مقالات آموزشی

شستشوی حرفه ای فرش و موکت با دستگاه فرش و موکت شوی

فرش و موکت از متداول ترین کفپوش هایی هستند که از دیرباز تا کنون در بسیاری از منازل، اماکن مذهبی، مراکز تجاری، هتل ها، اقامتگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. فرش و موکت در زیبایی بخشیدن به یک محیط نقش مؤثری دارند و علاوه بر آن پوشش هایی نرم و راحت به شمار می آیند. رفت و آمدهای پی در پی به ویژه در اماکن عمومی به کثیفی و آلودگی فرش و موکت منجر می شود و با توجه به این که تار و پود فرش و موکت مستعد انباشت آلودگی هستند، نباید نسبت به آلودگی این سطوح بی تفاوت بود. در این شرایط شستشوی فرش و موکت در محیط های پر تردد کاملاً ضرورت دارد و جهت حفظ پاکیزگی محیط، جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و حفظ زیبایی محل باید در بازه های زمانی مناسب و منظم اقدامات لازم صورت گیرد. یکی از راهکارهای کلیدی بهره مندی از تجهیزات مکانیزه شستشوی فرش و موکت یعنی دستگاه فرش و موکت شوی به شمار می آید.

 

ویژگی دستگاه فرش و موکت شوی صنعتی

دستگاه فرش شویشستشوی مؤثر و با کیفیت سطوح کف فرش شده با استفاده از دستگاه تخصصی فرش و موکت شوی صنعتی انجام می پذیرد. این رده از دستگاه های مکانیزه نظافتی از سه بخش اصلی شامل برس غلطکی، مخازن جداگانه آب تمیز و کثیف و سیستم مکش تشکیل شده است. کاربرد چنین تجهیزاتی امکان شستشوی عمیق فرش و موکت را بدون آسیب دیدگی الیاف و تار و پود آن ها فراهم نموده و به دلیل وجود سیستم مکش سرعت خشک شدن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

 

 

 

شستشوی عمقی با دستگاه فرش و موکت شوی

دستگاه موکت شویلکه هایی که بر روی سطح فرش و موکت به چشم می خورد آلودگی های سطحی هستند و باید توجه داشت که آلودگی ها به راحتی به عمق الیاف نفوذ می کنند و این کثیفی ها به راحتی با چشم قابل دیدن نیستند. بنابراین در این حالت نمی توان به یک نظافت سطحی بسنده کرد و باید شستشو به صورتی باشد که تار و پود فرش به طور کامل شستشو شوند. به منظور شستشوی عمیق و کامل فرش و موکت می توان دستگاه مکانیزه فرش و موکت شوی را مورد استفاده قرار داد.

 

 

 

طراحی ارگونومیک

فرش و موکت شوی صنعتیدستگاه شستشوی فرش و موکت به گونه ای طراحی شده است که کاربران به سادگی قادر به استفاده از آن خواهند بود. ویژگی منحصر به فرد این دستگاه مکانیزه قابلیت شستشوی فرش و موکت در محل می باشد، به این معنا که لزومی به جدا ساختن فرش و موکت از سطح و خارج نمودن آن ها از محل خود نخواهد بود. به این ترتیب بخش مهمی از مشکلات مربوط به فرآیند شستشوی فرش و موکت مرتفع می گردد.

 

 

 

سرعت عمل بالا

دستگاه فرش و موکت شویعملکرد آسان و با کیفیت دستگاه های فرش و موکت شوی مکانیزه سبب افزایش کارایی آن گردیده است و در نتیجه آن سطح فرش و موکت در مدت زمان کوتاه تری شستشو خواهد شد. برای شستشوی فرش و موکت با روش های دستی علاوه بر این که نیروهای انسانی مجبور هستند انرژی فراوانی صرف نمایند، سرعت عمل نیز پایین بوده و همین امر بر خستگی و تحمل زحمت ها دامن می زند.

 

 

 

حفاظت از فرش و موکت

فرش و موکت شوییکی از نگرانی هایی که در ارتباط با شستشوی فرش و موکت وجود دارد، آسیب رسیدن به تار و پور آن می باشد. دستگاه های مکانیزه فرش و موکت شوی به طور تخصصی جهت شستشوی فرش و موکت طراحی شده اند و به برس هایی مجهز هستند که بدون هیچ گونه آسیبی به بافت برش و موکت آلودگی های عمیق را از بین می برد. بنابراین به کار گیری این دستگاه با اطمینان از کارایی، کیفیت و ایمنی همراه خواهد بود.

 

 

محیط های مناسب استفاده از فرش شوی

دستگاه فرش و موکت شوی صنعتیفضاهای دارای پوشش فرش و موکت با وسعت بالا و رفت و آمد زیاد همانند مساجد، حسینیه ها، مراکز تجاری و هم چنین نمازخانه ها در محیط های گوناگون مانند مدارس، دانشگاه ها، اداره ها، فرودگاه ها، پایانه ها و … جهت شستشوی فرش و موکت نیازمند تجهیزات پیشرفته و کارآمد مکانیزه هستند. دستگاه های فرش و موکت شوی از ساختار صنعتی طول عمر بالا برخوردار هستند و به منظور شستشوهای مداوم و مرتب ابزارهایی ایده آل و مناسب به شمار می آیند.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا