معرفی جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

۲۰ تیر ۱۳۹۹

در کارخانه های خودروسازی و صنایع وابسته میزان تولید آلودگی بسیار بالا می باشد و نیاز است که برای بهبود روند فعالیت ها در این کارخانه ها از سیستم های نظافتی مکانیزه استفاده کرد. معمولا نظافت این محیط ها به عنوان یک معضل و چالش بزرگ برای صنعتگران شناخته می شود که مبارزه با آن ها را می توان کاری دشوار بیان کرد. امروزه با پیشرفتی که در حوزه سیستم های نظافتی به وجود آمده است انجام این کارها تا حدودی سهولت یافته است. در چنین کارخانه هایی به دلیل وجود آلاینده هایی مانند روغن، براده آهن، گرد و غبار و پودر رنگ در حین روند تولید نیاز به سیستم های نظافتی پیشرفته به شدت حس می شود. یکی از سیستم های نظافتی موثر، جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی می باشد که نظافت محیط کارخانه را به نحو عالی به انجام می رساند. جاروبرقی صنعتی کارخانه صنعتی با قدرت فیلتراسیون بالا می تواند تمام غبارات موجود در محیط را کنترل کرده و از انتشار آن ها در فضای کارخانه به خصوص در خط تولید جلوگیری کند؛ علاوه بر این وجود فیلتر در جاروی صنعتی از گرفتگی و انسداد آن جلوگیری نموده و از این طریق طول عمر دستگاه به نحو قابل توجهی افزایش می یابد.

نظافت صنعتی راهکار موثر مقابله با آلودگی

با توجه به حجم آلودگی های ایجاد شده در کارخانه های خودروسازی استفاده از روش های سنتی یا دستی برای نظافت این محیط ها پاسخ گو نخواهد بود. بنابراین لازم است تکنولوژی ها و دستگاه های حرفه ای و تخصصی که در رابطه با این حوزه به وجود آمده اند، مورد استفاده قرار گیرد. در حقیقت در این حیطه، نظافت صنعتی باید جایگزین نظافت سنتی شود تا پاسخ گوی این حجم از آلاینده ها باشد، آلاینده های صنعتی که خود مشکلات زیادی به بار می آورد. بهره مندی از جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی  برای رفع این گونه آلاینده ها بهترین گزینه به شمار می آید. استفاده از مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی از آن جهت می تواند پیشنهادی موثر در رفع آلودگی ها باشد که ساختاری ارگونومیک دارد و اپراتورها به راحتی و فقط با یک آموزش ساده می توانند از آن استفاده کنند.

 

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

 

کاربرد و طراحی مکنده صنعتی

با توجه به نوع آلودگی هایی که در صنعت خودروسازی وجود دارد مکنده های صنعتی از جمله مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی باید این قابلیت را داشته باشند که هر دو نوع ماده جامد و مایع را از بین ببرند و در واقع طراحی آن ها باید طوری باشد که با هر دو نوع حالت ماده سازگاری پیدا کند. در ساختار مکنده صنعتی از دو فیلتر جداگانه استفاده شده است که این امکان را به وجود می آورد تا مواد جامد و مایع را از هم جدا کرده و مکش را به صورت بهینه انجام دهد. با توجه به این که جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی در شرایط کاری سخت و دشواری مورد استفاده قرار می گیرد، باید در طراحی آن به نکات ویژه ای توجه داشت. در واقع باید گفت این دستگاه ها باید پر قدرت و مستحکم باشند و توانایی کارکرد طولانی و پیوسته در محیط کارخانه را داشته باشند. بنابراین لازم است در طراحی جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی از موتوری قدرتمند استفاده کرد. از ویژگی های دیگری که در طراحی جاروی صنعتی کارخانه خودروسازی باید به آن توجه کرد می توان به گنجایش بالا، سطح صدای پایین، وزن پایین، صرفه جویی در زمان و وسعت مکش بالا اشاره کرد.

 

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

 

گاهی در محیط کارخانه های خودروسازی لازم می شود مکش مواد از قسمت هایی که دسترسی به آن ها دشوار است، انجام گیرد به همین دلیل نازل هایی مناسب و دارای طراحی ویژه قابل نصب بر روی مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی ، به کار می رود. هم چنین به دلیل این که کارخانه های خودروسازی یک محیط صنعتی سخت می باشند باید در طراحی بدنه جاروی خودروسازی بسیار توجه کرد و آن را با مواد مقاوم ساخت که در این میان فولاد یکی از مقاوم ترین و مناسب ترین مواد برای ساخت بدنه جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی است. البته در مواقعی که محیط همواره درصد بالایی از رطوبت را دارا باشد جنس بدنه باید از جنس استیل ضد زنگ باشد. از جمله موارد کاربردی برای مکنده صنعتی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱_ جمع کردن مواد پودری در خط تولید

۲_ جمع آوری مواد سمی

۳_ جلوگیری از برگشت ذرات به محیط

۴_ جمع آوری مواد سنگین و درشت

۵_ جمع آوری مواد اشتعال زا

 

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

 

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

صنعت خودروسازی یکی از صنایع مهم در همه کشور ها می باشد و در ایران هم صنعت خودروسازی بعد از صنعت نفت، مهم ترین صنعت شناخته می شود که بحث رفع آلودگی ها در آن بسیار مهم است. با توجه به مواردی که در رابطه با چگونگی طراحی و کاربرد مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی بیان گردید، می توان به اهمیت و ضرورت استفاده از آن پی برد. این نوع جاروبرقی ها را می توان قوی ترین جاروبرقی در بین نمونه های دیگر دانست و می توان این گونه اظهار داشت که در جمع آوری انواع آلاینده های سخت صنعتی مانند روغن، ذرات فلزی و … کاربرد استثنایی دارد. بدون تردید پسماندهایی مانند براده های فلز یا روغن به راحتی و با شیوه های دستی قابل جمع آوری نیستند و همان طور که با یک فضای صنعتی سر و کار داریم، باید تجهیزات حذف چنین ضایعات و پسماندهایی نیز صنعتی و با مقاومت بالا باشند و مکنده های صنعتی بهترین گزینه تلقی می شوند.

 

مزایا و کارایی جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

با توجه به گسترشی که در استفاده از جاروی صنعتی کارخانه خودروسازی دیده می شود، این نوع مکنده ها از  مزیت ها و کاربردهای فراوانی برخوردار هستند که مورد توجه و اقبال صنعتگران قرار گرفته اند. در واقع شاید اصلی ترین هدفی را که در استفاده از این نوع مکنده ها وجود دارد، می توان هدفمند سازی فعالیت ها دانست که مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی با توجه به مزایا و ویژگی هایی که دارد قادر خواهد بود به این هدفمند سازی کمک کند. از جمله مزایای جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- جمع آوری هر چه سریع تر آلودگی از محیط

۲- تولید محصول با کیفیت بیشتر

۳- افزایش ایمنی محیط

۴-کاهش حوادث جانی در محیط کار

۵- جمع آوری مواد از گوشه و کنار دستگاه های موجود در خط تولید

۶- جلوگیری از ایجاد آلودگی های تنفسی

۷- کاهش نیاز به نیروی کار انسانی

۸- ایجاد امکان جداسازی مواد خشک از مواد مایع

 

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :