کاربرد واترجت در مصارف خانگی

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

دستگاه واترجت یا همان کارواش های خانگی، کارآیی ویژه ایی در نظافت و شستشوی سطوح آلوده دارند. این دستگاه ها به واسطه استفاده از نازل های گوناگون و جهت دهی به جریان آب پاشش شده توانایی بالایی در نظافت آلاینده هایی چون دوده و روغن دارند. از جمله کاربرد های این دستگاه ها در امور نظافتی ساختمان های مسکونی می توان به موارد زیر اشاره نمود.شستشوی نرده ها و مبلمان فضای باز با استفاده از کارواش دستی

کارواش صنعتی یا واترجت برای نظافت صنعتیشستشوی دستی نرده ها و مبلمان فضای باز بسیار زمان بر بوده و به نیروی زیادی نیاز دارد. در حالیکه استفاده از دستگاه هایی چون واترجت یا کارواش خانگی با استفاده از پاشش مناسب آب در زمانی کوتاه تمامی آلودگی های سطحی را از بین می برد.

نمای سنگی و آجری بیرونی ساختمان

شستشو و نظافت نمای بیرونی ساختمان با استفاده از شیوه های سنتی بسیار دشوار و زمان بر می باشد، از این رو امکان نظافت مستمر و مداوم این سطوح امکان پذیر نمی باشد، اما استفاده از دستگاه واترجت خانگی برای شستشو و نظافت سطوح بیرونی ساختمان بسیار مقرون به صرفه بوده و علاوه بر این موجب کاهش خطرات احتمالی نیز می گردد. دستگاه های کارواش خانگی با استفاده از از پاشش پر فشار اب و مواد شوینده تمامی جرم ها و آلودگی های نشست کرده بر روی سطوح و شیار ها را از بین می برند.


شستشوی پارکینگ و درب ورودی ساختمان

واترجت و نظافت پارکینگهمانطور که پیش تر اشاره شد، دستگاه های واتر جت خانگی با استفاده از پاشش پر فشار اب و مواد شوینده تمامی الاینده های چسبیده به سطوح را نظافت می نمایند. از این رو توانایی بالایی در نظافت سطوح پارکینگ و بر طرف نمودن انواع جرم ها و آلودگی های چسبنده دارند. اگر چه این دستگاه ها توانایی بالایی در نظافت و شستشوی سطوح دارند اما استفاده از پاشش پر فشار آب بر روی سطوح شیشه ایی می تواند خطر آفرین باشد، از این رو بهتر است که در شستشوی درب هایی که از شیشه در ساخت آنها استفاده شده احتیاط لازم را انجام داد.


شستشوی باربیکیو

شستشو و نظافت باربیکیو ها یکی از دشوارترین امور نظافتی در ساختمان های مسکونی می باشد. استفاده از شیوه های سنتی در نظافت این منقل ها نمی تواند تمامی آلاینده های چرب و روغنی را بر طرف سازد اما دستگاه های واتر جت خانگی با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح را نظافت می نمایند.


از بین بردن تار های عنکبوت و لانه زنبور

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی از دیگر موارد مصرفی این دستگاه ها می توان به از بین بردن لانه های عنکبوت ها و زنبور ها در مناطق گرمسیری اشاره نمود. مسلم است که کندن و جا به جا نمودن لانه زنبور به شیوه دستی امکان پذیر نمی باشد.

نظافت و شستشوی سنگ فرش ها و کف پوش های حیاط، پاسیو و بالکن

سنگ فرش ها و کف پوش های حیاط، بالکن و درب ورودی معمولا به واسطه قرار گرفتن در فضای بیرونی و تردد افراد بسیار الوده و کدر می باشند. نظافت با کیفیت این بخش ها تنها با استفاده از دستگاه اهی کارواش خانگی امکان پذیر می باشد.


شستشوی قایق، موتور و ماشین با واترجت

کارواش دستی و شستشوی خودرو هادستگاه های کارواش سیار کاربرد ویژه ایی در نظافت و شستشوی بدنه و موتور قایق ها و ماشین ها دارند. این دستگاه ها با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح را نظافت می نمایند.

نظافت تجهیزات و ماشین چمن زنی

معمولا تجهیزات و ماشین آلات چمن زنی به واسطه ارتباط مستقیمی که با گل و لای دارند بسیار آلوده می باشند. عدم نظافت و از بین بردن گل و لای و باقی مانده چمن از قسمت های داخلی این دستگاه ها تاثیر مستقیمی در کاهش عمر مفید آنها دارد. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی بسیار دشوار و زمان بر می باشد اما دستگاه های کارواش خانگی بالاترین کیفیت نظافتی را در زمانی کوتاه انجام می دهند.


دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :