مقالات آموزشی

نحوه صحیح کار کردن با دستگاه سوییپر صنعتی

در مراکزی مانند کارخانه ها، انبارها، سوله های بزرگ، پارکینگ های عمومی و بسیاری محیط های دیگر به دلیل صورت گرفتن حجم بالایی از رفت و آمد و یا جا به جایی کالاها مقدار زیادی از آلودگی محیط را فرا می گیرد. سطح زمین یکی از بخش هایی است که به سرعت آلوده می شود و جهت تمیز نمودن آن ها باید شیوه های موثر و کارآمد به کار گرفته شود تا سطح بهداشت و نظافت محیط ارتقا یابد. برای نظافت محیط هایی که وسعت زیادی دارند استفاده از جاروهای دستی نمی تواند موثر واقع افتد و در حقیقت عملی امکان ناپذیر خواهد بود. به منظور رفع این مشکل دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی مانند سوییپر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که بسیاری از نیازهای نظافتی محیط های بزرگ صنعتی با شرایط سخت کاری و پیچیده را رفع می کنند.

 

 نظافت محیط های وسیع با سویپر صنعتی

دستگاه سوییپر صنعتی
نظافت محیط وسیع با سوییپر صنعتی

دستگاه سوییپر صنعتی یکی از تجهیزات مکانیزه نظافتی می باشد که ساختاری ساده و در عین حال صنعتی دارد که برای جمع آوری آلودگی های سطح زمین طراحی شده است. هر چند انواع دستگاه های سوییپر صنعتی دارای سهولت کاربری هستند اما برای استفاده از آموزشی ساده و دریافت اطلاعاتی اولیه لازم است تا از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری شده و سویپر در بالاترین سطح کارایی و بازدهی خود قرار بگیرد. در ادامه درباره اصول مقدماتی نحوه صحیح کار کردن با سوییپر صنعتی توضیح داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

پیروی از دستورالعمل استفاده از دستگاه سوییپر

سوییپر صنعتی
دستورالعمل استفاده از سوییپر

پیش از استفاده از هر وسیله تازه ای ابتدا باید دفترچه راهنمای مربوط به آن مطالعه گردد؛ دستگاه سوییپر صنعتی هم از این قاعده مستثنا نبوده و هنگام به کارگیری آن باید دفترچه راهنما به دقت مطالعه شود. دفترچه راهنما دارای نحوه صحیح کار کردن با دستگاه، توضیحات سیستم های مختلف دستگاه، نحوه تنظیم هر بخش و … می باشد. داشتن تمرکز و احتیاط از نکات کلیدی استفاده از دستگاه های سوییپر صنعتی به شمار می آید.

 

 

 

 

 

 

بازبینی سوییپر به طور دقیق

سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی
بازبینی سوییپر صنعتی

به منظور استفاده از جاروب خیابانی یا سوییپر صنعتی برای نخستین بار باید تمامی بخش های مختلف آن مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا اگر در هنگام حمل و نقل آسیب احتمالی به وجود آمده باشد، به سرعت شناسایی گردد. پس از آن که از سالم بودن بدن، موتور، تنظیم روغن هیدرولیک و … سوییپر برای استفاده آماده می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

وضعیت منبع تغذیه سوییپر صنعتی

دستگاه سوییپر صنعتی
منبع تغذیه سوییپر صنعتی

سوییپرها در مدل های باتری دار، دیزلی و بنزینی طراحی و ساخته شده اند. در دستگاه های سوییپر باتری دار پیش از استفاده باتری های به دقت بررسی و از عملکرد درست آن ها اطمینان حاصل می شود. هم چنین برای استفاده های بعدی شارژ کردن باتری مهم می باشد تا از وقفه در کار دستگاه جلوگیری شود. سوییپرهای بنزینی و دیزلی نیز دارای مخزن سوخت هستند که باید از سالم بودن مخزن و عدم نشتی آن اطمینان یافته و پیش از اتمام سوخت مخزن دوباره پر گردد.

 

 

 

 

 

 

بررسی محل استقرار کاربر

استقرار کاربر روی سوییپر صنعتی
محل استقرار کاربر

صندلی کاربر باید کاملا راحت باشد زیرا ممکن است کاربر مجبور باشد برای ساعت های طولانی بر روی صندلی بنشیند و اگر صندلی راحتی کافی را نداشته باشد و یا به درستی تنظیم نشده باشد، سبب خستگی و آسیب رسیدن به ستون فقرات و گردن کاربر می شود. بنابراین پیش از نشستن بر روی سوییپر صنعتی باید مطمئن شویم که صندلی سالم بوده و متناسب با شرایط فیزیکی کاربر تنظیم گردیده است یعنی زاویه قرار گیری و محل قرار گرفتن پاها به صورتی باشد که برای اپراتور مشکلی ایجاد نشود.

 

 

 

 

 

 

 

هدایت صحیح دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی جاروی شهری
هدایت صحیح سوییپر

سوییپر سرنشین دار مشابه یک خودرو هدایت می شود با چرخاندن کلید می توان آن را روشن نمود. به منظور نظافت موثرتر سطوح باید هدایت سوییپر صنعتی با سرعت کم صورت گیرد و کنترل آن نیز آسان تر خواهد بود. چرخش های سریع و ترمزهای ناگهانی برای دستگاه خوب نیست و بهتر است دور زدن و حرکت بر روی سطوح شیب دار به آرامی انجام شود.

 

 

 

 

 

 

 

توجه به علائم هشدار دهنده

دستگاه جاروی شهری سوییپر صنعتی
توجه به علائم هشدار دهنده

در هنگام استفاده از دستگاه های سوییپر صنعتی علائم هشدار دهنده متداولی وجود دارد که کاربران باید به طور کامل با این علامت ها آشنایی داشته باشند و مهم ترین آن ها عبارت اند از:

احتیاط (CAUTION) : در این شرایط احتمال بروز آسیب های جزئی به دستگاه یا فرد وجود دارد.

هشدار (WARNING) : شرایطی را نشان می دهد که آسیب های جدی برای کاربر و دیگر افراد در پی خواهد داشت.

خطر (DANGER) : این علامت نشان دهنده خطر فوری است که می تواند آسیب های جدی وارد کند.

 

 

 

 

متوقف کردن سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی جاروب خیابانی
متوقف کردن سوییپر صنعتی

پس از پایان عملیات نظافت با دستگاه جاروب صنعتی باید محل مناسبی برای پارک کردن دستگاه در نظر گرفته شود. بنابراین ترمزهای توقف طولانی باید در حالت فعال قرار گیرند و دستگاه به طور کامل خاموش و کلید از آن خارج گردد.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا