راهنمای استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

نظافت و شستشوی فضاهای صنعتی و وسیع با استفاده از شیوه های سنتی که با استفاده از یک سطل آب و تی عملیات نظافتی را انجام می دهند کیفیت مطلوبی ندارد. اما استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری دستگاه های مکانیزه ایی چون دستگاه های اسکرابر در انجام امور نظافتی می تواند نظافت موثری را در زمانی کوتاه ارائه نماید. این دستگاه ها با استفاده از آب و مواد شوینده به صورت خودکار آلودگی های چسبیده بر روی سطح را نظافت می نمایند از این رو این کاربر تنها وظیفه هدایت دستگاه در مسیر مورد نظر را بر عهده دارد.


اسکرابر صنعتی و نظافت صنعتی سطوحدستگاه های کف شوی خودرویی مجهز به صندلی کاربر بوده و اپراتور با نشستن بر روی صندلی دستگاه را هدایت می نماید. نشستن کاربر روی صندلی در حین انجام نظافت توان کاربر را برای انجام نظافت های طولانی بیشتر کرده و از اینم رو راندمان کاری بالا تر می رود. از آنجایی که پهنای نظافتی و ظرفیت مخازن این دستگاه ها در مقایسه با نمونه های دستی بیشتر می باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر شده و تعدد دفعات تخلیه و تعویض آب مخازن آب تمیز و آب کثیف در حین انجام نظافت کاهش می یابد. از این رو توجه به ابعاد محیط نظافتی راهنمای خوبی برای تهیه دستگاه اسکرابر مناسب می باشد.

 


چگونگی استفاده از دستگاه اسکرابر

اسکرابر سرنشین دار و نظافت اماکن صنعتیمسلم است که استفاده از شیوه های سنتی نظافت نمی تواند نیاز های نظافتی محیط را کاملا بر طرف سازد اما استفاده از دستگاه کف شوی علاوه بر تسریع در انجام عملیات، نظافت با کیفیت و موثری را ارائه می دهد . به منظور استفاده از دستگاه کف شوی برای شستشو و نظافت سطوح بهتر است که آلاینده های سطحی را کاملا جمع آوری نموده و پس از آن از دستگاه کف شوی برای شستشو استفاده نمایید. این کار علاوه بر افزایش عمر سامانه مکش دستگاه از ایجاد خراش ناشی از کشیده شدن آلاینده بر روی کف پوش ها ممانعت کرده و تاثیر قابل ملاحظه ایی در افزایش عمر مفید آنها دارد. در نهایت از پر بودن مخزن آب تمیز و مواد شوینده اطمینان حاصل نمایید. برخی از دستگاه قابلیت کار بدون حضور آب را نداشته و در چنین شرایط کاری آسیب پذیر می باشند.


اسکرابر سرنشین دار و نظافت اماکن وسیعپس از اطمینان از فعال بودن سیستم برس، پاشش آب و مکش دستگاه، با توجه به جهت حرکت کف شوی عملیات نظافت را از دور ترین نقطه به درب ورود شروع نموده و دستگاه را در مسیر های موازی و مستقیم هدایت نمایید. در برخی از مدل های دستگاه کف شوی، میزان پاشش آب و فشار رو به پایین بر روی برس قابل تنظیم می باشد. توجه به حجم مخزن آب کثیف و تخلیه به موقع آن از دیگر موارد ضروری می باشد. در صورتی که دستگاه کف شوی از نوع باتری دار می باشد پس از اتمام کار حتما دستگاه را به منظور شارژ و آماده بودن برای استفاده در نوبت های بعدی به منبع تغذیه متصل نمایید.استفاده از ماده شوینده در دستگاه کف شوی

اسکرابر سرنشین دار و نظافت صنعتی

به منظور استفاده از ماده شوینده در نظافت با دستگاه های اسکرابر بهتر است که ابتده مخزن آب تمیز دستگاه را با حجم مناسب از آب پر نموده و در نهایت مقدار مناسبی از ماده شوینده را به آن اضافه نمود. در چنین مواقعی به منظور کنترل و مدیریت حجم کف در مخزن آب کثیف از مواد کف زدا استفاده می شود . به منظور شستشو و نظافت سطوح بسیار کثیف به جای استفاده از مقدار بیشتر از مواد شوینده می توان از عملیات پیش شستشو همراه با مقدار مقدار اندکی از ماده شوینده استفاده نمود. شسشتو و نظافت کامل مخزن آب کثیف با از بین بردن کامل عوامل کف کننده نقش موثری در کنترل حجم کف در دفعات بعدی استفاده از دستگاه دارد. علاوه بر این ها شستشو و نظافت بخش های مختلف دستگاه مانند شیلنگ، فیلتر و تی نقش مهمی در افزایش طول عمر مفید دستگاه اسکرابر صنعتی دارد.


نگهداری از دستگاه کف شور

اسکرابر خودرویی و نظافت سریع با دستگاه کف شویبه منظور افزایش عم رمفید دستگاه بهتر است که همیشه پس از پایان عملیات شستشو مخازن آب تمیز و آب کثیف را تخلیه و نظافت نموده و دستگاه را در محلی خشک نگهداری نمایید. در صورت عدم استفاده از دستگاه برای مدت طولانی بهتر است باتری های ان را خارج نمایید، این کار نقش مهمی درافزایش عمر دستگاه دارد. رعایت نکات ایمنی چون استفاده از پوشش های مناسب در حین انجام عملیات نظافت مانند دستکش، ماسک و عینک اهمیت ویژه ایی در حفظ سلامت کاربر دارد.


لینک های مفید:

دستگاه زمین شور : فهرست محصولات

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :