مقالات آموزشی

مکنده صنعتی و کاربردهای آن در صنایع

امروزه پیشرفت صنایع و کارخانه ها با آلودگی محیطی رو به افزایش همراه است که بهره گیری از تجهیزات مکانیزه نظافتی مانند دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته در این مکان ها برای حفظ سلامت کارکنان حاضر در محیط و خطرات پیشروی آن ها و جلوگیری از پخش ضایعات ریز، بسته به میزان و نوع آلودگی در صنایع صنعتی و نیمه صنعتی ضروری می باشد. چرا که این گرد و غبار و ذرات ریز با حجم بسیار زیاد به صورت متراکم و حجیم به آسیب سیستم تنفسی منجر می شود و یا سبب کاهش کیفیت محصولات تولید شده نهایی گردد و بنابراین انجام فرآیندهای اصولی نظافت در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی حیاتی و ضروری خواهد بود.

ویژگی های دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته

دستگاه های مکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی پیشرفته دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که برخی از آن ها عبارت اند از :

دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته۱- مقرون به صرفه
۲- طراحی و تولید شده در انواع مختلف با عملکرد یکسان
۳- عملکرد سازگار با محیط و شرایط
۴- مجهز به موتورمکنده قوی
۵- مکش قابل توجه و بسیار بالا

 

 

کاربردهای جاروبرقی صنعتی

از مهم ترین کاربردهای دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جاروبرقی صنعتی۱- جمع آوری آلودگی های حاصل از فرآیندهای تراشکاری فلزات، صاف کاری فلزات برش پلاستیک و جوشکاری،برش چوب و فرآینده های شیمیایی، صنایع هوا وفضا، تعمیرگاه های اتومبیل، کابینت سازی، الکترونیک، آزمایشگاه ها، صنایع فلزکاری
۲- جمع آوری مواد پودری و ریز مانند خاکستر
۳- امکان جمع آوری مواد سمی و اشتعال زا
۴- پاکسازی خط تولید از مواد پودری
۵- قدرت و سرعت بالا
۶- گنجایش بالا برای جمع آوری مواد سنگین و درشت مانند سنگ
۷- طراحی شده جهت استفاده در شرایط سخت
۸- سخت کار و دائم کار
۹- سیستم فیلتراسیون قدرتمند
۱۰- انتقال آسان به مکان مورد نظر
۱۱- سطح صدای پایین
۱۲- صرفه جویی در زمان
۱۳- وسعت مکش بالا
۱۴- جلوگیری از برگشت ذرات به محیط
۱۵- استفاده به منظور تخلیه سیلوها
۱۶- کاهش میزان تعمیرات و نگه داری ماشین آلات صنعتی

 

مکنده صنعتی کارخانه های سیمان

جارو برقی صنعتیبه طور معمول در کارخانه های سیمان مقدار زیادی از مواد اولیه و محصولات سالانه در محیط پراکنده و به هدر می رود که این مسئله باعث به بار آمدن خسارات جبران ناپذیر مالی می شود. به همین منظور برای مبارزه با این دست مشکلات و بهبود روند نظافت در این مکان ها و جلوگیری از ایجاد خطرات و بیماری برای افراد شاغل در محل و کاهش خطرات زیست محیطی و بالا بردن کیفیت نظافت، نیاز به استفاده از یک دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته احساس می شود که روشی مناسب برای تحقق این اهداف محسوب می باشد. مکنده دائم کار در صنایع و کارخانه های سیمان برای نظافت خط تولید، محوطه و انبارها، انتقال و گردآوری مواد استفاده شده و برای بازگشت آن ها به چرخه تولید مورد کاربرد قرار می گیرد.

 

 

 

 

دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته صنایع غذایی

مکنده صنعتیدر محیط صنایع غذایی به دلیل تولید مواد پودری مانند شکر و آرد، تجمع گرد و غبار که هنگام تولید مواد در محیط پخش می شوندخطرآفرین می باشد و تنها یک جرقه باعث انفجار و نیز حساسیت های بهداشتی و ضد آلودگی و باکتریایی محصولات می شود. مکنده به عنوان یک وسیله خدماتی کاربردی، برای صرفه جویی هزینه های افراد به کار می رود و نیاز به کارگر خدماتی را به حداقل می رساند. نظافت محیط و جمع آوری مواد و ضایعات با توجه به حساسیت های بهداشتی در از میان بردن مشکلات و ایمنی در محیط کار استفاده می گردد.

 

 

 

 

جاروی صنعتی صنایع داروسازی

جاروبرقی صنایع داروسازیدر محیط هایی که تولید و بسته بندی دارو انجام می شود، آلودگی و گرد و غبار بسیار زیادی وجود دارد، در صورتی که این مشکل مرتفع نشود منجر به تولید محصولی بی کیفیت و بی اثر برای بیماران نیازمند می شود و پس برای ایجاد ایمنی و بهداشت کارکنان و تولید محصولات با کیفیت، نیاز به دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته وجود دارد که استفاده از آن در جمع آوری می تواند به پاکسازی خط تولید از مواد پودری و مواد سمی و اشتعال زا کمک شایان توجهی را ایفا کند.

 

 

 

 

مکنده صنایع فولاد

دستگاه مکنده صنعتی پیشرفتهجز عمده و لاینفک در صنایع فولادی، سنگ آهن محسوب می شود، پودر سنگ آهن از مواد پودری محسوب می شود که بر روی سطوح باقی می ماند این مکنده صنعتی با استفاده از پمپ مکش می تواند مواد پودری را دوباره به چرخه تولید بازگرداند.

 

 

 

 

 

دستگاه مکنده صنعتی پیشرفته صنایع آلمینیوم

مکنده صنعتیاز پرکاربردترین صنایع آلمینیوم محسوب می شود که در آن فلز به روش های مختلف تغییر می کند و شرایط آن کاملاً متفاوت است و قطعات بزرگ به دلیل این که مملو از گرد و غبار آلمینیوم اشتعال زا هستند، اکسید آن ها مانع از پخش اکسیژن و وقوع واکنش شیمیایی می گردد و می تواند خطرساز باشد. از این روی استفاده از مکنده در این صنعت راهکاری کارآمد به شمار می رود.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا