مقالات آموزشی

انواع ترولی و کاربرد آن ها

در طول سال های گذشته بهره مندی از انواع ترولی در محیط های مختلف اهمیت زیادی پیدا کرده و تصور عموم  نسبت به کاربرد آن ها تغییر یافته است و بسیاری از افراد آن را با نام تی شور می شناسند. استفاده از انواع ترولی در مدت زمان انجام نظافت تأثیر گذار بوده و می تواند کیفیت نظافت و جمع آوری زباله را افزایش دهد. با بهره مندی از این ابزار انواع زیادی از تجهیزات نظافتی به آسانی قابل حمل می باشد. تی شور ها انواع مختلفی دارند که کاربردهای فراوانی داشته و استفاده از آن ها گسترش یافته است. در ادامه به معرفی انواع گوناگون این وسایل و کاربر آن ها می پردازیم.

کاربرد ترولی برای نظافت و شستشو

تی شور یا ترولی

نظافت و شستشو دو عمل جدایی ناپذیر هستند و همواره در کنار یکدیگر انجام می شوند. در نظافت زباله ها و گرد و غبار جمع آوری می گردد و در عمل شستشو آب و مواد شوینده برای حذف جرم ها و آلاینده ها مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور نظافت و شستشوی بخش های مختلف یک محیط باید ابزارها و تجهیزات مختلفی جا به جا گردد که حمل آن ها بدون ابزار کمکی دشوار خواهد بود. بنابراین وسیله ای مانند تی شور که دارای چهار چرخ می باشد و جا به جایی آسان و ایمن دارد، برای حمل ابزارهای نظافتی مناسب خواهد بود. تی شوی ها مدل ها و اندازه های متنوعی دارند که امکان استفاده از آن ها را در محیط های گوناگون با ویژگی ها و کاربری های متفاوت فراهم می آورد. با توجه به تفاوت در ساختار یک محیط و نوع فعالیت های صورت گرفته در آن، تجهیزات نظافتی در مدل ها و اندازه های متعدد طراحی و تولید شده اند.

تی شور خانه داری

کاربرد ترولی

ترولی های خانه داری ساده ترین نوع تی شور نظافتی هستند که مخازن آب تمیز و کثیف مستقل دارد. این رده تی شوی ها مجهز به سیستم آب گیر می باشند که به صورت پرسی و یا رولی است و به واسطه آن مخزن آب کثیف پر می شود یعنی با با تحت فشار قرار دادن پد تی، آب اضافه آن خارج شده و به سطل آب کثیف می ریزد. تی شوی های پیشرفته تر دارای قابلیت تجهیز شدن به مخزن مواد شوینده و لوازم جانبی بیشتر هستند.

ترولی نظافتی

ترولی نظافت

یکی دیگر از انواع ترولی ، ترولی نظافتی است که هر چند ساختاری ساده دارد اما امروزه یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ابزارهای نظافت دستی به شمار می آید. تی شوی های نظافتی با برخورداری از مخازن جداگانه آب تمیز و کثیف و هم چنین سیستم آبگیر برای نظافت و شستشوی محیط بسیار مناسب است. این دسته از تی شورها قابلیت تجهیز شدن به محفظه نگه دارنده مواد شوینده و تجهیزات، محفظه نگه داری زباله و … می باشد که سبب افزایش سرعت، سهولت و کیفیت نظافت و شستشو می گردد.

ترولی چند منظوره

تی شور چند منظوره

ترولی چند منظوره نسبت به ترولی های خانگی از ابعاد بزرگ تری برخوردار بوده و لوازم جانبی بیشتری بر روی آن ها قرار می گیرد. تی شور چند منظوره همان طور که از نام آن پیدا است کاربردهای مختلفی از جمله نظافت و شستشو دارد. ساختار این نوع از ترولی ها به گونه ای است که امکان جمع آوری زباله ها به تفکیک وجود دارد و جهت قرار دارد تجهیزات جانبی دارای طبقه بندی می باشد. هم چنین ترولی های چند منظوره سطل آب و دیگر ابزارهای شستشو نیز به همراه دارند. نحوه جمع آوری زباله ها به شکلی است که از لحاظ دیداری ظاهری نازیبا پیدا نمی کند.

ترولی خدماتی

تی شور خدماتی

یکی دیگر از انواع ترولی ، ترولی های خدماتی هستند که با عنوان ترولی هتلی نیز شناخته می شوند به طور معمول در محیط های تجاری و اقامتگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. ترولیهای خدماتی دارای محفظه های بسته طبقه بندی شده است که با استفاده از آن وسایل به آسانی و به صورت کاملاً منظم حمل و نقل می گردد. در اماکنی مانند هتل ها به منظور خدمت رسانی هر چه بهتر و سریع تر بهره مندی از ترولیهای خدماتی شیوه ای مناسب و کارآمد به شمار می آید و در رستوران ها جهت ارائه خدمات با کیفیت ترولی رستورانی حمل غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

ترولی بیمارستانی

ترولی بیمارستانی و خدماتی

نوع دیگری از انواع ترولی ، ترولی بیمارستانی می باشد که به جهت استفاده در محیط های درمانی از ساختار منحصر به فردی برخوردار هستند و بدنه های آن ها خاصیت آنتی باکتریال دارد. استفاده از مواد آنتی باکتریال در ساختار تی شور بیمارستانی شرایط رشد و تکثیر باکتری ها را از بین می برد و از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می کند؛ از همین رو جهت استفاده در محیط های حساس مانند بیمارستان ها و دیگر مراکز مشابه آن بسیار مناسب است. این دسته از تی شوی ها دارای درب های آرام بند هستند و هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کنند.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا