انواع تجهیزات نظافت صنعتی می باشد که کاربرد گسترده ایی در صنایع داشته و بهترین گزینه برای انجام امور نظافتی سنگین صنعتی و جمع آوری ذرات گرد و غبار می باشد. سرعت مکش و قدرت مکش دو فاکتور مهم و کلیدی در جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی می باشند، افزایش سرعت مکش موجب افزایش سرعت انجام عملیات شده و افزایش قدرت مکش باعث افزایش توانایی دستگاه در مکش مواد چگال تر می شود. مکنده دائم کار به واسطه استفاده از موتور های توربینی، در مقایسه به جاروبرقی دائم کار رقی های تجاری و نیمه صنعتی، توانایی و قدرت بالاتری در نظافت دارند، علاوه بر این، جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی به واسطه تجهیز به موتور های توربینی توانایی کار مداوم و پیوسته دارند. استفاده از پمپ های ساید چنل در دستگاه های جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی موجب افزایش قدرت مکش در این دستگاه ها شده است.

بخش های مختلف مکنده دائم کار

جاروبرقی دائم کار رقی دائم کار یا مکنده مداوم کار برای عملکرد 24 ساعته پیوسته و بی وقفه از موتور های توربینی بهره می برد. استفاده از این موتور ها مزیت های دیگری از جمله کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کاهش سطح صدای دستگاه را به همراه دارد. موتور توربینی از القای الکترومغناطیسی برای انتقال نیرو بهره می برد و فاقد ذغال است. در نتیجه این موتور ها در مقایسه با موتور کلکتوری در دیگر جاروبرقی دائم کار رقی ها، دارای توان و سرعت کاری بالاتر و استهلاک بسیار پایین هستند. پمپ مکش بخش مهم دیگر جاروی مداوم کار می باشد. پمپ این جارو ها اغلب از نوع ساید چنل و دارای توانایی بالایی در ایجاد خلا هستند. با توجه به لزوم استفاده دائم از این دستگاه ها در محیط های صنعتی سنگین، بدنه آنها از فولاد ساخته شده و کیفیت بالایی دارد. سیستم فیلتراسیون قدرتمند ویژگی دیگر این مکنده هاست که مانع از انتشار ذرات آلاینده به محیط می شود. در این مکنده ها بعلت عملکرد بی وقفه دستگاه در جمع آوری ذرات، امکان گرفتگی فیلتر در بازه های زمانی کم وجود دارد. به همین دلیل یک سیستم یکپارچه نظافت فیلتر برای این دستگاه ها تعبیه شده تا فیلتر بطور منظم نظافت شود. در نتیجه قدرت مکش جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی دائم کار ثابت مانده و عملکرد دستگاه بهینه می ماند. سیستم نظافت فیلتر این مکنده ها با کمپرسور هوا انجام می گیرد.

کاربرد های مکنده دائم کار

استفاده از فولاد ضد زنگ در ساخت بدنه جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی موجب افزایش مقاومت آنها در شرایط سخت کاری و محیط های صنعتی شده است. در نتیجه محیط های سخت صنعتی از این مکنده ها برای جمع آوری مداوم آلاینده ها بهره می برند. انواع گرد و خاک، ماسه، تراشه های تیز، ذرات پودری، ضایعات پلاستیک و شیشه، مواد چرب و روغنی و براده چوب با این دستگاه مکش می شوند. یکی از کاربرد های این مکنده، در صنایع سیمان می باشد. در این صنایع جمع آوری مداوم مواد پودری نشت یافته از روی نوار نقاله با استفاده از سیستم فیلتراسیون قدرتمند اهمیت دارد. عملکرد موتور توربینی القایی مکنده دائم کار به گونه ای است که استفاده 24 ساعته از دستگاه را بدون سایش قطعات و استهلاک و خرابی موتور فراهم می آورد . در صنایع چوب نیز برای جمع آوری پیوسته و مداوم ذرات و براده ها از روی دستگاه ها از جاروبرقی دائم کار رقی صنعتی دائم کار استفاده می شود. البته فیلتر این جاروبرقی دائم کار رقی ها در صنایع چوب بایستی از نوع آنتی استاتیک باشد.

مرتب سازی بر اساس :