مقالات آموزشی

کیفیت برتر شستشوی صنعتی با تجهیزات مکانیزه

محیط های صنعتی، تجاری و اداری با توجه به آلاینده های متنوعی که با آن مواجه هستند، تجهیزات و شیوه های نوینی برای جمع آوری و شستشوی صنعتی این آلودگی ها نیاز دارند. استفاده از شیوه ها و روش های قدیمی و سنتی در شستشوی سطوح و تجهیزات در چنین محیط هایی میتواند فرایندی زمان بر و پر هزینه برای مجموعه به همراه داشته باشد.

تجهیزات و دستگاه های مکانیزه متنوعی برای دستیابی به سطح بالای تمیزی و بهداشت محیط وجود دارند که انجام فرایند شستشوی صنعتی با آنها مزایای بسیاری برای مجموعه به همراه خواهد داشت. از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی میتوان به واترجت های صنعتی یا دستگاه کارواش، اسکرابر یا زمین شوی صنعتی و دستگاه پولیشر اشاره داشت.

به کار گیری این تجهیزات در فرایند شستشوی تجهیزات و سطوح در محیط مجموعه های تجاری، صنعتی و حتی اداری باعث ارتقا کیفیت و سرعت فرایند شستشو شده و کاهش هزینه های مجموعه را به همراه خواهد داشت.

انواع تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی

انواع تجهیزات و دستگاه های مکانیزه شستشوی صنعتی

تنوع تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی امکان استفاده از این تجهیزات در محیط های مختلف و شرایط گوناگون را امکان پذیر نموده است. از اصلی ترین تجهیزات نظافت و شستشوی مکانیزه صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره داشت که در ادامه به مزایای استفاده از آنها در صنایع و مجتمع های تجاری خواهیم پرداخت.

بکارگیری کارواش صنعتی در شستشوی سطوح و تجهیزات

دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی به عنوان اصلی ترین دستگاه نظافت مکانیزه و شستشوی صنعتی شناخته می شود. این دستگاه با استفاده از فشار بالای پاشش آب به جداسازی آلاینده ها از سطوح و تجهیزات خواهد پرداخت. از جمله کاربرد های دستگاه واترجت صنعتی میتوان به قابلیت شستشوی سطوح عمودی و افقی اشاره داشت که در فرایند لکه بری، جرم زدایی و شستشوی قطعات و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

سرعت بالای نظافت و آلودگی زدایی در دستگاه واترجت صنعتی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب این دستگاه به عنوان یکی از تجهیزات شستشوی صنعتی به حساب می آید. تنوع در طراحی و امکانات دستگاه کارواش استفاده از این دستگاه در فرایند های مختلف نظافت و شستشو را امکان پذیر نموده است. مجهز بودن برخی از این دستگاه های شستشوی صنعتی به سامانه های گرمایشی، امکان بکارگیری آن در برطرف نمودن آلاینده های چرب و حتی محیط مراکز بهداشت و درمان به دلیل توانایی زدودن آلودگی های میکروبی با شستشوی صنعتی آب گرم وجود دارد.

سهولت شستشوی تجهیزات صنعتی با دستگاه واترجت

سهولت نظافت سطوح با پولیشر صنعتی

کفپوش اغلب مراکز تجاری و یا صنعتی از جنس سنگ یا سیمان می باشد. این سطوح بر اثر تردد افراد و تماس با ماشین آلات صنعتی به سرعت دچار آلودگی می شوند. این آلودگی ها به دلیل وجود خلل و فرج فراوان در سطوح در سطح تجمع پیدا میکنند. استفاده از دستگاهی که بتواند علاوه بر شستشوی صنعتی سطح، راهکاری برای کاهش ناهمواری های آن ارائه دهد، شیوه ای بهینه برای شستشو و نظافت سطح خواهد بود. دستگاه پولیشر با بهره گیری از پد دوار و سرعت چرخش بالای آن، امکان لایه برداری از سطح را در مدت زمان کوتاهی برای کاربر امکان پذیر می نماید. بدین ترتیب با برطرف شدن این ناهمواری ها از سطوح، احتمال تجمع آلاینده ها بر سطح کاهش یافته و نظافت آن به سادگی صورت خواهد گرفت.

از دیگر کاربرد ها و مزایای اصلی دستگاه پلیشر در فرایند شستشوی صنعتی لایه برداری، جلا دهی و افزایش درخشندگی سطح می باشد. این فرایند در ساختمان ها و مجتمع های تجاری که سطوح سنگی کفپوش آنها به مرور زمان جلا و درخشندگی خود را از دست داده اند، جلوه و زیبایی دوچندان ایجاد خواهد نمود.

اسکرابر صنعتی سامانه تخصصی شستشوی سطوح کف

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی به عنوان دستگاه تخصصی شستشوی سطوح در سطح صنعتی شناخته می شود. با در نظر گرفتن این نکته شما قادر خواهید بود تمام کفپوش ها و سطوح کف انبار، سالن تولید، لابی هتل ها و ادارات و سطح طبقات مجموعه های تجاری را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه شستشو دهید. دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی به سامانه های پاشش هوشمند آب و ماده شوینده مجهز است که به کاهش مصرف آب و در نتیجه پایین آمدن هزینه های شستشوی سطوح کمک خواهد نمود.

استفاده از دستگاه اسکرابر در شستشوی صنعتی

از مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر در شستشوی صنعتی سطوح میتوان به افزایش سرعت، امکان استفاده در محیط هایی با فضای کم و یا وسعت بسیار بالا اشاره داشت. این موارد دستگاه زمین شوی را مناسب برای کاربرد در محیط های مختلف با شرایط گوناگون صنعتی، تجاری و اداری مینماید. تنوع طراحی و قابلیت های این دستگاه نظافت صنعتی کاربر را قادر می سازد تا بسته به نیاز خود و شرایط محیط مورد نظر دستگاه مطلوب را انتخاب و خریداری نماید. بدین ترتیب شستشوی محیط با کیفیت مناسب فراهم خواهد آمد.

توجه به نکات ایمنی در فرایند نظافت

همانطور که استفاده از تجهیزات و ماشین آلات نیاز به رعایت نکاتی برای حفظ سلامت کاربر و دستیابی به کیفیت بالا هستیم، جهت به کار گیری تجهیزات و دستگاه های مکانیزه شستشوی صنعتی نیز رعایت برخی نکات میتواند به افزایش ایمنی و کارآیی این تجهیزات کمک نماید. استفاده از لوازم ایمنی مانند دستکش و لباس کار، عینک و تجهیزاتی از این قبیل میتواند امنیت سلامت کاربر در حین استفاده از این دستگاه های مکانیزه نظافت را به همراه داشته باشد. از سوی دیگر استفاده از مواد شوینده مناسب و سازگار با این دستگاه های مکانیزه صنعتی در حفظ سلامت و کارکرد بهینه دستگاه تاثیر گذار است. رعایت نظافت دستگاه و رسیدگی مناسب به آن نیز میتواند از بروز فرسودگی در این تجهیزات مکانیزه جلوگیری نماید.

برای آشنایی بیشتر با این تجهیزات و دریافت مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب و خرید انواع مختلف آنها میتوانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ابراهیم در ارتباط باشید. شرکت ابراهیم با سی سال سابقه فعالیت در راستای ارائه و تولید تجهیزات مکانیزه نظافت و شستشوی صنعتی از پیشتازان دستگاه های خدمات و نظافت مکانیزه می باشد.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا