مقالات آموزشی

اساس عملکرد دستگاه پولیشر و چگونگی استفاده از آن

در مجتمع های بزرگ و اماکن وسیع به منظور انجام هر چه بهتر و با کیفیت تر عملیات شستشو و نظافت، از برنامه های منظمی برای نظافت استفاده می شود. استفاده از راهکار های موثر و کارآمد نظافتی مانند استفاده از تجهیزات مکانیزه  و صنعتی نظافت موجب بهینه سازی و ارتقا کیفیت عملیات شستشو و نظافت می گردد. در برخی مواقع با وجود اینکه شستشو و نظافت سطوح کف به صورت منظم و پیوسته انجام می شود اما درخشش و کیفیت نظافتی مورد انتظار ایجاد نمی شود. علت این امر وجود خط و خش بر روی کفپوش ها می باشد. به منظور حذف خط و خش ایجاد شده بر روی کفپوش ها، دستگاه پولیشر گزینه ای ایده آل و مناسب می باشد.دستگاه پولیشر چیست؟

پولیشر و پرداخت سطوحپولیشر دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای جلا دهی سطوح کف می باشد. اجزای اصلی این دستگاه عبارتند از: برس یا پد، مخزن آب تمیز، و دسته قابل تنظیم. چرخش دورانی و پر سرعت برس یا پد دستگاه پولیشر، با تولید گرما و حذف خراش های ایجاد شده برروی کفپوش ها موجب درخشش و صیقلی شدن سطوح می گردد. اگرچه در صورت عدم آشنایی با دستگاه، استفاده و کار با آن دشوار می باشد اما استفاده از راهنمای گام به گام استفاده از پولیشر، موجب سهولت در استفاده از دستگاه می گردد:مرحله اول: خالی نمودن اشیا و وسایل موجود در محیط

پولیش و دستگاه پولیشربه منظور استفاده از دستگاه پولیشر در ابتدا، اشیا و وسایل اضافی موجود در محیط همانند میز ها، صندلی ها و کمد ها را تخلیه نمایید. در صورتی که امکان تخلیه محیط فراهم نباشد با قرار دادن اشیا در کنار دیوار ها و گوشه ها حداکثر فضا را برای حرکت و مانور دستگاه پولیشر فراهم نمایید.
مرحله دوم: انتخاب پد یا برس مناسب با جنس کفپوش ها برای کف ساب

به منظور عملکرد بهینه دستگاه پولیشر توجه به جنس کفپوش ها و همچنین انتخاب پد یا برس مناسب با نوع عملیات اهمیت بسیاری دارد. مسلما استفاده از برس یا پد مناسب سختی بیش از سختی قابل تحمل کفپوش ها داشته باشد می تواند آسیب های پر هزینه ای بر کفپوش ها وارد نماید.
مرحله سوم: شروع عملیات از موقعیت مناسب

پولیش و پرداخت سطوح با استفاده از پولیشردستگاه پولیشر دستگاهی برقی بوده و انرژی لازم برای فعالیت خود را از طریق کابل برق تامین می نماید از این رو وجود پریز و یا دسترسی به پریز برای شروع عملیات پولیش ضروری می باشد. یکی از نکات مهم و تخصصی در عملیات پولیش زنی شروع عملیات از دور ترین بخش نسبت به درب ورودی می باشد. در این حالت از حرکت بر روی سطوح صیقل داده شده ممانعت می شود.مرحله چهارم: استفاده از واکس و مواد جلا دهی همراه با دستگاه ساب

استفاده از مواد پولیش و واکساستفاده از واکس و مواد جلا دهی موجب اثر بخشی بیشتر دستگاه پولیشر می شود. در این مرحله می توان از واکس های مناسب یا مواد جلا دهنده استفاده نمود. در این حالت می توان سطوح کف را مستقیما به مواد جلا دهنده آغشته نمود و یا واکس را برروی پد یا برس دستگاه ریخته و پس از ان عملیات پولیش را انجام داد.مرحله پنجم: مطالعه دقیق دفترچه راهنمای دستگاه کف ساب

پولیشر و پرداختاساس کار با دستگاه های پولیشر آسان می باشد. مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه پولیشر، موجب آشنایی کاربر با کنترل پنل دستگاه می شود. تسلط کاربر بر روی کنترل پنل دستگاه، موجب سهولت در کاربری و کنترل دستگاه پولیشر می گردد.
مرحله ششم: پوشش دهی کلیه قسمت های کفپوش ها

پولیشر و پرداخت سطوحبه منظور افزایش کیفیت پولیش زنی و پوشش دهی کامل سطوح کف انجام عملیات پولیش زنی بر اساس یک الگوی ثابت در طول اتمام فرایند ضروری می باشد. استفاده از یک الگوی حرکتی ذهنی، موجب می شود که تمامی بخش های کفپوش ها صیقل داده شود.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا