نظافت مراکز تجاری و فروشگاهی با دستگاه های نظافت صنعتی نظیر اسکرابر

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

فروشگاه ها و مراکز خرید در دسته محیط های با رفت و آمد زیاد بشمار می آیند که همه روزه پذیرای بازدید کنندگان بسیاری هستند. مراجعه کننده بیشتر به معنی حجم بیشتر آلودگی هایی است که محیط با آن مواجه خواهد شد. سطوح کف که در گروه پر آسیب ترین بخش ها در هر محیطی هستند در صف اول آلوده شدن می باشند. انواع گرد و غبار، لکه، زباله های بزرگ و  کوچک قرار گرفته بر روی زمین می توانند جلوه بسیار نامناسبی را به محیط های فروشگاهی ببخشند. یک راه پیشنهادی برای حفظ نظافت در این محیط ها با سرعت بالا، استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی نظیر زمین شوی صنعتی و جاروبرقی صنعتی می باشد. در ادامه به برسی ویژگی های این دستگا ها و لزوم تجهیز به آنها در مراکز تجاری پرداخته می شود.

چرا یک مرکز خرید باید تمیز باشد؟

یکی از عوامل موثر در افزایش تعداد مشتریان یک فروشگاه زیبایی ظاهری و جذابیت محیط فروشگاه می باشد. به گونه ای  که افراد با سلیقه های مختلف تمایل داشته باشند تا زمان خود را در آن مرکز بگذرانند. بدون شک یک عامل مهم و تعیین کننده در زیبایی هر محیطی تمیزی و درخشندگی آن است. با استفاده از دستگاه هایی نظیر اسکرابر می توان به آسانی به مهم رسید.

موانع مهم در نظافت فروشگاه ها

یک مرکز خرید عموما مکانی با وسعت بالا می باشد، محیطی که از طبقات متعدد و بخش های مختلف تشکیل شده است. تعداد قفسه های زیاد و موانع مختلف، حجم بالای رفت و آمدهای افراد، زمانبر بودن نظافت و لزوم داشتن برنامه ای منظم و گاها روزانه برای انجام عملیات نظافت همگی از مشکلات و موانع پیش رو به هنگام نظافت مراکز تجاری بشمار می آیند. اما خوشبختانه امروزه دیگر برخلاف گذشته می توان با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی و به کارگیری تجهیزی مناسب با محیط، این عملیات را به شیوه ای ساده به انجام رسانید.

دستگاه های نظافتی مورد نیاز برای مراکز تجاری

از جمله مهم ترین و کاربردی ترین این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نظافت سطوح کف با اسکرابر

نظافت کفپوش فروشگاه ها از چند لحاظ بسیار حائز اهمیت می باشد: ابتدا به دلیل جلوگیری از ایجاد آلودگی و کدر شدن این بخش ها که تاثیر زیادی بر جذب مشتری دارند و دوم به علت مراقبت از کفپوش ها. در صورتی که سطوح کف به شیوه ای صحیح مورد نظافت قرار بگیرند علاوه بر جلوگیری از کدر شدن آنها، هزینه های لازم برای تعویض و تعمیر آنها کاهش می یابد. در مراکز تجاری بدلیل وسعت بالا ممکن است آسیب رسیدن به کفپوش ها، هزینه های زیادی را برای تعمیر به همراه داشته باشد. استفاده از دستگاه اسکرابر به دلیل برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد علاوه بر به حداقل رساندن زمان مورد نیاز برای نظافت، کیفیت شستشو را به ظرز چشمگیری افزایش می دهد، به علاوه سطوحی کاملا خشک برجای می گدارد که به دلیل رفت و آمد های مداوم افراد می تواند یک مزیت قابل ملاحظه تلقی شود.

  • نظافت آسانسور و پله برقی و جاروبرقی صنعتی

اتاقک و بدنه آسانسور و پله برقی ها نیز ممکن است در معرض گرد و غبار و انواع آلودگی ها قرار بگیرد. یک جاروبرقی صنعتی مناسب می تواند این مشکل را به طور کامل حل نماید. قدرت بالای این تجهیزات، امکان مکش آلودگی های مختلف را فراهم آوره و با جلوگیری از به دام افتادن آلودگی ها در بخش های مختلف یک آسانسور یا پله برقی به افزایش عمر و بازدهی آنها کمک می نماید.

  •  نظافت سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی در مراکز تجاری و فروشگاه ها به دلیل مراجعه عمومی افراد باید به صورت مداوم مورد نظافت قرار بگیرند. این بخش ها به دلیل کوچک بودن و دسترسی محدود، ممکن است مشکلاتی را برای نیروهای خدماتی به وجود آورند. با دستگاه های تخصصی طراحی شده در همین زمینه می توان امز نظافت را تسریع بخشید. اسپری مکش و اسکرابر چندمنظوره در گروه دستگاه های کوچک و کاربردی برای نظافت بخش های مختلف سرویس بهداشتی قرار دارند.

Comments

Name :
Email :
website :
Message :