جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی

در برخی اماکن نیاز است تا به منظور نظافت و جاروب سطوح هموار و ناهموار از تجهیزات تخصصی قدرتمند تری نسبت به جاروبرقی های متداول استفاده شود،‌ اما بکارگیری جاروبرقی های صنعتی در چنین اماکنی به دلیل هزینه های بالای مکنده صنعتی، صرفه و توجیه اقتصادی ندارد. به همین دلیل برای جاروب سطوحی که نیاز به مکنده های قوی تری نسبت به جاروبرقی های متداول و جاروبرقی های تجاری دارند،‌ می توان از رده جاروبرقی نیمه صنعتی استفاده نمود.


برتری جاروبرقی نیمه صنعتی نسبت به مدل های تجاری

جاروبرقی نیمه صنعتی ساخنار مشابه ایی به جاروبرقی های تجاری دارند. جاروبرقی های نیمه صنعتی نیز همانند جارو های تجاری با ایجاد فشار منفی در مخزن دستگاه، موجب مکش ذرات به داخل دستگاه می گردد، با این تفاوت که موتور ها و پمپ های بکار رفته در این جاروبرقی ها از نوع تقویت شده می باشند. به عبارت دیگرجاروبرقی های نیمه صنعتی داراری یک یا چند پمپ سانتریفوژال تقویت شده می باشند که توسط موتور های کلکتوری تقویت شده به چرخش در می آیند. استفاده از موتور ها و پمپ های تقویت شده در جاروبرقی های نیمه صنعتی موجب افزایش قدرت و سرعت مکش دستگاه ها شده است.


ویژگی های جاروبرقی نیمه صنعتی

بدنه فولادی جاروبرقی های نیمه صنعتی موجب افزایش مقاومت آنها در برابر شرایط سخت کاری شده است. استفاده از فیلتر هایی با سطح فیلتراسیون و مساحت بالا در جاروبرقی های تجاری از دیگر برتری های این مدل از جاروبرقی ها در مقایسه با مدل های تجاری می باشد. فیلتر های به کار رفته در جاروبرقی های نیمه صنعتی معمولا از نوع کارتریجی یا ستاره ایی بوده و اغلب آنها توانایی جداسازی ذرات تا 1 میکرون را دارا می باشند. از آنجایی که منافذ ریز فیلتر در اثر مکش مداوم در معرض گرفتگی قرار داشته و گرفتگی فیلتر مانع از عبور هوا شده و افت مکش را در پی دارد، دستگاه های نیمه صنعتی به منظور بهبود عملکرد و ممانعت از افت مکش دستگاه، مجهز به سیستم نظافت فیلتر می باشند. همچنین دهنه مکش در جاروبرقی های صنعتی زیر فیلتر قرار دارد تا در صورت مکش مایعات با فیلتر تماس برقرار نشود و از آسیب احتمالی به دستگاه جلوگیری شود. امکان تجهیز جاروبرقی های نیمه صنعتی به فیلتر ایمنی هپا نیز وجود دارد.

جاروبرقی های نیمه صنعتی توانایی جمع آوری ذرات آلاینده تا حجم های متوسط را دارا می باشند، اغلب مدل های جاروبرقی نیمه صنعتی علاوه بر مکش مواد جامد و خشک توانایی جمع آوری و مکش مایعات را نیز دارار می باشند. قابلیت جابجایی جاروبرقی های نیمه صنعتی به واسطه طراحی ویژه دستگاه بسیار بالا بوده و کاربر پسند می باشند. به همین دلیل می توان از این مدل از جاروبرقی های صنعتی به عنوان دستگاهی برای کاربرد های سبک و غیر صنعتی استفاده کرد. ابعاد مناسب خرطومی و نازل ها در این مدل از جاروبرقی ها امکان دسترسی کاربر به نقاط دور از دسترس را فراهم می نماید.

موتور کلکتوری و پمپ سانتریفیوژال تقویت شده در جاروبرقی نیمه صنعتی قدرت مکش و کارکرد دستگاه را نسبت به مدل های رایج جاروبرقی بالاتر برده است. بدنه و شاسی این دستگاه فولادی بوده که این امر موجب افزایش عمر مفید جاروبرقی نیمه صنعتی شده و از هزینه های بالای تعمیر نگهداری جاروبرقی تا حدودی جلوگیری می کند. چرخ های این مدل راحت و روان بوده و به همین دلیل به سادگی امکان جابجایی را برای کاربر فراهم می کند و از خستگی بیش از حد کاربر جلوگیری خواهد کرد. مخزن جاروبرقی رده نیمه صنعتی به سادگی جدا شده و امکان حمل آن و تخلیه در مکانی دیگر وجود دارد. در کل این دستگاه نسب به مدل های متداول مکنده قدرت بیشتری داشته و از استحکام و مقاوت بالاتری در مواجه با محیط های پرکاربرد برخوردار است.

مرتب سازی بر اساس :