مقالات آموزشی

انتخاب تجهیزات نظافت مکانیزه درست در نظافت کارگاه های ساختمانی

در کارگاه های ساختمانی در طول روز و دوره ساخت و ساز گرد و غبار و خاک زیادی تولید می شود و محیطی مملو از مواد و ذرات زائد را برای کار کردن افراد ایجاد می کند. بسیاری از این مواد و ذرات تکه های فلزات، خرده چوب ها، میخ ها، پیچ ها و از این قبیل آلودگی ها هستند. علاوه بر این زباله ها و ضایعات به جا مانده در اطراف کارگاه که می تواند به مرور زمان جمع شده و از تجمع آن ها میزان زیادی آلودگی و مواد زائد در محیط کارگاه شاهد باشیم. همه این ها می توانند به گونه ای در احتمال بروز خطر و آسیب برای افراد و کارکنان دخیل باشند. از این رو تمیز کردن و نظافت این فضا های کاری ضروری است.

 

نظافت کارگاهساخت و ساز ساختمان ها در محیط های مرتب و عاری از مواد زائد از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. این در حالیست که یک کارگاه ساختمانی در هم ریخته جلوه ضعیفی به مشتریان و خریداران بالقوه ارائه می دهد. علاوه بر ایمنی، از دیگر مزایای بهبود بهره وری کارگاه است. یک فضای کاری منظم به این معنی است که کارگران از آنجا که محبور نیستند از میان انبوهی از مواد زائد پراکنده در محیط کار حرکت کنند، بهره وری و افزایش سرعت تولید را به همراه دارند. پس نمیتوان بهبود شیوه عملکرد در محیط کار تمیز را انکار کرد. با این حال حفظ چنین نظافتی در کارگاه های ساختمانی کار دشواری است.

حتی مناطق کم رفت و آمد نیز با دچار آلودگی ذرات مختلف می شوند و نظافت آن ها با جارو و شیوه های قدیمی امکان پذیر نیست. محوطه های وسیع و گسترده نیز به طور مرتب نیاز به تمیز شدن و خالی شدن از گرد و خاک دارند. پس چیزی که آن ها برای انجام نظافت نیاز دارند بیشتر از یک جاروی ساده برای حفظ نظافت می باشد.

 

استفاده از سوییپر صنعتی در نظافت کارگاه های ساختمانی

جاروی شهری یا سوییپر صنعتی دستگاه نظافت مکانیزه ای است که می تواند حجم زیادی از آلودگی ها، ذرات و مواد زائد موجود در کارگاه های ساختمانی را جمع آوری کرده و در تمیز کردن سریع محوطه کارگاه تاثیر چشمگیری داشته باشد. این دستگاه با جمع آوری ذرات و گرد و غبار از محیط و جلوگیری از انباشت و بازگشت آن ها به محیط در حفظ نظافت کارگاه ساختمانی تاثیر دارد.

 

سویپر صنعتی چیست ؟

سوییپر صنعتی یا جاروب صنعتی دستگاه مکانیزه نظافتی است که به یک یا دو برس چرخنده مجهز بوده و با استفاده از آن ها ذرات و ضایعات باقیمانده در محیط کار را به طور موثر جمع آوری کرده و در مخزن زباله نگهداری می کند. این دستگاه برای کار کردن در سخت ترین شرایط کاری طراحی و تولید شده است، از این رو استفاده از آن در صنایع تولیدی، کارگاه های ساختمانی و کارخانجان صنعتی امکان پذیر است. توانایی جمع آوری ذرات و قطعات فلزی، مواد آهکی و زباله های ریز و درشت موجود در فضای کار این دستگاه را برای نظافت کارگاه های ساختمانی مناسب می کند.

 

مزایای استفاده از جاروی شهری در نظافت کارگاه های ساختمانی

سوییپر های صنعتی در محیط های ساختمانی و کارگاه ها به دلایل بسیاری مناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرند. از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • استفاده از سوییپر ها به نسبت روش های دستی و قدیمی بسیار موثر تر و بهینه تر می باشد.
  • جمع آوری و دفع زباله ها تنها با یک حرکت و حفظ ایمنی و فضای کاری برای کارمندان و مراجعان
  • دوام و طول عمر بالای جاروی شهری به دلیل استفاده از تجهیزات مرغوب در ساخت آن ها
  • اطمینان از کارکرد بهینه، آسان و ایمن بودن به کارگیری توسط افراد
  • مقاومت بالای دستگاه نسبت به شرایط محیط کار و قابلیت به کارگیری در شرایط سخت و عدم نیاز به تعمیرات عمده و تخصصی
  • کاهش زمان نظافت محیط های وسیع کارگاه های ساختمانی و صنایع مختلف و بالا بردن کیفیت نظافت آن ها
  • طراحی ارگونومیک و ایحاد اطمینان از راحتی کاربر به هنگام استفاده از دستگاه و کاهش خستگی آن ها در حین نظافت

 

جمع بندی

مخزخ حجیم در سوییپر صنعتی

گستره تنوع سویپر صنعتی از سوییپر دستی برای نظافت مناطق کوچک تا سویپر های سرنشین دار مناسب محوطه های وسیع را شامل می شود. در انتخاب جاروی شهری مناسب برای نظافت محیط کارگاه ساختمانی درنظر گرفتن وسعت مساحت، نوع سطح مورد نظر و نوع ذرات و موادی که می خواهید جمع آوری کنید، تاثیر مستقیم دارند. انتخاب درست این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا می تواند به طور مستقیم بر هزینه های کارگاه ساختمانی و دیگر صنایع تاثیر گذار باشد.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا