نظافت کارخانه سیمان با سوییپر صنعتی سیمان

۶ آذر ۱۳۹۷

کارخانه ها و مراکز صنعتی از قبیل کارخانه های سیمان، فولاد و کلیه صنایع تولیدی با توجه به نوع فعالیت و گستره آن، آلودگی هایی تولید می کنند که اغلب شدت بالایی دارند و باید این آلاینده ها با روش های اصولی جمع آوری شوند. کارخانه سیمان یکی از صنایع بزرگ و فعالی به شمار می آید که به دنبال آن حجم وسیعی از آلاینده ها مانند گرد سیمان و خاک در محیط کارخانه ، هم در فضاهای داخلی و هم محوطه بیرونی، پراکنده می شود. مقابله با این آلودگی ها جه حفظ ایمنی محیط کار، حفظ محیط زیست، کاهش خرابی های تأسیسات، کاهش مدت زمان توقف خط تولید و جلوگیری از هدر رفت مواد ضرورت دارد. در این شرایط بهره مندی از دستگاه های نظافت صنعتی بخش مهم و قابل توجهی از مشکلات نظافتی را از میان بر می دارد و به منظور نظافت محوطه های وسیع دستگاه سوییپر صنعتی سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد سوییپر صنعتی سیمان در کارخانه سیمان

کاربرد سوییپر صنعتی سیمان در کارخانه سیماندستگاه های سوییپر خودرویی جهت نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین طراحی و ساخته شده اند و به ویژه در محیط های سخت صنعتی که دارای آلودگی های سرسخت هستند، کارایی بالایی دارند.

 

 

 

 

نظافت و جمع آوری گرد و غبار با سوییپر

نظافت و جمع آوری گرد و غبار با سوییپر صنعتی سیمانمحوطه کارخانه سیمان فضای باز و وسیعی است که در خلال فرآیند تولید، انتقال و جا به جایی مواد ذرات سیمان و گرد و خاک آن را فرا می گیرد. جمع آوری این مواد بدون استفاده از دستگاه های پیشرفته نظافتی غیر ممکن بوده و از طرفی نیز بی توجهی به جمع آوری آلاینده ها سبب انباشت آن ها و ایجاد مشکلات بیشتر خواهد شد. از همین رو بهترین و کارآمدترین ابزار برای جمع آوری گرد و خاک از سطح زمین دستگاه سوییپر صنعتی سیمان می باشد. سوییپر دارای یک برس مرکزی و دو برس دیسکی است که توسط آن ها گرد و خاک به راحتی جمع آوری شده و در مخزن خاکروبه دستگاه باقی می مانند. ساختار برس ها و نحوه عملکرد سوییپر به گونه ای است که آلودگی های شیارها و خلل و فرج سطح نیز جمع آوری می شوند.

 

 

انجام نظافت های سنگین با دستگاه سوییپر صنعتی سیمان

انجام نظافت های سنگین با دستگاه سوییپر صنعتی سیماندر یک کارخانه سیمان آلودگی فقط به گرد و خاک محدود نشده و زباله های خشک و درشت تر، سنگ ریزه و … نیز وجود دارد. در حقیقت صنعت سیمان ترکیبی از آلاینده های ریز و درشت را در بر می گیرد که برس مرکزی آن آلودگی های موجود در طول مسیر حرکت سوییپر صنعتی سیمان و برس های جانبی آلودگی های گوشه ها و کناره ها مانند کناره جدول ها و … را جمع آوری می کنند.

 

 

 

سیستم مکش

سیستم مکش سوییپر صنعتی سیماندستگاه سوییپر صنعتی سیمان علاوه بر سیستم مکانیزه برس زنی مجهز به سیستم مکش می باشد. بر روی برس های کناری سوییپرها دریچه های مکش هوا وجود دارد که به میزان قابل توجهی گرد و غبار را مکش کرده و مانع از افزایش غلظت آلاینده ها در هوا می گردد.

 

 

 

افزایش بهره وری با سوییپر

افزایش بهره وری با سوییپر صنعتی سیماندستگاه های مکانیزه نظافتی از جمله سوییپر صنعتی سیمان با هدف تسهیل و تسریع فرآیند نظافت طراحی شده اند و از همین رو در ساخت آن ها همه جوانب از جمله شرایط دشوار محیط های صنعتی و حجم بالای آلودگی در نظر گفته شده است. بنابراین سویپر صنعتی برای نظافت کارخانه سیمان کارایی بالایی ارائه می دهد و سبب می شود آلودگی ها با سرعت و کیفیت بالاتر جمع آوری شوند و میزان فشار و زحمات نیروهای انسانی به حداقل کاهش می یابد. به این ترتیب این دستگاه به عنوان ابزاری با کارایی بالا سبب افزایش بهره وری و کاهش هزینه های نظافتی می گردد.

 

 

فلپ لاستیکی سوییپر صنعتی سیمان

فلپ لاستیکی سوییپر صنعتی سیمانیکی از ویژگی های دستگاه های سوییپر صنعتی سیمان وجود فلپ یا حفظ لاستیکی در بخش پایین آن است؛ با توجه به این که در کارخانه سیمان پراکندگی گرد و غبار و ذرات سیمان شدت می یابد، در اطراف دستگاه فلپی قرار دارد که در کنار سیستم مکش کمکم می کند در زمان برس زنی گرد و غبار در هوا پخش نشود.

 

 

 

سیستم تخلیه مخزن هیدرولیک

سیستم تخلیه مخزن هیدرولیک سوییپر صنعتی سیماندستگاه های سوییپر صنعتی سیمان پیشرفته مجهز به سیستم تخلیه مخزن هیدرولیک هستند؛ عملکرد این سیستم به شکلی است که کاربر در زمان تخلیه مخزن هیچ گونه تماسی با مخزن ندارد. مخزن دستگاه تا ارتفاع ۵/۱ متر بالا می رود و ضایعات جمع آوری شده در محل مورد نظر تخلیه می شود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :