کاربردهای مختلف مکانیزم نظافت صنعتی

نظافت صنعتی و اسکرابر

تجهیزات نظافت صنعتی شامل بخش وسیعی از دستگاه ها و ابزار ها می باشند که برای امور نظافتی در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مکانیزم نظافت صنعتی جهت بهبود بخشیدن به سطح بهداشت و تمیزی یک محیط و هم چنین افزایش راندمان، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری نیروهای انسانی و … به کار می روند و مزایای بسیاری زیادی ارائه می دهند. در ادامه مهمترین و پرکاربرد ترین تجهیزات در حوزه نظافت صنعتی معرفی می شوند که قابل استفاده در محیط های خانگی، اداری، صنعتی، پزشکی، آموزشی و غیره به کار می روند.

معرفی انواع مکانیزم نظافت صنعتی متناسب با کاربردها

از دستگاه های نظافت صنعتی برای جارو زدن و جمع آوری آلودگی ها، برای شستشوی سطوح مختلف از جمله سطوح کف، شستشوی خودرو، شستشوی فرش و موکت و مبلمان، معطر کردن و خوشبو کردن هوای محیط و غیره از جمله کاربردهایی هستند که دستگاه متناسب با آن ها معرفی خواهد شد.

جارو زدن و جمع آوری آلودگی ها با جاروبرقی صنعتی

جارو برقی هتلی یک دستگاه پر کاربرد برای نظافت سطوح مختلف می باشد که با توجه به مدل های مختلفی که وجود دارد در تمامی محیط ها قابل استفاده می باشد. جاروبرقی ها دارای عملکرد مشابهی هستند که به دلیل تفاوت هایی که در ظرفیت مخزن، قدرت مکش و جنس بدنه می تواند کارایی های مختلفی داشته باشد. دستگاه جارو برقی صنعتی می تواند توانایی مکش مایعات را نیز داشته باشد. همچنین برخی دستگاه ها  برای مکش مواد قابل انفجار، مواد پودری، مایعات سنگین و روغنی و چنین مواد خاصی قابل استفاده می شوند.

مکانیزم نظافت صنعتی جاروی محوطه با سوییپر

به منظور جمع آوری گرد و خاک و آلاینده های موجود در محیط های وسیع همانند سوله ها، محیط های شهری، خیابان ها و پارک ها استفاده از دستگاه سوییپر بسیار کاربردی خواهد بود. دستگاه های سوییپر که دارای دو مدل دستی و سرنشین دار می باشند در محیط های مختلفی قابل استفاده می باشند. سوییپر سرنشین دار دارای دو برس جانبی و یک برس مرکزی است که آلودگی ها را به خوبی جمع آوری می کند و برای محیط هایی با وسعت بالا به کار برده می شود.

شستشوی سطوح کف با اسکرابر

برای شستشوی سطوح هموار کف از دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی استفاده می شود. اسکرابر با شستشو و خشک کردن سطح زمین کیفیت و سرعت شستشو را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین میزان مصرف آب با استفاده از این دستگاه ها افزایش می یابد. اسکرابر دارای دو مدل دستی و سرنشین دار می باشد که با توجه به وسعت محیط مورد نظر انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند.

شستشوی سطوح مختلف هموار و ناهموار با واترجت

واترجت برای شستشوی سطوح مختلف و حتی تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد. واترجت صنعتی با ایجاد آب پرفشار توانایی شستشوی آلودگی های عمیق و سخت را دارد. دستگاه واترجت صنعتی دارای انواع مختلفی است که فشار کاری و حجم آب خروجی آن ها متفاوت می باشد. این دستگاه ها باید با توجه به سطح مورد نظر، نوع آلودگی و محیط انتخاب شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

شستشوی نما با مکانیزم نظافت صنعتی نماشوی

برای شستشوی نمای ساختمان می توان از دستگاه نماشوی استفاده نمود. آب بدون املاح علاوه بر این که قابلیت شستشوی بالاتری نسبت به آب معمول دارد، رد و اثر لکه آب پس از شستشو بر روی سطح باقی نمی ماند. دستگاه نماشوی دارای سه فیلتر رزینی می باشد که سختی آب را گرفته و آن را برای شستشوی شیشه و نما آماده می کند. آب بدون املاح توسط پمپ از طریق لنس بلند تا ارتفاع ۱۲-۱۳ متری بالا می رود، و امکان شستشوی نما تا ارتفاع ۱۵ متری بدون استفاده از بالابر را فراهم می نماید.

ابزار نظافت دستی و ترولی نظافتی

ابزارها و تجهیزات نظافت دستی همانند ترولی چند منظوره، ترولی نظافتی، ترولی هتلی و ترولی خدماتی و پذیرایی نیز از سایر تجهیزات نظافتی هستند که در محیط های مختلفی قابل استفاده می باشند. استفاده از این تجهیزات، نظافت را آسان نموده و برای اموری که با دستگاه ها قابل انجام نمی باشند بسیار پر کاربرد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا