واترجت صنعتی و کاربردهای متنوع آن

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

برای شستشوی انواع سطوح، استفاده از واترجت صنعتی یکی از بهترین گزینه ها می باشد. اساس کار واترجت بر اساس افزایش فشار آب می باشد و با پاشش آن بر روی سطح موجب از بین رفتن آلودگی می شود. این فشار زیاد آب توسط اهرم های تنظیم فشار قابل تنظیم شدن می باشد تا بتوان برای سطوح و تجهیزات گوناگون از آن استفاده نمود. دستگاه های واترجت آب گرم قادر است با سیستم پیشرفته خود دمای آب را از ۸۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد تغییر دهد که این دما سرسخت ترین لکه ها را از بین می برد. به عنوان مثال دستگاه واتر جت صنعتی قادر است بسیاری از آلودگی های سخت مثل جرم، خزه، قارچ، چربی و هر نوع دیگری را که حذف آن دشوار است، از میان بردارد.

فشار، جریان و دما

مدل های متنوع دستگاه های قابلیت تنظیم میزان فشار، جریان و دمای آب خروجی را دارد و این امر موجب می شود انواع آلودگی های سطوح مختلف حذف گردند. جنس سطح مورد نظر، نوع آلودگی و شدت آن تعیین کننده میزان فشار، دبی و دمای آب خروجی خواهد بود و باید متناسب با سطح مورد نظر انتخاب شود. برای از بین بردن آلودگی های سرسخت و خشن واترجت با فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای حذف آلودگی های حجیم باید دبی آب بیشتر . اگر سطح مورد نظر به آلودگی های چرب و روغنی آغشته شده باشد واتر جت آب گرم قادر به حذف این آلودگی خواهد بود.

کاربرد دستگاه کارواش صنعتی در فعالیت های گوناگون

از واترجت صنعتی در حوزه های مختلف می توان استفاده کرد و هیچ محدودیتی ندارد.

. از واترجت صنعتی برای شستشوی وسایل نقلیه ، ماشین آلات ساخت و ساز ، ماشین آلات راه سازی، ماشین آلات کشاورزی، تاسیسات صنعتی و … استفاده کرد.

. نمای ساختمان ها، سطح زمین، کف پوش ها ، آب نماها، استخر ها ، در و پنجره ، حیاط، حفاظ و نقاط دور از دسترس مانند سقف ها و زوایا و گوشه ها.

. همچنین در  کارخانه های تولیدی و فرآوری محصولات غذایی، آشپزخانه های صنعتی، هتل ها، رستوران ها، گلخانه ها، مراکز پرورش دام و طیور و …می توان از واتر جت صنعتی استفاده کرد.

. واترجت های صنعتی با فشار بالای ۵۰۰ بار در گروه واترجت های فوق فشار قوی قرار می گیرند و جهت انجام عملیات های سخت مانند برش و تخریب بتن، رنگ بری فلزات و … به کار گرفته می شود. استفاده از واترجت مزیت های بی شماری دارد.

انواع واترجت صنعتی با توجه به فشار عملیاتی زیاد

واترجت صنعتی در انواع مختلف تولید می شود که با توجه به فشار عملیاتی آن می توان در دسته های مختلف از آن استفاده کرد.

. واترجت با فشار کم(کارواش خانگی)

این رده از دستگاه ها در رده زیر ۱۳۰ بار تهیه و تولید می شوند که برای آلودگی های با شدت کم و شستن بدنه خودرو و کار های سبک خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

. واترجت فشار قوی

این رده از دستگاه ها در بازه ۱۳۰ تا ۵۰۰ بار است. برای حذف آلودگی های سخت تر از آن استفاده می شود. این رده در دو مدل تکفاز و سه فاز تولید می شود و برخی از آن ها بنزینی می باشد.

. واترجت صنعتی فوق فشار قوی

این رده بالاتر از ۵۰۰ بار می باشد و به منظور شستشوی سطوح با آلودگی های عمیق و رسوب زدایی از آن استفاده می شود. دارای انواع الکتریکی و بنزینی می باشد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :