مقالات آموزشی

۵ نکته در نظافت فضای باز با ماشین های نظافت صنعتی

فضاها و محوطه های باز هم همانند فضای سربسته نیاز به نظافت دارد. نظافت محیط های بیرونی کاری به مراتب سخت تری نسبت به نظافت محیط های داخلی ساختمان ها است. این امر به دلیل تغییرات جوی و یا وجود عوامل آلوده کننده بیشتر دشواری هایی برای نیروی خدمات ایجاد می کند. نکته دیگر این است که هنوز هستند افرادی که آشغال های خود را در محیط رها می کنند که این کار نظافت را سخت تر می نماید. در این موارد استفاده از انواع ماشین نظافت صنعتی میتواند راهکاری بهینه و ابل اطمینان در حفظ نظافت محوطه های باز در مجموعه ها به حساب بیاید.

نظافت فضای باز به دلایل مختلف از اهیمت بالایی برخوردار است. برای مثال اگر محوطه باز مجموعه شما از نظافت بهینه و مطلوب برخوردار نباشد، این آلودگی میتواند به محیط داخلی انتقال یافته و آن را دچار آلودگی نماید. همچنین با حفظ نظافت محیط بیرونی ساختمان میتوانید جلوه خاصی به ساختمان خود بدهید.

نکاتی برای انتخاب و استفاده از ماشین های نظافت صنعتی

در ادامه ۵ نکته برای اطمینان از کیفیت مطلوب نظافت محوطه خارجی و راهکار نظافت فضای باز ارائه شده تا با بهره گیری از آن بتوانید کیفیت نظافت محوطه مجموعه را حفظ نمایید.

ماشین سوییپر نظافت صنعتی

به اطراف خوب نگاه کنید

زمانی که محیط مجموعه خود را از دید یک بازدید کننده ببینید، مواردی را مشاهده میکنید که ممکن است از دید شما پنهان مانده باشد. یعنی خود را به عنوان مهمانی در نظر بگیرید که برای اولین بار وارد مجموعه خدماتی، تفریحی، تجاری و یا صنعتی شما شده است. به نظافت مکان هایی که بیشتر به چشمتان میخورد توجه کنید. اگر بخشی از محیط توجه شما را جلب کرد، به احتمال بسیار زیاد به چشم مهمان ها هم خواهد آمد. در محیط باز و گسترده برای کاهش زمان فرایند نظافت از ماشین های نظافت صنعتی استفاده کنید تا در ارتقا کیفیت و کاهش هزینه های نظافت عملکرد بهینه تری داشته باشید.

قبل از نظافت گرد گیری کنید

برای سهولت شستشوی محیط و ارتقا کیفیت نظافت، با ماشین های نظافت صنعتی گرد و خاک و آلاینده های گرد و خاک و ذرات ریز و درشت را از محیط جمع آوری نمایید. این کار میتواند جاروبرقی ها یا یک جاروی شهری مناسب تهبه کرده و در فرایند نظافت استفاده نمایید. نبودن خاک و گرد و گبار و زباله تاثیر زیادی بر روی زیبایی فضای بیرونی شما دارد. قبل از شستشوی سطوح محوطه های باز با جاروبرقی های صنعتی یا دستگاه سوییپر انجام این کار ضروری است. این امر میتواند تاثیر بسیار زیادی در سهولت روند نظافت و نتیجه نهایی آن داشته باشد.

جمع آوری انواع آلودگی ها با ماشین آلات نظافت صنعتی

نوع پوشش سطح را نظر بگیرید

هدف شما نظافت سطح است، با این حال نباید از توجه به نوع پوشش سطح غافل شوید. نظافت سطوحی با پوشش بتن و آسفالت تفاوت هایی دارند. اگر در بتن لکه های ریزی وجود داشته باشد باید از تجهیزاتی با قدرت بیشتر در فرایند نظافت استفاده کنید. اما در مقابل آسفالت لکه ها را کمتر نشان می دهد و نظافت آن انرژی و زمان کمتری در نظافت از شما خواهد گرفت. به کار گیری انواع ماشین های نظافت صنعتی همچون سوییپر ها و دستگاه جارو برقی کمک بسیار زیادی در کاهش زمان نظافت و صرفه جویی در انرژی و هزینه به شما خواهد کرد.

سازگاری با محیط زیست

شستشو و نظافت سطوح با استفاده از آب پر فشار یک روش رایج نظافت بین کاربران است. اما شما باید این نکته را در نظر بگیرید که در این روش آب زیادی مصرف می شود. این نکته زمانی نمود بیشتری پیدا می کند که وسعت محیط مورد نظر شما برای نظافت بالا باشد. کاربرد و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات نظافت صنعتی یک راه حل بهینه و کارآمد در راستای کاهش مصرف آب و انرژی در فرایند نظافت می باشد. استفاده از این تجهیزات با جمع آوری بهینه آلودگی ها و ذرات از محیط با کمترین میزان مصرف آب، گامی موثر در راستای حفاظت از محیط زیست می باشد.

ماربرد ماشین آلات نظافت مکانیزه در محوطه های باز

توجه به نوع و حجم آلودگی

همان طور که اشاره شد سطوح بتن مستعد این است که لکه های سخت آلاینده ها را به خود جذب نماید. برای مثال ممکن است ادامس، خرده مواد، براده ها و یا لکه های روغنی به روی سطوح بتنی باقی بماند. در این هنگام با توجه به نوع و حجم آلودگی ها کاربرد تجهیزات و ماشین آلات نظافت صنعتی مناسب میتواند راهکاری مطلوب برای برطرف نمودن این آلودگی ها باشد. این امر از اتلاف زمان و انرژی برای نظافت محیط جلوگیری کرده وکیفیت بهینه فرایند را به همراه خواهد داشت. از سوی دیگر، به کار گیری این تجهیزات در نظافت با کاهش هزینه های کلی فرایند میتواند سرمایه گذاری مناسبی برای مجموعه به حساب بیاید.

استفاده از شیوه های مکانیزه و ماشین های نظافت صنعتی در فرایند نظافت محوطه های روباز و وسیع راهکاری مطلوب و بهینه در راستای کاهش زمان و هزینه های نظافت است. این تجهیزات با پایین آوردن میزان مصرف آب در جمع آوری، شستشو و نظافت مجموعه، سازگاری بالایی با محیط زیست خواهند داشت. از انواع مختلف ماشین آلات نظافت صنعتی میتوان به سوییپر ها یا جارو های شهری اشاره داشت که در نظافت انواع ذرات و مواد آلاینده کاربرد دارند. در نظر گرفتن نوع و حجم آلودگی، جنس و وسعت سطح میتواند به شما در انتخاب تجهیزات نظافت مکانیزه مناسب کمک نموده و از اتلاف زمان و انرژی شما در انجام این فرایند جلوگیری به عمل آورد.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا