مکنده تخصصی

مکنده تخصصی

دستگاه های مکنده تخصصی شباهت بسیار زیادی به دستگاه های جاروبرقی صنعتی داشته و همانند جاروبرقی های صنعتی مجهز به موتور و پمپ خلأ می باشند. خلأ ایجاد شده توسط پمپ موجب مکش مواد به داخل مخزن دستگاه می شود. ساختار مکنده های تخصصی و اجزای تشکیل دهنده آن‌ها چون موتورها، پمپ ها و فیلترها به منظور انطباق با فعالیت های صنعتی، تأمین نیاز صنایع و ماهیت مواد مکش شده دستخوش تغییراتی شده است. جاروبرقی های تخصصی رده های پرکاربردی از دستگاه های جاروبرقی صنعتی به شمار می آیند که بسته به نوع کاربردشان با ویژگی های خاصی مانند محل قرار گیری پمپ و موتور، نوع سیستم فیلتراسیون، نوع مخزن، جنس بدنه و ... متمایز می گردند. مشخصه های ویژه هر یک از جاروهای صنعتی کارایی بهینه دستگاه را در هنگام مکش گونه های خاصی از مواد و آلودگی ها تضمین می نماید.

کارایی مکنده های تخصصی

مکنده های تخصصی، بر اساس تغییرات ایجاد شده در ساختارشان در صنایعی چون صنایع سیمان، پتروشیمی، نساجی، غذایی و دارویی و به منظور مکش مواد خاصی چون الیاف نساجی، پودر های اشتعال زا و سمی، مایعات غلیظ و روغنی به کار می روند. از مکنده های تخصصی علاوه بر مکش مواد آلاینده برای جا به جایی و انتقال مواد نیز در صنایع گوناگون استفاده می شود. این دستگاه ها با جمع آوری مواد اولیه هدر رفته در خطوط تولید و بازگرداندن مجدد آن‌ها به چرخه تولید تأثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری دارند. علاوه بر این استفاده از مکنده های تخصصی در جمع آوری و انتقال مواد بسیار ایمن تر و سریع تر از شیوه های سنتی و دستی می باشد.

مکنده تخصصی صنایع نساجی

در صنایع نساجی، کارخانه های ریسندگی و بافندگی، کارگاه های قالیبافی و دیگر صنایع مشابه آلودگی ها به شکل الیاف سبک و رشته ای هستند که ازدیاد آن ها در محیط مشکلات زیادی را به وجود می آورد. برای جمع آوری الیاف سبک مکنده تخصصی طراحی و ساخته شده است که با عنوان مکنده تخصصی صنایع نساجی شناخته می شود. ساختار مکنده تخصصی نساجی با جاروهای صنعتی متداول تفاوت دارد، بدین صورت که در مکنده های نساجی دهانه مکش در بخش فوقانی دستگاه قرار دارد و موتور و پمپ در بخش تحتانی دستگاه تعبیه شده اند. چنین ساختاری امکان مکش مواد سبک و رشته ای، الیاف، پر و ... را بدون ایجاد گرفتگی در فیلتر و یا آسیب زدن به پمپ فراهم می آورد. در بخش بالایی مکنده تخصصی نساجی فیلتر کیسه ای قرار دارد که مواد درون آن جمع آوری می شوند. فیلتر کیسه ای نوعی از فیلتر است که به شکل یک کیسه بزرگ بوده و به منظور عبور جریان هوا دارای خلل و فرج می باشد.  

مکنده تخصصی صنایع داروسازی

از دیگر مکنده های تخصصی می توان به مکنده تخصصی داروسازی اشاره نمود. این مکنده ها دارای سیستم فیلتراسیون بسیار قدرتمند و کارآمدی هستند که جهت جمع آوری مواد زیر و پودری بسیار مناسب می باشند. فرآیند تولید مواد دارویی در کارخانه های داروسازی با ایجاد آلودگی و یا ضایعات ریز و پودری همراه است. وجود چنین موادی استفاده از مکنده هایی با فیلتراسیون بسیار قوی را ضروری می سازد. این مکنده ها مجهز به فیلتر ستاره ای هستند و در حالت استاندارد نیز فیلتر ایمنی یا فیلتر ثانویه بر روی آن ها قرار دارد. فیلتر ستاره ای ذراتی به کوچکی 1 میکرون و فیلتر ایمنی ذراتی به کوچکی 3/0 میکرون را فیلتر می سازند. هم چنین مخزن مکنده های تخصصی داروسازی از جنس استنلس استیل تولید شده است که تضمین کننده سطح بالای بهداشت و ایمنی می باشد. 

مکنده ضد انفجار

در محیط هایی که با خطر انفجار و آتش سوزی همراه هستند، امکان به کارگیری مکنده های متداول به دلیل احتمال ایجاد جرقه به عنوان یکی از عوامل مهم انفجار، وجود ندارد. مکنده هواکار ضد انفجار یک مکنده تخصصی است که جهت نظافت محیط هایی با خطر انفجار طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این مکنده ها به پمپ ونتوری تجهیز گردیده اند. در این پمپ ورودی هوای فشرده وارد پمپ شده و از داخل کانال ونتوری عبور کرده و از سمت دیگر خارج می شود. به دلیل طراحی یک انشعاب در کانال ونتوری به سمت مخزن مکنده، سرعت بالای هوای فشرده و طراحی دقیق پمپ، در محل کانال یک خلأ نسبی به وجود می آید که در نهایت این خلأ سبب مکش هوا از داخل مخزن به بیرون می گردد. هوای فشرده پمپ ونتوری توسط کمپرسور هوا تامین خواهد شد.


مرتب سازی بر اساس :