مقالات آموزشی

کاربرد ترولی پذیرایی در رستوران و تالار

تالارها و رستوران ها پرکاربردترین فضا برای برگزاری انواع مجالس هستند و از همین رو هنگام برپایی مراسم و جشن ها افراد زیادی در این اماکن حضور پیدا می کنند. با افزایش تعداد مهمانان و شرکت کنندگان در مراسم نیروهای مشغول در تالار و رستوران باید با سرعت بیشتر و دقت بالاتری به پذیرایی از مهمانان بپردازند و نباید افزایش تعداد افراد حاضر بر کیفیت کار پرسنل تاثیر گذار باشد.  استفاده از تجهیزات مناسب و کارآمد به منظور افزایش سرعت عمل در امر خدمت رسانی به مشتریان اهمیت زیادی دارد که بهره مندی از انواع ترولی پذیرایی در رستوران و تالار می تواند در رسیدن به این هدف کمک کند.

از طرف دیگر بهداشت و تمیزی محیط نیز همواره باید برقرار و پایدار باشد تا از انتقال و انتشار میکروب جلوگیری به عمل آید و احساس رضایت در میان مهمانان ایجاد گردد. ترولی های پذیرایی انواع مختلفی دارند که در رستوران ها و تالارها قابل به کارگیری هستند و سبب افزایش سرعت و کیفیت خدمات ارائه شده می گردند.

 

اهمیت کیفیت تمیزی و خدمات رستوران و تالارهای پذیرایی

از آن جایی که رستوران و تالارها روزانه پذیرای افراد بسیار زیادی می باشند، به همین دلیل تمیزی و نظافت این فضاها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حقیقت یک ضرورت و الزام به شمار می آید. در تالار و رستوران انواع غذا و خوراکی ها سرو می شود، اما علاوه بر اهمیت نحوه سرو غذا و پذیرایی، نظافت و تمیزی تالار و رستوران ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، یعنی کیفیت محصولات ارائه شده، بهداشت محیط و کیفیت خدمات هر سه مکمل یکدیگر هستند. استفاده از ترولی پذیرایی در ارائه خدمات تالار ها و رستوران ها میتواند به نیروی خدماتی کمک کند تا در اجرای وظیف خدمت رسانی و نظافتی عملکرد بهینه ای داشته و بازده کاری خود را افزایش دهد.

 

ترولی رستوران و تالار پذیرایی برای نظافت و ارائه خدمات
ترولی رستوران و تالار

 

ترولی پذیرایی چیست؟

ترولی به هر وسیله ای که داری چهار چرخ باشد گفته می شود که هم شامل ترولی برای حمل تجهیزات و هم شامل مدل هایی برای نظافت است. ترولی پذیرایی که در رستوران و تالار مورد استفاده قرار میگیرد یک ابزار خدماتی است و با ترولی های نظافت سطل و تی معمولی تفاوت دارد، دارای طبقات و بخش های مختلف برای نگهداری و انتقال تجهیزات پذیرایی می باشد. این دستگاه به دلیل وزن سبکی که دارد می تواند، به راحتی وسایل را جا به جا نماید. جنس لاستیک های ترولی پذیرایی از پلاستیک مقاوم می باشد، از این رو میتوان آن را به راحتی حرکت داد و در محیط رستوران جابجا نمود. همچنین این چرخ دستی، در هنگام حرکت هیچگونه صدایی تولید نمی کند.

از انواع ترولی هایی که میتوان در رستوران و تالارهای پذیرایی مورد استفاده قرار داد، میتوان به ترولی های نظافت اشاره داشت که جهت نظافت این فضاها، دارای دو سطل جداگانه برای آب تمیز و آب کثیف و دارای سیستم آبگیر می باشد. این تجهیزات با داشتن بخش های جداگانه برای تجهیزات نظافت و سطل های مجزا فرایند نظافت را بهینه نموده و کیفیت آن را ارتقا خواهند داد.

 

کاربرد انواع ترولی در رستوران و تالار

ترولی ها در محیط رستوران و تالار به منظور ارائه خدمات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای ترولی در این محیط می توان به نظافت آسان سطوح کف، گردگیری آسان، ارائه خدمات بهتر به مشتریان، حمل آسان و وزن سبک آن ها اشاره نمود. همچنین از ترولی رستوران و تالار ها به منظور جابه جایی وسایل مانند ظرف های غذا و ظروف کثیف، نیز استفاده می گردد. ترولی ها می توانند به راحتی تمامی وسایل مربوط به سرو غذا، نوشیدنی و میوه را روی خود جای دهند و آن را حمل نمایند، بدون آن که نگرانی برای افتادن و ریختن آنها در اثر حرکت ترولی پذیرایی داشته باشند.

به دلیل آن که صیقلی بودن و درخشش سطوح کف در فضای تالار و رستوران ها برای مراجعه کنندگان، نشان از تمیزی و نظافت تمامی بخش های این مکان ها می باشد، استفاده از ترولی نظافت در محیط رستوران و تالار ها می تواند در بالا بردن سطح کیفیت نظافت کفپوش ها نیز بسیار موثر باشد. بهترین ترولی پذیرایی برای حمل غذا در رستوران و تالارها ترولی هایی از جنس پلی اورتان فشرده تولید شده است، تا به راحتی بتوان آنها را تمیز نمود.

 

ترولی نظافت رستوران و تالار پذیرایی
کاربرد ترولی رستوران و تالار

 

ارتقای پاکیزگی و بهبود خدمات با انواع ترولی رستوران و تالار

انواع مختلفی از ترولی ها را میتوان در محیط رستوران و تالارهای پذیرایی مورد استفاده قرار داد، از انواع این تجهیزات نظافت و خدمات میتوانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 

 

 

ترولی های خدماتی و پذیرایی

ترولی خدماتی مخصوص به کارگیری در رستوران ها، تالارهای پذیرایی، فود کورت ها، هتل ها و … طراحی و ساخته شده اند که می تواند انواع ابزار نظافت، ملحفه، حوله، لوازم شوینده و بهداشتی و … حمل نماید و رستوران ها به شدت کاربردی و مفید هستند. در کناره های این ترولی امکان نصب کیسه زباله وجود دارد و برخی مدل ها محفظه ها و کابین هایی با درب بسته دارند.

نوع دیگری از ترولی ها در محیط رستوران ها قابل استفاده است که در فرایند پذیرایی و ارائه خدمات بهینه به کاربران کمک می نماید. همان گونه که از نامشان پیدا است، در رستوران ها بیشتر به منظور حمل غذای سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین قسمتی برای نگهداری از ظروف کثیف و خالی کردن زباله ها دارد. استفاده از این ترولی و تجهیزات در بهبود ارائه خدمات و سرعت گرفتن فرایند نظافت و پذیرایی کمک خواهد نمود.

 

این مطلب را هم از دست ندهید!
چک لیست نظافت رستوران و کافه ویژه روزهای کرونایی

ترولی های نظافتی و حمل زباله

ترولی های نظافتی از ساده ترین نوع ترولی می باشند. که به منظور نظافت و جا به جایی ابزار نظافتی مورد استفاده قرار می گیرند. این ترولی ها دارای سطل های مجزا برای حمل آب تمیز و آب کثیف هستند. یک سیستم آبگیر بر روی این ترولی نصب شده که برای فشردن الیاف تی کاربرد دارد و آب آلوده را از آن خارج می کند، بنابراین مانند سطل و تی های سنتی آلودگی در تی باقی نمی ماند. مدل های پیشرفته تر ترولی نظافت علاوه بر دو سطل و آبگیر، بخش هایی برای نگهداری و حمل سایر ابزار نظافتی دارند و لوازم کاملی از انواع پد، مواد شوینده، دستمال های نظافتی، دسته های نظافتی، کیسه زباله و … بدین طریق جا به جا می گردد.

از دیگر ترولی های قابل استفاده در محیط رستوران ها و تالار های پذیرایی ترولی های حمل زباله هستند. این ترولی دارای سیستم ترمز و دیواره هایی به منظور جلوگیری از افتادن زباله ها می باشد که جهت کاربرد در چنین محیط هایی بسیار مناسب است چرا که با بالا رفتن حجم زباله ها وزن آن نیز افزایش یافته و حمل آن ها دشوار می شود. اما ترولی های حمل زباله دارای چرخ های روان و صفحه های نگه دارند هستند که نیروهای خدماتی را هنگام جمع آوری زباله ها یاری می دهد. ضمن آن که به درپوش مخصوص تجهیز گردیده اند که از انتشار بوی نامطبوع و میکروب جلوگیری می نماید.

 

ترولی رستوران و تالار و برای نظافت و ارائه خدمات
ترولی زباله

 

مزایای استفاده از ترولی رستوران و تالار پذیرایی

از مزایای بکارگیری ترولی ها در محیط رستوران و تالار ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

استحکام و مقاومت بالا تجهیزات نظافت

جنس بدنه انواع ترولی از فلز مستحکم می باشد. همچنین چرخ های آن از پلاستیک های مقاوم ساخته شده اند. به همین دلیل این چرخ دستی ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به دلیل سادگی طراحی و ساخت این دستگاه احتمال خرابی و هزینه نگهداری آن بسیار پایین می باشد.

شستشو و نظافت آسان

از آنجایی که از این ترولی ها به منظور حمل غذا و نظافت استفاده می گردد، نیاز است تا پس از هر بار استفاده آنها را تمیز کرد. شستن ترولی به راحتی امکان پذیر می باشد. از طرفی جنس آن به گونه ای است که، می توان آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز نمود.

هدایت و مانور پذیری آسان

این ترولی ها به راحتی در یک فضا می چرخند. بنابراین نیازی نیست انرژی زیادی برای تغییر دادن مسیر ترولی ها صرف نمود. به راحتی می توان بدون ترس از افتادن و یا شکستن هر چیزی را روی آن حمل نمود. وزن پایین آنها هدایت و جابجایی این ترولی ها را در تالار برای پذیرایی بهینه از میهمانان امکان پذیر می نماید.

صرفه جویی در نیروی کار و فضای نگهداری

ترولی ها ساختار فشرده و منسجم دارند و فضای زیادی را در بر نمی گیرند، بنابراین حتی در کوچک ترین رستوران ها و تالارها نیز قابل استفاده هستند. از طرفی این ترولی ها علاوه بر وزن سبک دارای چرخ های روان و مقاومی هستند، که دو نفر به راحتی می توانند با سرعت بالا از آن استفاده نمایند.

 

استفاده از تجهیزات و دستگاه های مناسب برای ارائه خدمات به میهمانان و مشتریان در تالار ها و رستوران ها میتواند رضایتمندی بیشتر آنان را به همراه داشته باشد. همچنین بکارگیری انواع ترولی های پذیرایی در محیط رستوران ها با سرعت بخشیدن به فرایند خدمت رسانی، در کاهش زمان نیاز به ارائه خدمات کمک خواهد نمود.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا