مقالات آموزشی

نظافت حرفه ای سطوح کف با دستگاه سوییپر و اسکرابر

ماشین آلات نظافت صنعتی دارای مدل ها و اندازه های متنوعی هستند و از همین رو در هنگام انتخاب آن ها باید نوع آلودگی محیط در نظر گرفته شود تا دستگاه مناسب مورد استفاده قرار گیرد. هم چنین مساحت، حجم رفت و آمد و تراکم ابزار و وسایل موجود در محیط از جمله نکات مهمی هستند که در زمان بهره مندی از تجهیزات نظافت صنعتی باید مورد توجه قرار گیرند. امروزه وجود ماشین آلات مکانیزه نظافتی به ویژه اسکرابر و سوییپر جایگزین شیوه های سنتی گشته اند زیرا فرآیند نظافت و شستشوی انواع سطوح را با کیفیت استثنایی و سرعت عمل بالا انجام داده و در عین حال ایمنی کاربر و محیط کاری را حفظ می کنند. به منظور جمع آوری گرد و خاک و زباله های سطح زمین دستگاه سوییپر صنعتی و جهت شستشوی سطوح سخت اسکرابر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ماشین آلات نظافت صنعتی ابزارهایی حرفه ای برای نظافت یک محیط

سوییپر صنعتی
ماشین آلات نظافت صنعتی

فرآیند نظافت و پاک سازی محیط های مسکونی، تجاری، صنعتی و … از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد زیرا سبب ارتقای سطح بهداشت و ایمنی محیط می شود. با بهره مندی از دستگاه های مکانیزه نظافت  صنعتی علاوه بر این که تعداد نیروهای مشغول به کار کاهش پیدا می کند بهره وری آنان نیز افزایش می یابد. ویژگی منحصر به فرد این ماشین آلات عملکرد اتوماتیک و قدرتمند آن ها است که تمامی مراحل نظافت را با قدرت و کیفیت هر چه تمام تر به انجام می رساند. ساختار دستگاه های سوییپر صنعتی و اسکرابر صنعتی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و با انواع شرایط محیطی سازگاری دارد و از همین رو همه این تجهیزات در مجتمع های تجاری، اماکن تفریحی، مراکز درمانی، آموزشی، صنعتی و بسیاری محیط های دیگر به کار گرفته می شوند.

 

 

 

 

 

حذف آلودگی های محیط با شیوه های نوین

دستگاه اسکرابر
اسکرابر شیوه نوین نظافتی

در محیط هایی که مقدار و شدت آلودگی در آن ها زیاد است و یا اماکنی که حجم بالایی از رفت و آمد در آن ها صورت می گیرد، انجام فعالیت های نظافتی به شکل دائمی و منظم ضرورت دارد تا از انباشت آلودگی ها در محیط و آسیب رسیدن به سلامت کارکنان و دیگر افراد حاضر در محیط جلوگیری به عمل آید. انجام فعالیت های فیزیکی به شکل ممتد دشوار و خسته کننده خواهد و نیروهای مشغول به کار را دچار تحمل زحمت فراوان می کند. بنابراین در این شرایط استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی بهترین و کارآمدترین راه حل برای انجام نظافت های پیوسته و طولانی مدت خواهد بود.

 

 

 

 

 

نظافت سطوح هموار با دستگاه سوییپر

دستگاه سوییپر
نظافت صنعتی سطوح هموار با دستگاه سوییپر

در هر محیطی سطح زمین جز اولین نقاطی است که آلوده می شود و بر کثیف شدن بخش های دیگر نیز تاثیر می گذارد. از طرف دیگر یک از عوامل موثر بر زیبایی محیط تمیزی و درخشندگی سطح زمین است که بر جلوه محیط و جذب مشتریان می افزاید. دستگاه سوییپر یا جاروب صنعتی هدایت خودرویی دارد که در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت گرد و خاک و دیگر آلودگی ها را جمع آوری می کند. سویپر با برخورداری از سامانه برس زنی و دریچه های مکش هوا فرآیند نظافت را با دقت و کیفیت بالا به انجام می رساند به گونه ای که اگر در شرایط مشابه همان میزان از مساحت و آلودگی با روش های دستی تمیز می شد، مستلزم صرف زمان، هزینه و انرژی فراوان بود.

 

 

 

 

 

 

شستشوی سطوح کف با دستگاه زمین شوی صنعتی

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی
کاربرد دستگاه زمین شوی صنعتی برای شستشوی کف

اسکرابر یا کف شوی صنعتی ابزاری مکانیزه بوده که به منظور شستشوی سطوح سخت و هموار طراحی و ساخته شده است. عواملی که این دستگاه را از شیوه های دستی متمایز می سازد وجود سیستم برس زنی، مخازن آب مستقل و سیستم مکش است که عملکرد هماهنگ این اجزا در کنار یکدیگر شستشویی با کیفیت و بی نظیر را ارائه می دهد. مکانیزم عملکرد دستگاه اسکرابر سبب صرفه جویی در هزینه ها و کاهش مصرف آب و مواد شوینده می شود از همین رو ابزاری مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست به شمار می آید. بهره مندی از دستگاه های زمین شوی صنعتی برای صاحبان کسب و کار یک سرمایه گذاری بلند محسوب می گردد و ساختار منحصر به فرد آن امکان به کارگیری دستگاه را در محیط های گوناگون فراهم می آورد.

 

 

 

 

 

تعمیر و نگه داری سوییپر و اسکرابر

تعمیر و نگهداری
تعمیر و نگهداری دستگاه نظافت صنعتی

دستگاه های سوییپر و زمین شوی صعتی از ساختاری مکانیکی برخوردار می باشند و تا حد امکان قطعات الکترونیکی پیچیده در آن ها به کار نرفته است. هم چنین اجزای داخلی آن به آسانی در دسترس قرار دارد؛ بنابراین فرآیند تعمیر و نگه داری ماشین آلات نظافتی با سهولت انجام می پذیرد. در پایان کار با سوییپر و اسکرابر بهتر است بخش هایی مانند برس ها، مخازن، لاستیک تی و فیلتر تمیز گردد تا به این ترتیب عملکرد دستگاه برای استفاده بعدی بهبود یافته و طول عمر آن افزایش یابد.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا