انتخاب اسکرابر خودرویی یا کف شوی دستی

۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

نظافت و شستشوی سطوح با استفاده از تجهیزات صنعتی نه تنها موجب ارتقا کیفیت نظافت می شود بلکه در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت موثر و با کیفیت را در زمانی کوتاه و با صرف هزینه ایی اندک انجام می دهد. دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی و پاشش آب آلودگی های سطوح کف را از بین می برد. این دستگاه بر اساس نوع هدایت، به دو دسته اسکرابر خودرویی و اسکرابر دستی تقسیم می شود. به منظور انتخاب اسکرابری مناسب که توانایی تامین نیاز های نظافتی محیط را داشته باشد، توجه به ویژگی های دستگاه و محیط نظافتی، از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد.
شستشوی کف سالن تولید با کفشویهمانطور که در بالا اشاره شد، اسکرابر ها دستگاه های مکانیزه ایی می باشند که برای شستشو و نظافت سطوح کف تولید و روانه بازار شده اند. دستگاه های اسکرابر یا کف شوی به منظور تامین نیاز های نظافتی تمامی محیط های کوچک تا بزرگ، در ابعاد متنوع و با پهنای کاری گوناگونی تولید می شوند. توجه به ابعاد دستگاه، پهنای کاری، نیاز های نظافتی محیط، وسعت محیط مورد نظر و ابعاد درب های ورودی نقش مهمی در انتخاب دستگاه مناسب دارد. انتخاب دستگاه کف شوی مناسب موجب کاهش هزینه های مربوطه و افزایش میزان بهره وری می گردد. در کنار توجه به موارد اشاره شده، داشتن شناختی کلی از ویژگی های هر یک از دستگاه های کف شوی دستی و خودرویی می تواند مفید باشد.

انتخاب اسکرابر خودرویی یا کف شوی دستی

اسکرابر دستی سرعت بالای شستشو با اسکرابراسکرابر ها یا کف شوی های خودرویی در مقایسه با کف شور های دستی ابعاد بزرگتری داشته و از این رو پهنای کاری و ظرفیت مخازن آنها بزرگ تر از نمونه های دستی می باشد. افزایش پهنای کاری این دستگاه ها به معنای سرعت بیشتر در نظافت و در نهایت کاهش زمان لازم برای نظافت می باشد.  کف شوی های دستی به واسطه ابعاد کوچک شان قدرت مانور و قابلیت جا به جایی بیشتری از نمونه های خودرویی داشته و به واسطه همین ویژگی ها، کارآیی ویژه ایی در نظافت و شستشوی سطوح معابر باریک و متراکم دارند. از آنجایی که ابعاد اسکرابر های دستی در مقایسه با نمونه های خودرویی کوچک تر می باشد به فضای کمتری نیز برای نگهداری نیاز داشته و جا به جایی و حمل و نقل آنها راحت تر می باشد. از اصلی ترین مزایای اسکرابر خودرویی می توان به کاهش میزان خستگی کاربر اشاره نمود. از آنجایی که این مدل از کف شوی ها مجهز به صندلی اپراتور بوده و کاربر با نشستن بر روی دستگاه عملیات نظافت را انجام می دهد، کمتر خسته شده و توان بیشتری برای انجام نظافت خواهد داشت، همین امر موجب افزایش راندمان کاری می گردد.


اسکرابر صنعتیاستفاده از دستگاه اسکرابر سرنشین دار برای نظافت فضای داخلی ساختمان های بزرگ و محوطه های وسیع، میزان بهره وری را به میزان قابل ملاحظه ایی افزایش می دهد. هر چه میزان ظرفیت مخازن، باتری ها و پهنای کاری دستگاه بیشتر باشد، راندمان کاری آن بیشتر می شود. در هنگام انتخاب دستگاه مناسب توجه به نیاز های نظافتی و ویژگی های محیط مانند وجود سطوح شیب دار و آسانسور، می تواند راهنمای مناسبی در انتخاب دستگاهی کارآمد و منطبق با نیاز های نظافتی محیط باشد. از آنجایی که ظرفیت مخازن، ظرفیت باتری ها و سرعت اسکربر خودرویی در مقایسه با کف شوی های دستی بیشتر می باشد، در حین انجام امور نظافتی به دفعات کمتری برای تخلیه و تعویض آب مخازن و همچنین شارژ نمودن باتری نیاز داشته و از این رو استفاده از آنها برای نظافت و شستشوی سطوح کف در امکان بزرگ و وسیع موجب افزایش راندمان کاری می شود.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :