تجهیزات مکانیزه چگونه کیفیت نظافت در مراکز فروشگاهی را ارتقا می دهند؟

۸ خرداد ۱۳۹۸

فروشگاه های بزرگ، هایپر ها و مراکز خرید کالا امروزه به مهم تری مراکز جهت تهیه محصول و ما یحتاج شهروندان تبدیل شده اند. حفظ زیبایی و تمیزی این فروشگاه ها تاثیر چشم گیری در جذب مشتری و رضایت مندی آن ها دارد. یک مرکز خرید بهداشتی و تمیز، هوای پاکی نیز دارد و از این جهت خواسته متصدیان و مشتریان را برآورده می نماید. لزوم شستشوی روزانه و منظم سطوح و وسعت این محیط ها باعث شده تا تجهیزات مکانیزه نظافتی جایگزین روش های دستی گردند. تجهیزات مکانیزه نظافتی مانند اسکرابر ، سوییپر و جاروبرقی دارای سرعت و کیفیت چند برابری نسبت به ابزار های دستی هستند. در این مقاله نحوه ارتقای کیفیت نظافت توسط این دستگاه ها در مراکز فروشگاهی و خرید بیان می شود.

بخش های نظافتی مراکز خرید

اسکرابر صنعتی مجتمع تجاریتقسیم بندی امور نظافتی در هر محیطی از جمله مراکز فروشگاهی گام اول در جهت مدیریت صحیح اقدامات لازم است. در این مراکز بخش های مختلف از داخل مغازه ها، راهرو ها و ورودی ها گرفته تا پارکینگ ها نیازمند نظافت و شستشو هستند. پارکینگ این مراکز دارای وسعت زیادی بوده و بسته به نوع کفپوش، از سوییپر ها و اسکرابر ها برای نظافت و شستشوی سطح آن استفاده می شود. محوطه بیرونی مرکز خرید بخش دیگری است که باید با تجهیزات نظافتی مناسب یعنی سوییپر تمیز شوند. جمع آوری ضایعات و آلودگی ها در داخل مغازه ها با دستگاه جاروبرقی بصورت ایمن و با سهولت قابل انجام است. همچنین سالن ها و راهرو ها در مراکز فروشگاهی با استفاده از دستگاه اسکرابر شستشو و تمیز می شوند.

نظافت سطوح با جاروبرقی

نظافت با جاروبرقیغرفه های مختلف مانند مغازه های عرضه گوشت، نان و ماهی هنگام ارائه خدمات و تهیه محصولات آلودگی هایی را بر جای می گذارند. سطح بالای آلودگی در این محیط ها باعث می شود که کیفیت محصولات و سطح بهداشت پایین بیاید. برای رفع این مشکلات، استفاده از دستگاه جاروبرقی پیشنهاد می شود. جاروبرقی ها با نازل مناسب فرآیند نظافت غرفه ها و مغازه ها را تسهیل می بخشند. دستگاه جاروبرقی دارای یک موتور مکش است که با ایجاد خلا در مخزن سبب انتقال آلودگی ها به داخل جاروبرقی می شود.

 

شستشوی کف با اسکرابر

اسکرابر صنعتیسطوح کف در مراکز خرید و فروشگاه ها به دلیل تردد افراد و بر جای ماندن انواع آلودگی ها کثیف و بعضا در صورت عدم توجه به نظافت غیر قابل تحمل می شود. وسعت طبقات و بخش های مختلف این مراکز باعث شده تا شستشوی آنها بصورت دستی امری دشوار و زمانبر باشد. به همین جهت برای شستشوی سطوح کف مراکز خرید، دستگاه اسکرابر صنعتی گزینه مناسبی به حساب می آید. این دستگاه فرآیند شستشوی سطوح کف را بصورت مکانیزه و با برس های نظافتی انجام می دهد. اسکرابر ها سطوح کف را همزمان شستشو و خشک می نمایند تا سطح تمیز و مهیای استفاده گردد. ابعاد دستگاه اسکرابر بایستی با عرض راهرو ها و ورودی را تناسب داشته باشد. انتخاب بین مدل های دستی و خودرویی کفشوی نیز به وسعت محیط و امکان حرکت دستگاه در آن بستگی دارد. کفشوی خودرویی فرآیند شستشوی محوطه های بزرگ را سریع و تسهیل می نماید.

نظافت محوطه و پارکینگ با سوییپر

سوییپر صنعتی سخت کارپارکینگ از بخش های مهم و ضروری یک مرکز خرید به حساب می آید. کف این پارکینگ ها بعضا از جنس اپوکسی و یا سطح بتنی سخت هستند. سطوح بتنی و رمپ ها به مرور زمان دچار آلودگی هایی می شوند.  ابزار های دستی قطعا جوابگوی نظافت این سطوح نیستند و تجهیزات نظافتی مکانیزه مانند سوییپر در این رابطه بکار می آیند. سویپر صنعتی با برخورداری از برس های نظافتی و بوسیله یک کاربر آموزش دیده، سطح را نظافت می نمایند. سوییپر ها در مدل های خودرویی یا سرنشین دار با توجه به سهولت کاربری و عملکرد سریع تر جهت نظافت پارکینگ بکار می آیند. این دستگاه به منظور نظافت محوطه بیرونی مرکز خرید و حفظ زیبایی ظاهری آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :