کاربرد انواع ترولی رستوران و تالار

۹ مرداد ۱۳۹۹

تالارها و رستوران ها مهم ترین و پرکاربردترین فضا برای برگزاری انواع مجالس هستند و از همین رو هنگام برپایی مراسم و جشن ها افراد زیادی در این اماکن حضور پیدا می کنند. با افزایش تعداد مهمانان و شرکت کنندگان در مراسم نیروهای مشغول در تالار و رستوران باید با سرعت بیشتر و دقت بالاتری به پذیرایی از مهمانان بپردازند و نباید افزایش تعداد افراد حاضر بر کیفیت کار پرسنل تاثیر گذار باشد. از طرف دیگر بهداشت و تمیزی محیط نیز همواره باید برقرار و پایدار باشد تا از انتقال و انتشار میکروب جلوگیری به عمل آید و احساس رضایت در میان مهمانان ایجاد گردد. استفاده از تجهیزات مناسب و کارآمد به منظور افزایش سرعت عمل در امر خدمت رسانی به مشتریان اهمیت زیادی دارد که بهره مندی از انواع ترولی رستوران و تالار می تواند در رسیدن به این هدف کمک کند. ترولی های متنوعی وجود دارد که در رستوران ها و تالارهای پذیرایی قابل به کارگیری هستند و سبب افزایش سرعت و کیفیت خدمات ارائه شده می گردند.اهمیت کیفیت تمیزی و خدمات رستوران و تالار

از آن جایی که رستوران و تالارها روزانه پذیرای افراد بسیار زیادی می باشند، به همین دلیل تمیزی و نظافت این فضاها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حقیقت یک ضرورت و الزام به شمار می آید. در تالار و رستوران انواع غذا و خوراکی ها سرو می شود، اما علاوه بر اهمیت نحوه سرو غذا و پذیرایی، نظافت و تمیزی تالار و رستوران ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، یعنی کیفیت محصولات ارائه شده، بهداشت محیط و کیفیت خدمات هر سه مکمل یکدیگر هستند. از طرفی وزارت بهداشت نیز، به دلیل سرو غذا در این مکان ها، تاکید بسیار زیادی روی تمیزی و نظافت تالار و رستوران ها دارد. بنابراین همواره باید ابزارهای ایده آل برای نظافت محیط و خدمات رسانی در نظر گرفته شود.

 

ترولی رستوران و تالار و برای نظافت و ارائه خدمات

ترولی رستوران و تالار

 

 

ترولی چیست؟

ترولی به هر وسیله ای که داری چهار چرخ باشد گفته می شود که هم شامل ترولی برای حمل تجهیزات و هم شامل مدل هایی برای نظافت است. ترولی رستوران و تالار ابزار نظافت دستی مدرن که با سطل و تی معمولی تفاوت دارد، دارای سطل های مجزای تمیز و کثیف و تی شور می باشد. این دستگاه به دلیل وزن سبکی که دارد می تواند، به راحتی وسایل را جا به جا نماید. جنس لاستیک های ترولی رستوران و تالار از پلاستیک مقاوم می باشد. به همین دلیل می توان آن را به راحتی حرکت داد. همچنین این چرخ دستی، در هنگام حرکت هیچگونه صدایی تولید نمی کند.

ترولی رستوران و تالار مورد استفاده جهت نظافت این فضاها، دارای دو سطل جداگانه برای آب تمیز و آب کثیف و دارای سیستم آبگیر می باشد. این ترولی ها نظافتی هستند. ترولی های دیگری با عنوان ترولی رستورانی و خدماتی در رستوران و تالارها وجود دارد، که به منظور سرو غذا و میوه و سرویس دهی به مهمانان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد ترولی رستوران و تالار

ترولی رستوران و تالار به منظور ارائه خدمات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای ترولی رستوران و تالار می توان به نظافت آسان سطوح کف، گردگیری آسان، ارائه خدمات بهتر به مشتریان، حمل آسان و وزن سبک ترولی ها اشاره نمود. همچنین از ترولی رستوران و تالار ها به منظور جابه جایی وسایل مانند ظرف های غذا و ظروف کثیف، نیز استفاده می گردد. ترولی ها می توانند به راحتی تمامی وسایل مربوط به سرو غذا، نوشیدنی و میوه را روی خود جای دهند و آن را حمل نمایند، بدون آن که نگرانی برای افتادن و ریختن آنها در اثر حرکت ترولی داشته باشند.

به دلیل آن که صیقلی بودن و درخشش سطوح کف در فضای تالار و رستوران ها برای مراجعه کنندگان، نشان از تمیزی و نظافت تمامی بخش های این مکان ها می باشد، استفاده از ترولی رستوران و تالار ها می تواند در بالا بردن نظافت کفپوش ها نیز بسیار موثر باشد. بهترین ترولی برای حمل غذا در رستوران و تالارها ترولی هایی از جنس پلی اورتان فشرده است، زیرا به راحتی می توان آنها را تمیز نمود.

 

ترولی رستوران و تالار و برای نظافت و ارائه خدمات

کاربرد ترولی رستوران و تالار

 

ارتقای پاکیزگی و بهبود خدمات با ترولی رستوران و تالار

ترولی رستوران و تالار انواع مختلفی دارد که از انواع آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

ترولی های نظافتی

ترولی های نظافتی از ساده ترین نوع ترولی می باشند. که به منظور نظافت و جا به جایی ابزار نظافتی مورد استفاده قرار می گیرند. این ترولی ها دارای سطل های مجزا برای حمل آب تمیز و آب کثیف هستند. یک سیستم آبگیر بر روی این ترولی نصب شده که برای فشردن الیاف تی کاربرد دارد و آب آلوده را از آن خارج می کند، بنابراین مانند سطل و تی های سنتی آلودگی در تی باقی نمی ماند. مدل های پیشرفته تر ترولی نظافت علاوه بر دو سطل و آبگیر، بخش هایی برای نگهداری و حمل سایر ابزار نظافتی دارند و لوازم کاملی از انواع پد، مواد شوینده، دستمال های نظافتی، دسته های نظافتی، کیسه زباله و … بدین طریق جا به جا می گردد.

 

ترولی های خدماتی

ترولی خدماتی مخصوص به کارگیری در رستوران ها، تالارهای پذیرایی، فود کورت ها، هتل ها و … طراحی و ساخته شده اند که می تواند انواع ابزار نظافت، ملحفه، حوله، لوازم شوینده و بهداشتی و … حمل نماید و رستوران ها به شدت کاربردی و مفید هستند. در کناره های این ترولی امکان نصب کیسه زباله وجود دارد و برخی مدل ها محفظه ها و کابین هایی با درب بسته دارند.

 

ترولی های رستورانی

این ترولی ها همان گونه که از نامشان پیدا است، در رستوران ها بیشتر به منظور حمل غذای سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین قسمتی برای نگهداری از ظروف کثیف و خالی کردن زباله ها دارد.

 

این مطلب را هم از دست ندهید!
چک لیست نظافت رستوران و کافه ویژه روزهای کرونایی

ترولی زباله

از این نوع ترولی به منظور حمل زباله در رستوران و تالارها استفاده می شود. این نوع از ترولی دارای سیستم ترمز و دیواره هایی به منظور جلوگیری از افتادن زباله ها می باشد که جهت استفاده در چنین محیط هایی بسیار مناسب است چرا که با بالا رفتن حجم زباله ها وزن آن نیز افزایش یافته و حمل آن ها دشوار می شود. اما ترولی های حمل زباله دارای چرخ های روان و صفحه های نگه دارند هستند که نیروهای خدماتی را هنگام جمع آوری زباله ها یاری می دهد. ضمن آن که به درپوش مخصوص تجهیز گردیده اند که از انتشار بوی نامطبوع و میکروب جلوگیری می نماید.

 

ترولی رستوران و تالار و برای نظافت و ارائه خدمات

ترولی زباله

 

 

مزایای ترولی رستوران و تالار

از مزایای ترولی رستوران و تالار ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

استحکام و مقاومت بالا

جنس بدنه ترولی از فلز مستحکم می باشد. همچنین چرخ های آن از پلاستیک های مقاوم ساخته شده اند. به همین دلیل این چرخ دستی ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

 

شستشو و نظافت آسان

از آنجایی که از این ترولی ها به منظور حمل غذا و نظافت استفاده می گردد. نیاز است تا پس از هر بار استفاده آنها را تمیز کرد. شستن ترولی به راحتی امکان پذیر می باشد. از طرفی جنس آن به گونه ای است که، می توان آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز نمود.

 

انعطاف پذیری

این ترولی ها به راحتی در یک فضا می چرخند. بنابراین نیازی نیست انرژی زیادی برای تغییر دادن مسیر ترولی ها صرف نمود. به راحتی می توان بدون ترس از افتادن و یا شکستن هر چیزی را روی آن حمل نمود.

 

صرفه جویی در نیروی کار و فضای نگهداری

ترولی ها ساختار فشرده و منسجم دارند و فضای زیادی را در بر نمی گیرند، بنابراین حتی در کوچک ترین رستوران ها و تالارها نیز قابل استفاده هستند. از طرفی این ترولی ها علاوه بر وزن سبک دارای چرخ های روان و مقاومی هستند، که دو نفر به راحتی می توانند با سرعت بالا از آن استفاده نمایند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :