مقالات آموزشی

معرفی واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم

خدمات پس از فروش که به ارائه خدمات ، قطعات و پشتیبانی بعد از فروش یک دستگاه یا ابزار مربوط می شود، از اهمیت زیادی برای مشتریان برخوردار است. این خدمات برای شرکت ارائه دهنده دستگاه نیز اهمیت داشته و انجام صحیح آن موجب رضایت مندی مشتری می گردد. شرکت توسعه صنعتی بازرگانی ابراهیم که بعنوان یک شرکت پیشرو در عرصه تامین تجهیزات نظافت صنعتی شناخته می شود ، از همان ابتدای فعالیت خود، واحد خدمات پس از فروش خود را به متخصصین و تکنسین های آموزش دیده تجهیز نموده است. این خدمات در کنار ارائه دستگاه های نظافتی از شرکت های معتبر اروپایی ، تا حد زیادی رضایت مشتریان را فراهم آورده است. واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم، خدمات مختلفی در زمینه قطعات یدکی و مصرفی و تجهیزات جانبی، تعمیر دستگاه ها و پشتیبانی فنی ارائه می دهد. در ادامه ، این خدمات بطور کامل شرح داده می شود.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروشبخش خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم دارای فضایی با مساحت بیش از ۸۰۰۰ متر مربع است که از کارشناسان فنی و متخصصین زبده بهره می برد. این بخش از لحاظ گستردگی و تنوع قطعات یدکی در سطح بالایی قرار داشته و تمامی نیاز های خریداران دستگاه های نظافت صنعتی را بر آورده می نماید. این قطعات از شرکت ارائه دهنده دستگاه تامین شده و از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد. بطور کلی واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم شامل سه بخش انبار محصولات ، انبار قطعات یدکی و تجهیزات جانبی و بخش خدمات فنی تشکیل شده است.

 

 

اهداف واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم

واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم با اهداف زیر در گرمدره کرج بنا شده است.

مشاهده محصولات توسط مشتری

واحد خدمات پس از فروشاز اهداف اولیه واحد خدمات پس از فروش شرکت ابراهیم ، فراهم نمودن شرایطی جهت بازدید مشتری ها و فعالان بخش های مختلف صنعتی ، تجاری و .. از محصولات شرکت می باشد. در این انبار ، مشتری ها می توانند محصولات را مشاهده نموده و با عملکرد آن ها از نزدیک آشنا شوند. در نتیجه امکان انتخاب مناسب دستگاه مورد نیاز افراد به خوبی فراهم می گردد.

 

 

 

رفع نیاز خریداران

انبار شرکت ابراهیم ، شامل طیف گسترده ای از قطعات یدکی ، مصرفی و تجهیزات جانبی می شود. این قطعات از کمپانی تولید کننده اصلی دستگاه تهیه شده و نیاز مشتریان را بر طرف می نماید. قطعات یدکی برای حل مشکلات احتمالی دستگاه ها یا تعویض قطعات فرسوده و تجهیزات جانبی به منظور افزایش کارایی دستگاه در این انبار ها موجود هستند. شرکت ابراهیم تمامی محصولات و قطعات یدکی و تجهیزات جانبی خود را با گارانتی یکساله و خدمات پس از فروش ۱۵ ساله ارائه می دهد.

 

تعمیر دستگاه ها

تعمیر اسکرابردستگاه های نظافت صنعتی ارائه شده توسط شرکت ابراهیم تماما از شرکت های برتر تولید کننده در دنیا فراهم می شوند و بنابراین از کیفیت ساخت و طول عمر بالایی برخوردار هستند. اما در بعضی مواقع ، عدم مراقبت از دستگاه یا عوامل دیگر می تواند در عملکرد آن وقفه ایجاد کند. در این شرایط ، مشتری از طریق ارتباط با شرکت می تواند در سریع ترین زمان ممکن ، تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت نماید. روند کلی ارائه خدمات توسط شرکت ابراهیم با تماس مشتری از طریق شماره ۸۷۱۸۴ آغاز می شود. با تماس مشتری ، ابتدا اطلاعات فنی توسط کارشناسان متخصص شرکت به مشتری ارائه می گردد تا مشکل به صورت تلفنی بر طرف شود. در نتیجه افراد بدون صرف کمترین هزینه می توانند بسیاری از مشکلات را تنها با تماس با واحد خدمات حل و فصل نمایند. اگر مشکل توسط مشاوران تلفنی حل نشود، شرکت قادر است متخصصین زبده خود را در اسرع وقت به محل دستگاه اعزام کند. همچنین افراد می توانند دستگاه های قابل حمل و کوچک خود را شخصا به تعمیرگاه مرکزی شرکت ابراهیم بیاورند تا کارشناسان متخصص به آن ها خدمات رسانی کنند.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا