جاروبرقی تجاری جاروبرقی تجاری

جاروبرقی تجاری

جاروبرقی تجاری

استفاده از تجهیزات مکانیزه به جای شیوه های سنتی نظافت تاثیر قابل ملاحظه ایی در ارتقا کیفیت و سرعت نظافت دارد. جاروبرقی های تجاری به واسطه بهره مندی از موتور ها و پمپ های قدرتمند در مقایسه با انواع خانگی جاروبرقی تجاری ، توانایی بالایی در نظافت داشته و با جمع آوری انواع آلاینده ها موجب نظافت محیط می گردند. با توجه به نیاز روز افزون استفاده از دستگاه های مکنده امروزه شاهد تولید این دستگاه ها در مدل های متفاوت می باشیم. از این رو انتخاب جاروبرقی مناسب توجه به نیاز های نظافتی محیط تاثیر بسزایی در انتخاب دستگاه مناسب داشته و همین امر موجب افزایش عمر دستگاه، ارتقا کیفیت نظافت و همچنین  کاهش هزینه ها خواهد شد.


ساز و کار دستگاه مکنده

اساس عملکرد دستگاه مکنده همانند دیگر جاروبرقی تجاری ها می باشد. بدین معنی که آلاینده های موجود در محیط به واسطه فشار منفی ایجاد شده در داخل مخزن همراه با جریان هوا به داخل مخزن ددستگاه وارد شده و در نتیجه از محیط حذف می شوند. هر چه میزان توان پمپ دستگاه بیشتر بوده و درصد خلا ایجاد شده در داخل مخزن دستگاه بیشتر باشد، حجم بیشتری از آلاینده ها به داخل مخزن هدایت می شود. برخی از مدل های پیشرفته دستگاه های مکنده مجهز به سیستم فیلتراسیون می باشند. در حالیکه در برخی دیگر وظیفه عملیات فیلتراسیون بر عهده کیسه جاروبرقی که در داخل مخزن دستگاه تعبیه شده است می باشد. هیمن امر مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون می گردد. 


ویژگی های دستگاه های مکنده

با توجه به اینکه حجم آلاینده های ایجاد شده در محیط های تجاری بیشتر از محیط های مسکونی و خانگی می باشد، جاروبرقی های تجاری نسبت به جاروبرقی های خانگی، استحکام بالاتری داشته و از این رو توان بیشتری برای جمع آوری آلاینده ها دارند. مهمترین تفاوت جاروبرقی تجاری ها که موجب دسته بندی و تفکیک آنها در دسته های گوناگون می گردد، در نوع موتور و پمپ دستگاه می باشد. موتور و پمپ دستگاه به عنوان اصلی ترین بخش دستگاه جاروبرقی با ایجاد فشار منفی در داخل مخزن دستگاه، موجب انتقال هوا به داخل مخزن و در نتیجه مکش ذرات آلاینده به داخل مخزن می شود.  با توجه به اینکه حجم کاری در محیط های تجاری و هتلی بیش از محیط های خانگی می باشد، موتور و پمپ جاروبرقی های تجاری از نوع موتور های کلکتوری و پمپ های سانتریفیوژال تقویت شده می باشند. هر چه قدرت مکش دستگاه جاروبرقی تجاری بیشتر باشد توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر از فاصله دورتر بیشتر بوده و هر چه سرعت مکش دستگاه جاروبرقی تجاری بیشتر باشد، سرعت عملیات نظافت افزایش می یابد. 


ساختار بدنه و مخزن مکنده

بدنه جاروبرقی های تجاری معمولا از پلاستیک فشرده بوده و از این رو در مقایسه با انواع صنعتی وزن کمی دارند. همین امر جا به جایی و نقل و انتقال آنها را آسان می کند. برخی از مدل های بزرگ تر  پیشرفته تر مکنده داری بدنه فلزی می باشند که به منظور سهولت در جا به جایی مجهز به ترولی 4 چرخ و دسته ارگونومیک می باشند. مخزن دستگاه های مکنده از جنس پلاستیک یا ورق استیل می باشد. بسته به مدل دستگاه می توان آلاینده ها را مستقیما در داخل مخزن و یا پاکت مخصوص جاروبقی جمع آوری نمود. ضمن اینکه برخی از مدل های جاروی تجاری به واسطه طراحی خاص علاوه بر جمع آوری آلاینده های جامد قادر به جمع آوری و حذف آلاینده های مایع نیز می باشند. 


مزایای استفاده از دستگاه مکنده

با توجه به اینکه دستگاه های جاروبرقی تجاری تجاری برای استفاده در محیط های تجاری، اداری و هتلی که همواره مملو از جمعیت بوده و رعایت سکوت در این محیط ها از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد، طراحی و تولید شده اند از این رو سط صدای پایینی دارند. وزن سبک وابعاد فشرده این دستگاه ضمن اینکه جا به جایی آنها را آسان نموده است بلکه فضای لازم برای نگهداری از دستگاه را نیز به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده است. فیلتر های به کار رفته در این نمونه ها مانع از بازنشر ذرات ریز گرد و غبار در محیط شده و از این رو کیفیت هوای پیرامون را تضمین می نمایند. علاوه بر این تجهیزات جانبی همراه با این دستگاه ها امکان دسترسی به بخش های دشوار و دور از دسترس را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. 


مرتب سازی بر اساس :