همه چیز درباره زمین شوی برقی و باتری دار

۵ آذر ۱۳۹۹

شستشوی زمین یک عملیات زمانبر، دشوار و نیازمند کار فیزیکی طولانی است به ویژه هنگامی که این فرایند در مراکز وسیع و یا محیط های صنعتی انجام پذیرد. در این صورت حجم بالای آلودگی ها، وسعت محیط و نیاز به نظافت و شستشوی پیوسته می تواند شستشوی زمین را به عملیاتی طاقت فرسا تبدیل نماید. اما همچون همیشه تکنولوژی به کمک افراد آمده تا مشکلات را برطرف نماید. طراحی دستگاه های نظافت صنعتی موجب شده تا جمع آوری آلودگی ها و انجام عملیات شستشو دیگر دشوار نباشد. دستگاه اسکرابر صنعتی یکی از این تجهیزات است که با کارکردی کاملا مکانیزه میزان کار فیزیکی مورد نیاز و تماس کاربر با آلودگی را به حداقل می رساند. این دستگاه از نظر منبع تغذیه به دو مدل زمین شوی برقی و اسکرابر باتری دار تقسیم می گردد که با توجه به نیاز کاربر و محیط می توان مدل مناسب را تهیه نمود.

به هنگام اننخاب دستگاه اسکرابر صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

به هنگام اننخاب دستگاه اسکرابر صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

به هنگام اننخاب دستگاه اسکرابر صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

به منظور انتخاب مناسب ترین دستگاه لازم است برخی ویژگی ها مورد توجه قرار گیرد:

– جنس سطح

جنس سطوح ممکن است از چوب، سنگ، سرامیک، سیمان و… باشد. هریک از این کفپوش ها برای شستشو به روش های تخصصی نیازمند بوده و استفاده از دستگاه های چند منظوره می تواند به سادگی به کفپوش ها صدمه وارد نماید.

– اندازه محیط و منبع تغذیه دستگاه

زمین شوی برقی و باتری دار، اسکرابر دستی و سرنشین دار از انواع دستگاه های اسکرابر است که با توجه به اندازه محیط و سایر امکانات در دسترس می توان درمورد انتخاب مدل مناسب تصمیم گرفت. دسترسی به کابل برق، بودجه، محدودیت دسترسی به محیط و… همگی از عوامل تعیین کننده در انتخاب انواع زمین شوی می باشد. برای مثال استفاده از اسکرابر صنعتی سرنشین دار در مراکز با وسعت بالا و موانع کم انتخاب مناسب تری می باشد.

– کاربرپسندی دستگاه

رویکرد اکثر شرکت های تولید کننده دستگاه های نظافت صنعتی سادگی و کاربرپسند بودن تجهیزات است. از این رو ارائه دستورالعمل های لازم درباره نحوه استفاده از دستگاه و نگه داری آن پیش از اقدام برای به کارگیری ضروری می باشد. همچنین دستگاه های با میزان تولید آلودگی محیطی و صوتی کم با به حداقل رساندن مزاحمت برای افراد حاضر، طرفداران بیشتری دارند.

اقدامات پیش از شروع شستشوی زمین

اقدامات پیش از شروع شستشوی زمین

اقدامات پیش از شروع شستشوی زمین

پیش از شروع به کارگیری دستگاه لازم است برخی اقدامات به طور کامل انجام شود تا ضمن حفاظت از اسکرابر صنعتی، کیفیت نظافت انجام شده افزایش یافته و بیشترین کارایی از زمین شوی برقی یا باتری دار حاصل گردد. این مراحل عبارتند از:

– گام اول: اطمینان از شارژ کامل

در صورت به کارگیری کف شوی باتری دار لازم است تا از شارژ شدن کامل باتری اطمینان حاصل نمود، چراکه در این صورت می توان از حداکثر توان دستگاه بدون وقفه استفاده کرد. در صورت استفاده از دستگاه شستشوی زمین در مدل برقی اطمینان از دسترسی به تعداد کافی پریز برق ضروری می باشد.

– گام دوم: بررسی برس یا پد

اگر برس یا پد دستگاه زمین شوی برقی یا باتری دار شما فرسوده و کهنه باشد، اطمینان داشته باشید که در پایان کار زمینی درخشان، براق و عاری از آلودگی نخواهید دید! درنتیجه به سادگی می توان با بررسی سلامت برس و یا تعویض آن با یک برس جدید در صورت نیاز، شستشویی دقیق و صحیح انجام داد. همچنین تناسب نوع برس با جنس سطح از موارد لازم پیش از شروع نظافت می باشد.

– گام سوم: بررسی تی مکش

سالم بودن تی، در نحوه مکش آب آلوده باقی مانده بر روی زمین تاثیرگذار است. از آنجایی که این بخش از دستگاه زمین شوی برقی یا باتری دار به صورت مداوم با سطح در تماس است نیاز به تعویض در بازه های زمانی مشخص وجود دارد. اما اتفاق جالب امکان چرخش تی در صورت آسیب به یک سمت از آن می باشد. با این کار دیگر نیازی به خرید تی جدید نبوده و با چرخش تی می توان از سمت سالم آن استفاده نمود.

– گام چهارم: کنترل مخازن

بررسی برس یا پد اسکرابر صنعتی

بررسی برس یا پد اسکرابر صنعتی

اطمینان از خالی بودن کامل مخزن اب کثیف پیش از شروع استفاده از دستگاه اسکرابر موجب می شود تا نیاز به تخلیه در ظول شستشو در دفعات کمتری صورت گرفته و سرعت نظافت افزایش یابد. همچنین لازم است تا مخزن آب تمیز به میزان لازم پر شود. باید توجه داشت که در صورت استفاده از مواد شوینده، از ماده ای سازگار با ساختار کفشوی صنعتی استفاده شود.

اقدامات بعد از به کارگیری دستگاه کفشوی

صرف نظر ازاینکه از دستگاه زمین شوی برقی برای شستشو استفاده می کنید و یا مدل های شارژی را به کارگیر می گیرید برخی اقدامات پس از به کارگیری دستگاه باید اعمال گردد:

– گام اول: تخلیه مخازن

حال تمامی آلودگی ها در مخزن آب کثیف قرار گرفته اند، لازم است تا از طریق شلنگ تعبیه شده در دستگاه نسبت به تخلیه کامل مخزن آب کثیف اقدام نمود، چراکه در غیراین صورت علاوه بر کاهش عمر مخزن و ایجاد بوی نامطبوع در آن، این بخش به محیطی برای انباشت و انتقال آلودگی ها تبدیل می گردد. همچنین تخلیه و تمیز نمودن مخزن آب تمیز نیز از دیگر اقدامات ضروری در پایان کار می باشد.

– گام دوم: نظافت برس و تی

نظافت برس و تی زمین شور

نظافت برس و تی زمین شور

یکی از اصلی ترین بخش ها در یک زمین شوی برقی یا مدل های باتری دار برس و تی است، در نتیجه همواره لازم است تا پس از شستشوی زمین به وسیله اسکرابر، تمامی آلودگی ها، اجسام چسبیده به برس و تی و… تمیز شوند.

گام سوم: نظافت بدنه دستگاه اسکرابر صنعتی

پس از پایان عملیات شستشو بهتر است تا بدنه زمین شور با استفاده از مواد شوینده و الیاف مناسب نظافت گردد. چرا که این دستگاه نظافت صنعتی در محیط های مختلفی به کارگرفته می شود و آلودگی های محیطی می توانند تاثیرات مخربی بر بدنه و جلوه دستگاه داشته باشند به ویژه اگر دستگاه زمینشوی در مراکز صنعتی به کارگرفته شود.

گام چهارم: شارژ باتری

در صورت استفاده از زمین شوی برقی دیگر نیازی به انجام این مرحله وجود نداشته و پس از طی مراحل ذکر شده می توان دستگاه اسکرابر صنعتی را در محیط مناسب انبار نمود اما اگر از مدل باتری دار استفاده می کنید باید پیش انبار سازی کفشور، نسبت به شارژ باتری اقدام نمایید. در این صورت به هنگام نظافت بعدی می توان دستگاه را با سرعت بالاتری آماده نمود. شارز اسکرابر باتری دار متناسب با مدل باتری متفاوت بوده و لازم است تا اطلاعات دقیقی از نحوه شارژ نمودن باتری کسب کرد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :